Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Mengü’nün avukatından taciz mesajlarına suç duyurusu

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, gazeteci Mengü ve oyuncu Laçin’e yönelik ağır hakaret ve taciz içeren sosyal medya paylaşımlaryla ilgili, Mengü’nün avukatı suç duyurusunda bulundu.

BOLD – Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre Nevşin Mengü’nün avukatı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçede, Mengü’nün 01 Mayıs’ta, Twitter üzerinden iki hesabın ahlakdışı, saldırgan ve şiddet içerikli ifadeleriyle tehdidine maruz kaldığına dikkat çekildi.

DARBEYE YELTENECEĞİNİ ÖNE SÜRÜP CİNSEL SALDIRIDA BULUNDU

Mengü’nün, 14 Mayıs’ta söz konusu paylaşımı fark edip tepki göstermesi ve mesajların kamuoyunda tepki çekmesi sebebiyle suç unsuru teşkil eden hesabın sahibince askıya alındığı aktarıldı. Dilekçede, şüphelinin son günlerde medyada sıkça yer alan ‘darbe dedikodusuna’ binaen ‘Darbeye yeltenirlerse Nevşin benim’ ifadelerini kullandığı hatırlatılarak, paylaşım ile Mengü’nün ‘darbeye yelteneceğini’ öne sürüp cinsel saldırıda bulunduğu aktarıldı.

HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK VE SUÇ İŞLEMEK AMACIYLA ÖRGÜT KURMA

Şüphelilerin tespit edilip ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ve ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’ suçlarından soruşturma başlatılması istenilen dilekçede ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Canan Kaftancıoğlu, Berna Laçin, Feyza Altun ve müvekkil Nevşin Mengü hedef alınmış; ima ve tehdit ile müvekkil ve diğer mağdurların cinsiyetleri üzerinden hayasızca bir aşağılamaya girişilmiştir. Suç konusu ilgili Twitter paylaşımının aldığı etkileşim, paylaşım, yorum ve görüntülenme sayıları ile paylaşıma ilişkin yorumların mahiyeti de göz önüne alındığında, şüphelinin açık şekilde infial amacı güttüğü, bu amaç ile mağdurları cinsiyetleri üzerinden ayrımcılığa tabi tuttuğu ve ayrımcılık temelinde hedef göstererek kadın olma üzerinden nefret, itibarsızlaştırma ve aşağılama kampanyası başlatmayı hedeflediği açıkça ortadadır.”

Erdoğan, Vefa Destek Grubu saldırılarıyla ilgili CHP ve HDP’yi suçladı

Gündem

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan AKP’li meclis üyelerine çay fırlattı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Meclis toplantısındaki oylama sırasında ısrarla söz isteyen AKP’li üyelere, “İlla Cumhurbaşkanı gibi mi yapayım sizi sakinleştirmek için?” diyerek masasının altında bulunan poşet çayları fırlattı.

BOLD – Bolu Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı sırasında Belediye Başkanı alınan kararları oylamaya sundu. Oylama sonrası Özcan, söz isteyen AKP sıralarına ise sakin olmaları konusunda uyarıda bulundu.

AKP sıralarından yükselen seslere karşı Özcan, “Cumhurbaşkanı gibi mi yapayım? alın size çay” diyerek masasının altındaki poşet çayları AKP sıralarına fırlattı.

Son günlerde adından çokça söz ettiren Tanju Özcan, geçen haftaya damga vuran Afgan göç dalgası sonrası sıradışı açıklamalara imza atmıştı. Bolu da barınan mültecilerin su ve vergi giderlerine 10 kat zam yaptığını açıklayan Özcan, aldığı desteğin yanı sıra büyük tepki de çekti.

Erdoğan’ın fırlattığı çayın dönüşü sert oldu

Okumaya devam et

Gündem

El bombası silah ve uyuşturucuyla yakalandı dediği saatte çıktı: Soylu ile fotoğrafları gündem oldu

Suç örgütü lideri olduğu ileri sürülen Sadık Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 18 kişi İzmir’de gözaltına alındı. Üzerlerinde 2’si uzun namlulu 8 silah, 1 el bombası ve bir miktar uyuşturucu bulunan Yıldırım ve arkadaşları 2 saat sonra serbest bırakıldı. Instagram hesabından serbest kalacağı saati açıklayan ve kendisini gözaltına alan memuru tehdit eden Yıldırım’ın Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım ile fotoğrafları olduğu ortaya çıktı.

BOLD – Çete lideri olduğu iddia edilen Sadık Yıldırım ve 17 kişi, 1 el bombası, 3’ü ruhsatsız 6 tabanca, 2 uzun namlulu ve bir miktar uyuşturucu ile İzmir’de gözaltına alındı.

Bornova Merkez karakoluna götürülen Yıldırım iddiaya göre, burada polis memuru Tolga Akpınar ile tartıştı.

GÖZALTINDA STORY

Gözaltındayken Instagram hesabından story paylaşan Sadık Yıldırım, üzerlerinde yakalanan bomba, uyuşturucu ve ruhsatsız silaha rağmen 2 saat sonra serbest kalacağını duyurdu.

Alaycı ifadeler kullanan ve kısa süre sonra serbest bırakılan Sadık Yıldırım bir story daha paylaşarak kendisini gözaltına alan polis Tolga Akpınar’ı tehdit etti.


Akpınar’ın ismini yazdığı elini fotoğraflayan Sadık Yıldırım, “Kalabalıkta yapılan artistliğin tenhada özrü olmaz” notuyla paylaştı.

AKP’LİLERLE YANYANA

Sadık Yıldırım’ın daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere AKP’li siyasilerle fotoğrafları olduğu ortaya çıktı.

Olayı sosyal medyada paylaşan TBMM Adalet komisyonu üyesi ve CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, “Adı Sadık Yıldırım. 3 tabanca, 3 tüfek ve uyuşturucuyla yakalandığını söylüyor. 18 kişilik çetesiyle gezerken gözaltına alınıyor. ‘2 saate çıkarım’ dedikten sonra hemen çıkıyor. Onu gözaltına alan polisi açık şekilde tehdit ediyor. Süleyman Soylu polisin yanında olacak mısın?” dedi.

“Dünya bizi konuşuyor” haberleri pahalıya patladı: A Haber ve TRT ekibine dayak

 

Okumaya devam et

Gündem

Üç maaşlı RTÜK Başkanı’ndan medyaya yangın sansürü

Birden fazla yerden maaş alan Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, medya kuruluşlarına sansür yazısı gönderdi. Sadece yanan alanları gösteren medya kuruluşlarına ağır cezalar verileceğini açıkladı.

BOLD – RTÜK Başkanlığının yanı sıra Halkbank ve Basın İlan Kurumu yönetim kurulu üyeliklerinden maaş alan Şahin, gazete, televizyon ve internet sitelerine orman yangınlarının haberleştirilmesi hakkında bir yazı gönderdi.

VATANDAŞIN MORALİNİ BOZMAYIN

Yazıda “Medyamızın sorumluluk bilinci içinde duyarlılıkla hareket etmesi, vatandaşlarımızın ve yangın söndürme ekiplerinin moral ve motivasyonu açısından çok önemlidir” denildi.

YANAN ALANLARI ISRARLA EKRANA TAŞIMAYIN

RTÜK, “130 farklı noktada çıkan yangınlar acil müdahale ekipleri tarafından başarıyla söndürülmüşken buraları hiç görmeksizin sadece yanan alanların ısrarla ekranlara taşınması, kaos havası beklentisinde olan çevrelerin istediği yönde bir yayıncılıktır” ifadelerini kullandı.

AĞIR CEZA VERECEĞİZ

RTÜK’ün yazısı “Söz konusu yayın ilkelerini hiçe sayan medya hizmet sağlayıcılara en ağır müeyyidelerin uygulanması kaçınılmaz hale gelecektir” ifadeleriyle sona erdi.

RTÜK’ün rahatsız olduğu görüntülerde vatandaş kendi imkanlarıyla yangın söndürmeye çalışıyor.

Okumaya devam et

Popular

Shares