Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Troller hedef göstermişti: Cami hoparlörlerinde çalan ‘Çav bella’ paylaşımına tutuklama!

 İzmir’de birçok cami hoparlörlerinden çalınan ‘Çav bella’ müziği yayınına ilişkin sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alınan Banu Özdemir tutuklandı. 

BOLD – İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı geçtiğimiz günlerde İzmir Müftülüğüne bağlı camilerde merkezi sistemin frekansına girilip camiden korsan müzik yayını yapılanlar ve sosyal medyada bu yayını paylaşanlar hakkında soruşturma başlatmıştı.  

Söz konusu olayı sosyal medya hesabından duyuran ve paylaşımda bulunan CHP İzmir yönetimde bir dönem görev almış Banu Özdemir, AKP’li trollerin hedefi haline geldi. Trollerin Özdemir’in paylaşımlarını Emniyet Genel Müdürlüğü hesaplarına etiketleyerek linç kampanyası başlatmıştı.  

Polis tarafından evinde gözaltına alınan Banu Özdemir, ‘dini değerleri aşağılama’ suçundan adliyeye sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliğinde ifadesi alınan Özdemir, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklandı.  

Şarkısı provokasyona alet edilen Selda Bağcan: Ülkeyi bir yerlere çekmeye çalışıyorlar

Gündem

7/24 müzik hariç her şeyi çalıyorlar

Erdoğan’ın ‘kimse kusura bakmasın’ diyerek duyurduğu yeni müzik yasağı sosyal medyada tepki topladı. Pandemi sürecinde zor günler geçiren müzisyenlerin başını çektiği on binlerce sosyal medya kullanıcısı Erdoğan’ı hedef aldı.

BOLD – Koronavirüs tedbirleri hakkında alınan yeni Kabine kararlarını açıklayan Tayyip Erdoğan’ın müzik yasağı ile ilgili sözleri, halkın yaşam şekline müdahale eleştirilerini de beraberinde getirdi. Sosyal medyada, karara tepkilerin dile getirildiği ‘kusura bakıyoruz’ etiketi gündemin 1. sırasına yükseldi.

Pandemi boyunca kapanan mekanlar yüzünden zor günler geçiren müzisyenler de Erdoğan’ı hedef aldı. Sarkıcı Cem Adrian, “Yıllardır verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü hepinizden özür dileriz diyerek” paylaşımıyla Erdoğan’ı ti’ye aldı.

Konuyla ilgili tepkisini espri bir dille anlatan Hodja adlı bir sosyal medya kullanıcısının paylaşımı ise dakikalar içinde binlerce beğeni topladı. Hodja adlı kullanıcı paylaşımında, “7/24 her şey çalınıyordu müzik hariç” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’la sosyal medya arasında ‘müzik’ kavgası

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’la sosyal medya arasında ‘müzik’ kavgası

Koronavirüs tedbirleri hakkında alınan yeni kararları açıklayan Tayyip Erdoğan’ın müzik yasağı ile ilgili sözleri, halkın yaşam şekline müdahale eleştirilerini de beraberinde getirdi. Sosyal medyada, karara tepkilerin dile getirildiği ‘kusura bakıyoruz’ etiketi gündemin 1. sırasına yükseldi.

BOLD – Kabine Toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yeni alınan özel yaşama kararları açıkladı. Erdoğan’ın açıkladığı kararlar içerinde ‘müzik yasağının gece 00.00 çekilmesi tepki topladı.

Erdoğan müzik yasağını açıklarken şu ifadeleri kullandı: “Müzikle ilgili kısıtlamaları 24.00’e çekiyoruz kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yoktur.”

Erdoğan’ın sözlerinin ardından sosyal medyada ‘Kusura bakıyoruz’ etiketi gündemin 1. sırasına yükseldi.

Sosyal medyada Erdoğan’ın bu ifadeleri için ‘müzik yasağının koronavirüs tedbirleriyle ilgisi olmadığının kanıtı’ yorumları yapıldı.

1 Temmuz’dan itibaren sokağa çıkma yasağı tamamen kalkıyor

Okumaya devam et

Gündem

1 Temmuz’dan itibaren sokağa çıkma yasağı tamamen kalkıyor

Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Erdoğan, 1 Temmuz’dan itibaren koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma yasaklarının tamamen kaldırılacağını söyledi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası kameraların karşısına geçti. Erdoğan konuşmasında koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma yasağı kararının 1 Temmuz itibari ile kaldırılacağını söyledi.

MÜZİĞE SINIR

Turizm sektörüne verilen KDV desteğini 1 ay uzattıklarını belirten Erdoğan, “Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor. Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor. Müzikle ilgili kısıtlamaları 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yoktur” dedi. Erdoğan HES kodu uygulamasının yaygınlaşacağını aşılama çalışmalarının da hızla devam edeceğini duyurdu.

Son kabine toplantısından bu yana sokağa çıkma yasağı Pazar günü tam gün, hafta içi ve Cumartesi günleri için de saat 22.00’den sonra uygulanıyordu. Sosyal medyada da gündem olan karar vatandaşlar tarafından da olumlu karşılandı.

Susma hakkını kullanan Sezgin Baran Korkmaz’ın tutukluluğu uzatıldı

 

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0