Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Balkonuna ‘Hoşgeldin Ramazan’ brandası astığı için işkence gördü

Balkonunda “Hoşgeldin Rahmet Ayı Ramazan” yazan eve polis baskın yaptı. Brandayı kaldırmayı kabul etmediği için gözaltına alınan ev sahibi Emniyette işkence gördü.

BOLD – Polis, iki gündür Furkan Gönüllüleri’nin evlerine baskın yapıyor. Önce Mardin’de mukabele okunan eve giden polis, dün de Bursa’da balkonunda Ramazan brandası asılı evi bastı. Ev hanımı Neslihan Sucu Rasulov, polisin evlerine gelişini, balkonlarındaki brandayı sökmesini ve gözaltına alınan eşine yapılan işkenceyi sosyal medya hesabından fotoğraflarla ve videoyla anlattı.

“EŞKIYA MISINIZ, EMNİYET MÜDÜRÜ MÜ?”

Serbest bırakıldıktan sonra eşinin darp edilmiş fotoğraflarını paylaşan Rasulov, “Eşim çok şükür serbest bırakıldı. Ancak ifadesini alan emniyet müdürü tarafından darp edilmiş. Soruyorum size bu hakkı kim veriyor! Eşkıya mısınız? Emniyet! Müdürü müsünüz?” dedi.

İki gündür Furkan Gönüllüsü ailelerin evlerine baskınlar yapılıyor. Önceki gün Mardin’de polis ekipleri iftardan sonra Furkan gönüllüsü bir ailenin evine afiş ve mukabele kontrolüne gitti. Furkan gönüllüsünün açıklamasına göre, polis, evleri birinci katta olduğu için ilk önce balkona ve mutfak penceresinden içeriye doğru fenerle ışık tuttu. O sırada arka tarafta TOMA hazır bekletildi. Daha sonrası ise kendisine evlerinde branda ya da afiş olup olmadığı, mukabele/sohbet yapıp yapmadıklarının sorulduğunu belirten gönüllü, öğretmen olduğu için koronavirüs öncesinde talebelerinin geldiğini dile getirdi.

SAVCILIK BELGESİNİ GÖSTEREMEDİLER

Dün akşam saatlerinde ise Bursa’da yaşayan Rasulov ailesinin evini polis bastı. Balkonda asılan “Hoşgeldin Rahmet Ayı Ramazan” başlıklı brandayı kaldırmasını istedi. Brandanın altında ayrıca Bakara Suresi’nin 183 ayeti, Alparslan Kuytul’un bir sözü ve Furkan Gönüllüleri ifadeleri vardı. Ellerinde savcılık kararı olduğunu söyleyen polisler, ailenin isteğine rağmen kararı göstermediler. Avukatıyla görüşen Rassulov brandayı kaldırmayınca gözaltına alındı.

“YAZIKLAR OLSUN”

Eşi gözaltına alınmasının ardından paylaşımda bulunan Neslihan Sucu Rasulov, “Evimizin balkonuna astığımız Hoşgeldin Rahmet Ayı Ramazan ibareli pankart sebebiyle eşim gözaltına alındı ve pankart itfaiye tarafından çıkarıldı. Buradan bu yapılan ayıbı kınıyorum yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

FURKAN GÖNÜLLÜLERİ YAZDIĞI İÇİN

Daha sonra itfaiye eşliğinde eve tekrar gelen polisler brandayı kaldırdı. O anları videoya çeken Neslihan Sucu Rasulov yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Şu an kapımıza emniyet eşliğinde itfaiye geldi. Bu pankartı çıkartmak için. Önce emniyet geldi. Eşimden kaldırmasını istediler. Eşim kabul etmeyince tartaklayarak gözaltına aldılar. Savcılık kararı olduğunu söylediler. Eşim de görmek istediğini söyledi ama öyle bir belge gösteremediler. Eşim de avukatını aradı. Polisleri de görüştürdü hatta. Ama ellerinde hiçbir yasa belge olmamasına rağmen balkondaki Ramazan ayıyla alakalı pankartı çıkarmaya çalışıyorlar. “Hoşgeldin Rahmet Ayı Ramazan” yazıyor. Altında ayet var. Altında da hocamızın sözü var. Ve Furkan Gönüllüleri yazdığı için.”

“BURSA EMNİYETİNİ YUHLUYORUM”

Neslihan Sucu Rasulov’un eşi iftardan sonra serbest bırakıldı ama darp edilmişti. Olaya Alparslan Kuytul ve eşi Semra Kuytul da tepki gösterdi. Balkonlarına “Hoşgeldin Ramazan Ayı” brandası astı.

Semra Kuytul, “Yazıklar olsun! Balkonuna, üzerinde Hoşgeldin Ramazan yazan bir branda astı diye itfaiyeyle geldiler, olmadı Tedaş’ı çağırdılar, kestirdiler, hırsları hala dinmemiş ki, haksız gözaltı üstüne bir de darp! Bursa Emniyeti’nin bu büyük başarılı operasyonunu “YUH”luyorum!!!” diye konuştu.

Alparslan Kuytul ise “Bir takım derin güçler, Ramazan kültürünü kaldırmak istiyorlar. Bizde Ramazan kültürünü canlandırmak adına balkonumuza “Hoş geldin Ramazan ayı” brandası astık.” dedi.

Mukabele okunan eve TOMA’lı baskın

Gündem

Türkiye kira fiyatlarında birleşti: Penceresiz eve istenen kira pes dedirtti

Barınamayan üniversiteli öğrencilerin park ve bahçelerde yaptıkları eylem sürerken, yapılan bir araştırma sonucunda halkın yüzde 96,5’in kira fiyatlarını yüksek bulduğu ortaya çıktı. Sosyal medyada dolaşan penceresiz tek odalı bir eve istenen kira ise tepkilere yol açtı.

BOLD – Sosyal medyada dolaşıma giren penceresiz ve yemek yapmanın yasak olduğu kiralık ev ilanı tartışmalara neden oldu. Şişli, Nişantaşı Buket sokaktaki dairenin ilanındaki açıklama da oldukça çarpıcı. Kiracılar, dairede telefon çekmediği için Wi-fi kullanmak zorunda. Tek odalı daireye istenen aylık kira bedeli ise 2 bin TL.

Yüksek kira fiyatları yüzünden üniversiteli öğrencilerin park ve bahçeler de başlattıkları eylem sürüyor. Kira bedellerini protesto eden öğrencilere bazı vatandaşlar da destek veriyor.

Öte yandan Aksoy Araştırma tarafından yapılan bir araştırmaya göre, vatandaşların tamamına yakınının kira fiyatlarından şikayetçi.

T24’te yer alan habere göre, araştırmaya katılanlara sorulan “Sizce Türkiye’de ev kiraları ne düzeydedir?” sorusuna katılımcıların yüzde 79,1 “çok yüksektir” yanıtını verirken; yüzde 17,4 “yüksektir” yanıtını verdi.

Türkiye genelinde yapılan araştırma sonuçlarına göre, yüzde 96,5 Türkiye’de ev kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşünü paylaştı.

Ev kira ücretlerinin “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşanların oranı yüzde 3,1 seviyesinde kalırken; kira ücretlerinin “düşük” veya “çok düşük” olduğu görüşünü paylaşanların oranı yüzde 0,4 olarak kaydedildi.

HÜKUMET DESTEKÇİLERİ DE KİRALARI YÜKSEK BULUYOR

Cumhur İttifakı bileşeni AKP ve MHP seçmeni arasında da kira fiyatları “çok yüksek” veya “yüksek” görüşü hakim.

AKP seçmeninin yüzde 93,8’i kira ücretlerinin “çok yüksek” veya “yüksek” olduğunu belirtirken; yüzde 5,6’sı kira ücretleri “olması gerektiği gibi” yanıtını verdi.

Kira ücretlerinin “düşük” veya “çok düşük” olduğunu belirtken AKP seçmeni oranı ise yüzde 0,5 seviyesinde kaldı.

MHP seçmeninin de yüzde 97’si kira ücretlerinin “çok yüksek” veya “yüksek” olduğunu belirtti. Kira ücretlerinin “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşan MHP seçmeninin oranı ise yüzde 3 seviyesinde.

MUHALEFET DE ŞİKAYETÇİ

Araştırma sonuçlarına göre, CHP seçmeninin yüzde 98’i ev kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşünü paylaşırken; kira fiyatlarının “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşanların oranı yüzde 1,4 seviyesinde gerçekleşti.

İyi Parti seçmeninin de yüzde 97’si ev kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşünü paylaşırken; kira fiyatlarının “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşanların oranı yüzde 3,3 seviyesinde kaldı.

HDP seçmeninin ise neredeyse tamamı, ev kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşünü paylaştı.

Mutfağa ateş düştü olan lüks düşkünü AKP’lilere oldu: Yeni ayakkabıları şaşırttı

Okumaya devam et

Gündem

Mutfağa ateş düştü olan lüks düşkünü AKP’lilere oldu: Yeni ayakkabıları şaşırttı

Malazgirt’teki törene 12 bin TL’lik ayakkabılarıyla giden AKP’li Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın, son paylaşımda ayağında 639 TL’lik ayakkabı olması dikkat çekti.

BOLD – Vatandaşın en önemli gündemi hayat pahalılığı. Kira, faturalar ve gıda giderleri bütçeleri aşar oldu. Halkın geçinemediğinin farkında olan AKP hükumeti günah keçisi arıyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, halkın geçinememesi ve hayat pahalılığından market zincirlerini sorumlu tuttu. Hükumet zabıtalara ‘Fahiş fiyat ahlaksızlığı’ operasyonu yaptırarak fiyat artışlarını engellemeye çalışıyor.

Mutfaktaki yangın gazete ve ana haber bültenlerinin de vazgeçilmezi olurken, bu haberlerden en çok etkilenen de lüks düşkünü AKP’li vekiller oldu.

12 BİN TL’LİK ARAKKABIDAN 639 TL’LİK AYAKKABIYA

Malazgirt Zaferi’nin 950. yıl törenine AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın 12 bin liralık ayakkabısı damga vurdu.

Törene davetli bakanlarla Bitlis’in Ahlat ilçesine giden Öznur Çalık, helikopterde çektirdiği fotoğrafı sosyal medyasından paylaştı. Çalık’ın fotoğraflara yansıyan ayakkabısının ortaya çıkan astronomik fiyatı tepki topladı.

Odatv’de yer alan habere göre, tepkiler sonrası Çalık, paylaştığı bir başka fotoğrafta 2 bin 349 TL değerindeki ayakkabılarıyla poz verdi. Bu da tepkileri azaltmaya yetmedi. Çalık’ın son paylaşımında giydiği ayakkabının fiyatının sadece 639 TL olması dikkat çekti.

Sözcü ve Halk TV’nin ‘süt dağıtımı’ haberine KHK’lılardan tepki

Okumaya devam et

Gündem

Hukuk profesörü Hüseyin Hatemi: Mahkum ailelerine yardım etmek suç değildir

AKP hukümetine yakınlığıyla bilinen Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, tutuklu ailelerine yardım etmemin suç olmadığını, bunu aslında devletin yapması gerektiğini söyledi.

BOLD – Cezaevindeki tutukluların ailelerine yardım ettikleri gerekçesiyle Ordu’da 43 kişinin gözaltına alınmasına hukuk profesörü, akademisyen Hüseyin Hatemi de tepki gösterdi.

“ÇOCUKLAR KENDİ DEVLETLERİNDEN SOĞUR”

Mahkumun suçu olsa bile ailelerine yardım etmenin suç olmadığını dile getiren Hüseyin Hatemi, “Demokratik ve sosyal hukuk devletinin bu yardımı kendinin gerçekleştirmesi, gerçekleştiremiyorsa yardım edenleri şüpheli saymaması gerekir. Aksi takdirde bu çocuklar kendi devletlerinden soğurlar.” dedi.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında önceki gün 43 kişiyi gözaltına aldı. Soruşturma kapsamında alınan 16 kişinin KHK’lı olduğu, bazılarının ise cezaevinden 3-4 ay önce tahliye edildiği öğrenildi.

Cezaevindeki tutukluların ailelerine yardımla suçlanıyorlar: 43 kişiye gözaltı

Aksaray’da 45 eğitim kurumuna “KHK’lı çalışıyor mu?” baskını

Okumaya devam et

Popular

Shares