Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Saray’da oturan kirada oturandan para istiyor”

Ankara Yüksel Caddesindeki eylemine devam isteyen KHK mağduru Nazan Bozkurt, polislerin koronavirüsü bahane ederek kendisini engellemek istemesi üzerine, hükumete verdi veriştirdi.

BOLD – Koronavirüs salgını da işini geri isteyen KHK mağdurlarını durduramadı. Salgına rağmen, KHK mağduru Nazan Bozkurt, KHK direnişinin simgesi haline gelen Ankara Yüksel Caddesindeki İnsan Hakları Anıtı önünde eylemine devam etmek istedi. Genç kadına polisler koronavirüsü bahane ederek engel olmak istedi. Polislere sokağa çıkma yasağı olmadığını hatırlatan KHK mağduru Bozkurt, eldiven ve maskeyle önlem aldığını belirterek eylemine anıt önünde devam edeceğini söyledi.

‘PARA YOK YEDİLER’

Polisin sokağa çıkma yasağı olmamasına rağmen engelleme girişimine tepki gösteren Bozkurt, ”Niye sokağa çıkma yasağı yok biliyor musunuz? Çünkü işsizlik fonundaki 131 milyar lirayı, Merkez Bankasının 20 milyar dolarlık ihtiyat akçesini ve 15 Temmuz Şehitleri için toplanan 380 milyon lirayı yediler. Para yok. Saray’da oturan kirada oturandan para istiyor. Devlet vatandaşına yardım eder yardım istemez. Gidin multimilyarder yaptığınız Mehmet Cengiz, TÜRGEV, ENSAR versin parayı size” dedi.

‘BUNLARI SÖYLEMEYELİM DİYE ENGELLİYORLAR’

Eylemine anıtın önünde devam edeceğini söyleyen Nazan Bozkurt ‘bunları söylemeyelim diye engel oluyorlar’ diye konuştu. KHK mağdurunun isyanı sosyal medyada da beğeni topladı.

Koronavirüs salgınında evde kalma yasakları şişmanlatıyor

 

Gündem

Böbrek hastası Dilgeş’in babası: Oğlum hapiste karantinada, ilaçlarını zorla verdik!

Bayram günü hapse giren böbrek hastası 3 yaşındaki Dilgeş, bayramdan sonra doktora götürüldü. İlaçları geç verilen Dilgeş 10 gündür annesiyle karantinada.

SEVİNÇ ÖZARSLAN

BOLD ÖZEL – Ramazan Bayramı’nın ilk günü tutuklanıp hapse gönderilen 3 yaşındaki Dilgeş Aslan’ın babası, böbrek hastası oğlunun hala karantinada tutulduğunu ve ilaçlarını avukat ve vekillerin baskısıyla zorla verebildiklerini söyledi.

BÖBREK KONTROLÜ VARDI

Üç yaşındaki Dilgeş, 24 Mayıs 2020’de annesi Gönül Aslan ile birlikte tutuklanıp Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevine gönderildi. Bayram öncesinde doktor kontrolü olan Dilgeş, bayramdan sonra hapisteyken hastaneye götürüldü. Hem böbrek kontrolü hem de korona testi yapılan Dilgeş ve annesi dönüşte karantinaya alındı. Daha önce 4 kişilik koğuşta kalan anne-oğul şimdi yalnız. Oyuncakları verilmedi, ilaçları güç bela ulaştırıldı. Cezaevinin suları ise sürekli kesik.

Dilgeş ve annesi Gönül Aslan

KORONA TESTİ NEGATİF

Dilgeş’in durumunu yakından takip eden HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Dilgeş böbrek kontrolleri olan bir çocuk. Bayram öncesinde planlanmış bir randevusu vardı. Sistohiroterografi yapılacaktı. Cezaevi olayı girince ne olacak bitecek, hastaneye giderse koğuşa geri dönemeyecek tedirginliği yaşadılar. Şu anda tecritte tutuluyorlar. Korona testleri negatif çıkmasına rağmen karantinadalar.” dedi.

ÇOCUK SIKINTIDAN ÇATLIYOR

Dilgeş’in babasıyla görüşen ve verdiği son bilgileri aktaran Gergerlioğlu, “Çocuk şu anda orada sıkıntıdan çatlıyor. Sürekli televizyon istiyor, burası çok kötü eve gidelim diyor. Oyuncak da vermemişler. Her oyuncağı kabul etmiyorlar. Zor bela ilaçlarını almışlar. Her ilaç da cezaevine giremiyor. Raporuna, reçetesine bakılıyor derken gecikme oldu. Avukatlar, vekiller araya girince ısrarlar sonucunda ancak ulaştırılabildi.” ifadelerini kullandı.

SU SIK SIK KESİLİYOR

Gergerlioğlu, Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevinde ihtiyaç için kullanılan suyun da sürekli kesik olduğunu sözlerine ekledi.

DERNEK ÜYESİ DİYE…

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı Kürt soruşturmaları kapsamında gözaltına alınanlar arasında bulunan Bağlar Belediyesi Meclis üyesi Gönül Aslan, Rosa Kadın Derneği üyesi olması ve HDP’nin düzenlediği eylem ve etkinliklere katıldığı için örgüt üyesi olduğu iddiasıyla tutuklandı.

Bayram günü bir çocuk daha hapse girdi

 

 

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

Silivri’de bir koğuş daha komple Kovid 19

Silivri’de tutuklu Polis Akademisi öğretim üyesi Şükrü Tuğrul Özşöngül’ün testi pozitif çıktı. 8 Nolu’daki C35 koğuşundaki tutukluların durum iyi değil.

CEVHERİ GÜVEN

BOLD – Silivri Cezaevinde Kovid 19 salgını yayılmaya devam ediyor. Tutuklu yakınlarından alınan bilgilere göre Silivri kampüsünde bulunan 8 Nolu Cezaevindeki C35 koğuşunda kalanların tamamı hastalığa yakalanmış durumda.

“HERKESE TEST YAPAMAYIZ 4 KİŞİ SEÇİN”

Koğuşta durumu ağırlaşan 3 kişinin hastaneye sevkedildiği ve testlerinin pozitif çıktığı belirtiliyor. Gelişmenin ardından koğuşta kalan 40 kişi test talep ederken, cezaevi yönetimi “Aranızdan 4 kişi seçin, herkese test yapamayız” cevabı verdi. 4 kişiye yapılan testte ikisi negatif, ikisi pozitif çıktı. Negatif çıkanlar ayrı bir hücreye alındı.

HÜCRE TEHDİDİ

Hastaneye gitmek isteyenlere ise “Hastaneye gidenleri dönüşte hücreye alırız, ona göre talep edin” denildiği, hücreye alınmak istemeyenler bu sebeple hastalık belirtilerine rağmen taleplerini geri çektikleri öğrenildi.

Koğuşta kalanların tamamının ateş, koku ve tat kaybı ile halsizlik yaşadığı belirtiliyor. Silivri Cezaevinde kapalı görüşler yeniden başlarken sözkonusu koğuşun kapalı görüşlerinin iptal edildiği belirtiliyor.

KORONA RİSK GRUBUNDAKİ ÖZŞENGÜL’ÜN TESTİ DE POZİTİF

Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Polis Akademisi öğretim üyesi Şükrü Tuğrul Özşengül’ün testinin de pozitif çıktığı öğrenildi. Daha önce açık kalp ameliyatı olan, yüksek tansiyon hastası Özşengül, birinci derece risk grubunda. Özşengül’ün hastaneye sevkinin yapılıp yapılmadığı bilinmiyor.

İkinci Ahmet Burhan vakası: Baba tutuklu, çocuk beyin kanseri, anne yalnız ve çaresiz…

Okumaya devam et

Gündem

Fatih Portakal’a kiremit cezası

Fox TV sunucusu Fatih Portakal’a, İzmir Seferihisar’daki çiftliğindeki çatısı kiremitle kaplı sundurma için ceza kesildi.

BOLD – Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya hesabından, İzmir Seferihisar’daki çiftliğine kiremit operasyonu yapıldığını duyurdu. Kaçak yapı iddiasıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince incelenen çiftliğinde kanuna aykırılığa rastlanmayan Portakal, konuyla ilgili şu mesajı paylaştı:

“Kaçakçı diyerek haber yapılan arazimde yıkım gerçekleşti!!! Ne mi oldu? Kiremit cezası verildi. 4 tarafı açık, garaj olarak kullanılan yerin sadece kiremitlerinin toplanmasına karar verildi. Suç unsurları da imha edildi. Komik ama gerçek. Eski ve yeni hali. Hangisi güzel?”

SUNDURMANIN YIKILACAĞI BAZI BASIN YAYIN ORGANLARINDA YER ALDI

Seferihisar’da, 2015’te kurulan çiftlikte, kaçak yapılaşmaya gidildiği şikayeti üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri inceleme yapmış ama kaçak bina bulunamamıştı. Fakat bazı basın yayın organları, 8,3 dönümlük çiftliğin inceleme raporuna ulaşıldığını ve ağaç kolonlar üzerine dikilip çatısı kiremitlerle kapatılan 40 metrekarelik kaçak sundurmanın yıkılacağını iddia etmişti.

BAKAN KURUM’A SORDUĞU SORUYA HALA CEVAP ALAMADIĞINI BELİRTTİ

Talep ettiği halde kendisine verilmeyen inceleme raporunun nasıl olup da yandaş medyaya sızdırıldığını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a soran Fatih Portakal, evinin üstünde drone uçurulup özel mülkünün dikizlenmesiyle ilgili de Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne ve Emniyet’e şikâyette bulunduğunu duyurmuştu.

Silivri’de bir koğuş daha komple Kovid 19

Okumaya devam et

Popular