Connect with us

Gündem

İktidarın sesine kulak tıkadığı çocuk: Yoğun bakımdaki Ahmet ‘baba’ özlemiyle vefat etti

Hikayesini yakından takip edenlerin ‘Kara Efesi’ 8 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç, kaldırıldığı yoğun bakımda vefat etti. 

BOLD – Kalpleri taşlaşmamış vicdan sahibi insanlar, Ahmet Burhan Ataç’ı kanser teşhisi konulduktan sonra “Bu hastalığı babamla birlikte yenmek istiyorum” haykırışıyla tanıdı. 15 Temmuz’dan sonra cemaat soruşturmaları kapsamında baba Harun Reha Ataç ve anne Zekiye Ataç tutuklandı. Anne Ataç, 2,5 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi.  

KOL AĞRISIYLA GİTTİ, KANSER TEŞHİSİ KONULDU

Anne ve babası cezaevine girdiğinde 8 yaşında olan Ahmet’in omuzlarına hayatın acımazlığı yüklendi. Anne Zekiye Ataç, tahliye olduktan sonra Eylül 2018’te Ahmet’i kol ağrısı şikayetiyle hastaneye götürdü. Hastanede yapılan tetkiklerde Ahmet’e ‘kanser’ teşhisi konuldu. Hastalığının farkına varan Ahmet, sosyal medyada paylaştığı bir video ile kanser hastalığını babasıyla birlikte yenmek istediğini, iktidara ve yetkililere seslenerek “babamı serbest bırakın” diye seslendi.  

Sosyal medyada vicdan sahibi insanlar, Ahmet’in gözü yaşlı sesine kulak vererek masum talebine destek verdi. HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Arlet Natali Avazyan, Ahmet’in sesini duyurmak için çaba gösterdi. Tüm çabalara rağmen iktidar Ahmet’in sesine kulak tıkadı ve bir gece Ahmet’in annesi Zekiye Ataç hakkında farklı bir soruşturma nedeniyle gözaltı kararı uygulandı.

ALMANYA’DA TEDAVİ UMUDU DOĞDU

Anne Ataç, tepkiler üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ahmet’in hastalığı her geçen gün ilerlemeye başladı ve Türkiye’deki tedavisi zor bir sürece girdi. Hastalığı 3’üncü evreye giren Ahmet için Almanya’nın Köln şehrinde bir umut doğdu.  

Kanser tedavisi için Almanya’ya gidecek olan Ahmet, annesine konulan yurtdışı yasağı nedeniyle babaannesiyle gitmek zorunda kaldı. Moral ve motivasyona en çok ihtiyaç duyduğu zamanda annesinin pasaportuna konulan yasak nedeniyle anne hasretine fazla dayanamayan Ahmet, tedavisini yarıda bırakıp Türkiye’ye dönmek zorunda kaldı.  

ANNE ATAÇ, YURTDIŞI YASAĞI SARMALIYLA MÜCADELE ETTİ

Almanya’daki tedavi sürecinin ikinci kısmına annesiyle birlikte gitmek isteyen Ahmet için sosyal medya da kampanya başlatıldı. Siyasiler ve insan hakları aktivistlerin araya girmesiyle anne Ataç’ın hakkındaki yurtdışı yasağı kaldırıldı. Ahmet’in ve annesinin sevinci kısa sürdü. Mahkeme kararını iptal ederek yeniden yasak koydu.  

İkinci kez yasağın kaldırılması için yapılan başvuruya bu sefer başka bir mahkemenin vermiş olduğu yasak engel oldu. Ünlü şarkıcı Haluk Levent, Ahmet’in sesine kulak vererek annesiyle birlikte Almanya’ya gitmesi için tüm bürokratik engellerle mücadele etti. Ahmet sonunda annesiyle birlikte Almanya’ya gitti fakat zaman artık aleyhine işliyordu.  

AHMET, İNFAZ YASASIYLA BABASINA KAVUŞMAYI UMUT ETTİ

Hastalığı ciddi bir şekilde ilerleyen Ahmet için Almanya’daki umutta tedavi sürecinin geç başlaması nedeniyle tükendi. Durumu gittikçe ağırlaşan Ahmet, AKP ve MHP’nin Meclis’e getirdiği ‘İnfaz Yasası’ düzenlemesinde babası Reha Ataç’ın serbest bırakılmasını dört gözle bekledi. Fakat Ahmet’in bu sesine de iktidar, kulak tıkayarak baba Ataç ve onun durumunda olan siyasi tutukluları kapsam dışı bıraktı.  

KARA EFE HAYATA VEDA ETTİ

Ahmet’in tüm çığlıkları iktidar ve devlet yetkililerinde karşılık bulmadı. Hastalığı ilerleyen Ahmet, yoğun bakıma kaldırıldı. Hastanede oğlunun başından biran bile ayrılmayan anne Zekiye Ataç’a destek olmak için Arlet Natali Avazyan’da kara fesi Ahmet’i yalnız bırakmadı. Durumu ağırlaşan Ahmet’i babası Harun Reha Ataç izin verildiği takdirde oğlunu görmek için hastaneye gelebileceği ifade edilmişti. İlerleyen saatlerde Ahmet’in vefat ettiği öğrenildi.

Ahmet’in vefat haberini Arlet Natali Avazyan twitter hasbından duyurdu. Yoğun bakımda 3 kez kalbi duran Ahmet, babasına son kez sarılamadan vefat etti. Cezaevi yetkilileri, baba Harun Reha Ataç’ın ancak sabah oğlunu ziyaret edebileceğini ifade ettiği aktarıldı.

“Eşim iki kez zatürre geçirdi, hapiste makineye bağlı uyuyor”

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar