Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gergerlioğlu’na korona soruşturması

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na doğru söylemediği gerekçesiyle koronavirüsü soruşturması açıldı. Gergerlioğlu olayın peşini bırakmadı, gerçeği ortaya çıkardı.

BOLD – Sincan Cezaevinde tutuklu bulunan 70 yaşındaki Arif Yıldırım’ın korona teşhisiyle hastaneye kaldırıldığını duyurduğu için Ankara Cumhuriyet Savcılığı insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında ‘doğru söylemediği’ gerekçesiyle soruşturma başlattı.

HASTANE BİR SAAT BEKLETTİ

İşin peşini bırakmayan Gergerlioğlu, Yıldırım’ın son durumunu sosyal medya hesabından paylaştığı video ile kamuoyuna açıkladı. Gergerlioğlu,  “Ankara Cumhuriyet Savcılığı, Arif Yıldırım’ın koronavirüs şüphesiyle Bilkent Şehir Hastanesine yatırıldığını duyurduğum için hakkımda soruşturma başlatmıştı. Konuyu bugün daha ayrıntılı araştırdım. Bilkent Şehir Hastanesi aradım. Bir saat kadar beni yetkililere bağlamadılar, ısrarla. Biz de ısrar ettik. En sonunda başhekimlik yetkilileriyle görüştük.” dedi.

SAVCILIK GİZLEMİŞTİ

Arif Yıldırım koronavirüs için ayrılmış, ortopedi ve nöroloji bölümünde yattığını, C3 koğuşunda bulunduğunu belirten Gergerlioğlu, “Göğüs hastalığı da olan 70 yaşındaki Arif Yıldırım şu anda yoğun bakımda. KOAH hastası da olduğunu açıkladılar. 23 Mart’ta yatırılmış. Bu bilgiler doğru. Savcılık dün yaptığı açıklamada bu kişinin hastaneye yattığını gizlemişti.” ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu, Arif Yıldırım’ın Covid-19 test sonucunu negatif diye açıklayan başhekimliğe şu soruyu sordu: “Test sonucu negatif çıkan bir hastan neden korona için ayrılmış bir yoğun bakımdadır?”

BÜYÜK BİR SORUMSUZLUK

Gergerlioğlu: “Ben hayat boyu yalan atmam, atmam, yalan atanlara ve zulüm edenlere karşı şiddetli bir mücadelem vardır. Israrla ve sonuna kadar bunu devam ettiririm. Cezaevlerinde salgın iyice başlamadan tahliyelerin yapılması gerektiğini hatırlatmış olayım. Adalet ve Sağlık bakanlığı yetkilileri çok büyük bir sorumsuzluk içindedir. Şeffaf olmalı ve bilgileri gizlememelidirler.”

Gündem

Koruma Soylu’yu yalanladı: Mermiyi namluya verdim!

CHP Adana Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yıldırım hakkındaki iddianame hazırlandı. Kaymakam Bingöl’ün koruması B. Y, silahını çektiğini, mermiyi namluya verdiğini, kimseye doğrultmadığını söyledi. İçişleri Bakanı Soylu, “Silah yok” demişti.

BOLD – Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım ve 4 kişi hakkındaki iddianamesini hazırladı. Kaymakam Ozan Bingöl’ün mağdur, koruması B. Y.’nin müşteki sıfatıyla yer aldığı iddianamede Yıldırım’a, ‘görevi yaptırmamak için direnme’ ve ‘hakaret’ suçlaması yöneltildi. İlk iddia için 4, ikincisi için 1 yıl hapis cezası istendi. Dört kişi hakkında da kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

NAMLUYU KİMSEYE DOĞRULTMADIĞINI YERE TUTTUĞUNU SAVUNDU

14 Mayıs’ta gerçekleşen olaya dair iddianamede ifadesi yer alan koruma B. Y., kaymakamı müdafaa için silahını çektiğini, mermiyi namluya verdiğini söyledi. Namluyu kimseye doğrultmadığını, yere tuttuğunu savundu. Delilleri inceleyen iddianame savcısı özetle şu değerlendirmeyi yaptı: “Kaymakam koruması kalabalık oluşmaması yönünde uyarıda bulunmuş, ilçe kaymakamına gerçekleşebilecek saldırıyı engellemek için uyarılarını devam ettirmiş ancak uzaklaşmayan gruptaki şüpheli Eren tarafından göğüs kısmından sert şekilde vurulması sonucu kesin adli raporundan da anlaşılacağı üzere basit tıbbı müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralanmıştır. Yaralanma niteliği gereği görevi yaptırmamak için direnme suçunun cebir unsuru sayılmıştır.”

SOYLU “BÖYLE BİR GÖRÜNTÜ DE BÖYLE BİR DURUM DA YOK” DEMİŞTİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘PKK’ benzetmesi ardından tutuklanan Yıldırım ailesininin karıştığı olayla ilgili görüntüler yayınlanmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bir silah hadisesi filan yok. Böyle bir görüntü de böyle bir durum da yok. O esnada kaymakama yönelik bir hal söz konusu olunca koruma polisi orada müdahale ediyor. Sonra orada darbediliyor zaten” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’li Eren Yıldırım’ın tutukluluğuna itiraz reddedildi

Okumaya devam et

Gündem

Gökhan Özoğuz’dan günlüğü bin liralık şezlong üzerinden fahiş fiyat tepkisi: Her şey saçma sapanlaştı

Bodrum Türkbükü’nde faaliyet gösteren bir otelin, günlük şezlong için kişi başı bin lira istediği iddiasına tepki gösteren Özoğuz, “Artık halk kıpırdayamıyor” dedi.

BOLD – AKP Hükumetinin normalleşme kararı sonrası, müşterilerini bekleyen turistlik mekanlar da hazırlıklara başladı. Özellikle yerli turistlerin ilgi gösterdiği Bodrum Türkbükü plajında faaliyet gösteren bir otelin biçtiği şezlong kiralama ücreti gündem oldu.

İddiaya göre otel, müşterilerinden günlük şezlonglar için bin lira, aylık da 24 bin lira talep ediyor. Sosyal medyada da gündem olan iddiaya, Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz da tepki gösterdi.

BOYKOT EDECEKSİN

Ülkede hemen her şeyin aşırı pahalılaştığını dile getiren Özoğuz, ”Pahallı olan hiçbir şeyi almayacaksın, kullanmayacaksın. Bak nasıl düşüyor. Her şeyde ama her şeyde Fiyatlar saçma sapanlaştı. Boykot edeceksin . Artık Halk hiçbir şekilde kıpırdayamıyor” ifadelerini kullandı. Özoğuz’a takipçilerinden de destek geldi.

Kadınlardan maden projesi iznine tepki: Nedir bu gavurlardan çektiğimiz

 

Okumaya devam et

Gündem

Bir mafya babasının daha kafasını kopardılar

Sedat Peker’den sonra başka bir mafya lideri daha kamuoyuna açık ifşaatlarının ardından kafeslendi. Gülaltay tutuklandı ama ifşaatları son derece önemli.

BOLD – Mafya grupları Korona zamanının ruhuna uygun biçimde savaşı sanal ortama taşıdılar. Sedat Peker ve rakip gruplarının dışında videolarla ortaya dökülen isimlerden biri de Semih Tufan Gülaltay oldu. Peker ülkeyi terketmek zorunda kalırken, MİT’le ilgili ifşaatlarıyla dikkat çeken Gülaltay ise ani bir operasyonla tutuklandı.

İnsan Hakları Derneği Başkanı Akın Birdal’a düzenlenen suikastin azmettiricisi olmaktan ceza alan Gülaltay, Ergenekon davasının da sanıklarındandı.

Gülaltay, son videolarında zaman zaman şahit olduğu, zaman zaman da kendi yorumlarıyla yakın tarihten ve günümüzden bazı olayları anlatmaya başladı.

17 Mayıs 2020’deki youtube yayınında Kozinoğlu’nun cezaevinde Doğu Perinçek tarafından infaz ettirildiğini iddia eden Gülaltay şöyle konuştu:

“Kozinoğlu Hasan Atilla Uğur’un bulunduğu koğuşta öldü, orada zehirlendi. Hiç kimse Hasan Atilla Uğur’u sorgulamadı. Neler döndü, sen bu adama neler yazdırdın da Doğu Perinçek’e verdin. Perinçek yayınladıktan sonra bu adam neden zehirlendi. 1.95 boyundaki bu komando nasıl birden bire kalp krizinden öldü. Kalp krizine yol açan ilacı hangi Maraşlı gardiyan soktu Silivri Cezaevi’nin içine. Biz bunların hepsini biliyoruz.”

Gülaltay, Hasan Atilla Uğur’un hiçbir tecrübesi olmadan Abdullah Öcalan’ı sorgulamaya gönderildiğini, tek yaptığının doğru soruları sormayarak Öcalan dosyasının kapatılması olduğunu iddia etti. Uğur’un korunduğuna dikkat çeken Gülaltay, Kozinoğlu’nun ölümünden sonra Uğur’un sorgulanmadığını da sözlerine ekledi.

PERİNÇEK İLE KOZİNOĞLU’NUN KAVGASI

Doğu Perinçek, Kozinoğlu’nu öldürmekle suçlanırken, geçmişte tersi olmuştu. Perinçek, Kozinoğlu’nun kendisini öldürtmek istediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.
Doğu Perinçek, 2005 yılında 4 MİT görevlisinin kendisine suikast düzenlemek için çalışma yaptıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Perinçek’in suçladığı isilerden biri de MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu’ydu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin soruşturma izni vermedi.

ERDOĞAN AİLESİNİN SERVETİ

Gülaltay’ın diğer hedefi ise Erdoğan ailesinin servetiydi.

İskanı bile olmayan küçük bir apartman dairesinde otururken Erdoğan’ın aniden astronomik biçimde zenginleştiğini anlatan Gülaltay, „Sadece Sümeyye Erdoğan’ın e-bebek firmasının değeri 3 milyar dolar.“ dedi. Firma için diğer tüm bebek malzemesi satan firmaların batırdığını anlatan Gülaltay, ardından savunma sanayine sözü getirdi.

Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın ürettiği 4 metre kanat açıklığı olan insansız hava araçlarına astronomik ödemeler yapıldığını iddia eden Gülaltay, „TAİ’nin ürettiği ANKA teknolojik olarak çok daha üstün ama Bayraktar’ın pırpırları daha pahalıya satılıyor. Sırf damadın kazansın diye ANKA projesini sabote ettiler. TAİ’nin ürettiği ANKA’lar 4 milyon dolara envantere girerken, Bayraktar’ın İHA’larına 6 milyon dolar ödenerek zengin edildi.“ dedi.

TUTUKLANDI

Gülaltay, sadece bu konularda değil, yakın döneme ilişkin karanlık olaylar hakkında da açıklamalarda bulunduğu bir dizi video yayınladı. Tuncay Özkan hakkında eski medya patronu Mehmet Emin Karamehmet’in anlattıkları, Tuncay Özkan’a ödediği 9 milyon dolar, Alaattin Çakıcı’nın yaşadıkları gibi pekçok ifşaattan sonra Gülaltay hakkında gözaltı kararı verildi.
Gözaltına alınan Semih Tufan Gülaltay, çıkartıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Okumaya devam et

Popular