Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Kızım cezaevinde hasta, bir çare bulmanızı istiyorum”

Cezaevinde yüzde 80 kör olan Meva Selimoğlu’nun babası yetkilere çağrıda bulundu: Buna bir çare bulmanızı istiyorum.

BOLD –  15 aydır Erzurum E Tipi Kapalı Cezaevinde hasta tutuklu Meva Selimoğlu’nun babası Müdehher Selimoğlu, yetkilere çağrıda bulundu.

HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medyada paylaştığı videoda konuşan Müdehher Selimoğlu, “Kızım gündüzleri arkadaşlarının yardımıyla işlerini görüyor, geceleri maalesef bir şey yapamıyor. Bu virüsten dolayı da annesi de ben de çok endişeliyiz. Devlet büyüklerimizden buna bir çare bulmanızı istiyorum.” dedi.

Cezaevinde yüzde 80 kör olan Meva Selimoğlu, doğuştan gece körlüğü adı verilen bir hastalığa sahip. Hastalığı cezaevinde ilerledi. Daha önce yüzde 80 görüyorken şimdi durum tersine döndü.

Erzurum’da çiftçilik yapan baba Selimoğlu: “Sağ gözü yüzde 20, sol gözü yüzde 30 görüyordu. Kendi işlerini hallediyordu. Sürekli kontrol altındaydı, göz hastanesine gidip geliyordu. Hapse girdiğinden bu yana durum tam tersine döndü. Şimdi bir gözü yüzde 80, diğeri yüzde 70 görmüyor. Yani kızım cezaevinde kör oldu. Cezaevinin ortamı şartları hastalığını çabucak ilerletti. Orada işlerini tek başına göremiyor, sağa sola çarpıyor. Koğuştakiler yardımcı oluyor ama el kızı nereye kadar yardımcı olur. Şimdi bir de virüs salgını var. Annesi de ben de endişeliyiz. Sesimize kulak verilmesini istiyoruz. Kızım daha 32 yaşında.” ifadelerini kullandı.

Meva Selimoğlu cezaevinde yüzde 80 kör oldu

Gündem

Türkiye’de 29 Mayıs koronavirüs bilançosu: Can kaybı 4 bin 489

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı son verilere göre, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 489’a yükseldi.

BOLD – Fahrettin Koca, son 24 saatte bin 141 Kovid-19 tanısı konulduğunu, 28 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam vaka sayısının 162 bin 120 ve can kaybının 4 bin 489 olduğunu bildirdi. Bin 594 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısının 125 bin 963’e ulaştığını duyurdu. Bugün 36 bin 155 test yapıldı, bin 141 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

Okumaya devam et

Gündem

Şevket Çoruh’tan Sabah yazarına IBAN’lı karşılık

Tiyatro, sinema ve TV oyuncusu Şevket Çoruh, Sabah yazarı Mevlüt Tezel’in özel tiyatroların dayanışma amacıyla yürüttükleri kampanyayı eleştirmesine “Biz Bize Yeteriz” kampanyası üzerinden cevap verdi.

BOLD– Sabah yazarı Mevlüt Tezel, tiyatrocuların başlattığı “Tiyatromuz Yaşasın” kampanyasını “Hiç mi kenara bir şey koymadınız?” diye eleştirince Şevket Çoruh’tan ““Hiç mi kenara para koymadınız? Halka IBAN gönderiyorsunuz?” şeklinde bir karşılık geldi.

“KENARA PARA KOYMADINIZ MI” ATIŞMASI

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel yazısında, koronavirüs salgını nedeniyle 17 Mart’ta perde kapatan tiyatrocuların dayanışma amacıyla başlattıkları “Tiyatromuz Yaşasın” kampanyasından bahsetti.

Tiyatro emekçilerinin; devlet ödeneği, vergi muafiyeti, fatura ödemelerinin dondurulması, salon kiralarının ve prim borçlarının devlet tarafından karşılanması, tüm tiyatro emekçilerine bireysel maddi destek sağlanması yönünde talepleri olduğunu belirten Tezel, film yapımcılarının dijital platformlara eser satarak, dizi çekerek bir şekilde ayakta durabildiğini ama bu imkandan mahrum olan özel tiyatroların desteğe ihtiyacı olduğunu dile getirdiği yazısında tiyatroculara da serzenişte bulundu.

Tezel’in yazısında geçen “Salgından önce özel tiyatrolar altın çağını yaşıyordu, bazı oyunlara 100-150 liraya bilet bulunamıyordu, devlet yine yardım yapsın ama kuzum siz de hiç mi kenara para koymadınız?”ifadeleri tepki topladı. Şevket Çoruh’un tepkisi ise en dikkat çekici olandı.

Şevket Çoruh’un Mevlüt Tezel’in sözlerine, cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen “Biz Bize Yeteriz” kampanyasına göndermede bulunarak verdiği “Hiç mi kenara para koymadınız Ülke altın çağını yaşarken halka iban gönderiyorsunuz” karşılığı kısa sürede binlerce kullanıcı tarafından retweetlendi.

Okumaya devam et

Gündem

Kilise saldırganı adli kontrolle serbest kaldı

Üsküdar Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’nin giriş kapısındaki haçı kırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan Mazlum D. tutuklama talebiyle çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BOLD – İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Mazlum D. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, savcılık ifadesi sonrası ‘ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme’ suçundan tutuklanma talebiyle Nöbetçi Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliğine gönderildi.

ŞEKER HASTASI OLDUĞUNU SÖYLEDİ RAHATSIZLIĞINA ATIF YAPTI

Mazlum D. hakimlik ifadesinde, şeker hastası olduğu için çalışamadığını, bir anlık bir şey olduğunu, rahatsızlığının etkisiyle haçı kırdığını savundu. Olayın altında herhangi bir sebep bulunmadığını ileri süren Mazlum D., hiçbir kişi veya yapıyla bağı olmadığını, pişman olduğunu söyledi. Savcılığın tutuklama talebini reddeden hakimlik, şüpheliyi adli kontrolle salıverdi.

Rakel Dink ve Hrant Dink Vakfı avukatına ölüm tehdidi

Okumaya devam et

Popular