Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

81 gündür Siverek’te dolaşan katil ihbarlara rağmen yakalanamıyor!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 12 Marta’ta kendisini sollayan Sidar Uygurlar’ı vurarak öldüren uyuşturucu taciri Yılmaz Geyik, gelen tüm ihbarlara rağmen bir türlü yakalanamıyor.

BOLD – Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Yılmaz Geyik (50) adlı kişi, 12 Mart’ta kendisini solladığı için aracıyla, Sidar Uygurların kullandığı otomobilin önü kesti. İddiaya göre, lüks aracıyla uyuşturucu ticareti yapan Yılmaz, olay gecesi kendisini sollayan genç Sidar’ı önce polis zannetti. Yol ortasında bir süre tartışan ikilinin arasına çevredekiler girmek istedi. Sidar Uygurlar, Yılmaz’dan özür dileyerek aracına bindi. Genç adamın polis olmadığı anlayan Yılmaz, aracında oturan Sidar’ı önce silahının kabzasıyla darp etti, daha sonra da genç adamı başından vurarak öldürdü. Olay saniye saniye MOBESE kameralarına yansıdı. 23 yaşındaki Sidar Uygurlar’ı katleden, Yılmaz Geyik 81 gündür çeşitli ihbarlara rağmen bir türlü yakalanamıyor.

JANDARMA İLE ÇATIŞTI

O günden buyana bulunamayan Yılmaz Geyik’in hala Siverek’te olduğu ve uyuşturucu ticaretine de devam ettiği iddia edildi. Olayı araştıran BirGün gazetesinden Erk Acarer, olayın safahatına ilişkin sosyal medyadan bir video paylaştı. Yılmaz’ın yerel mercilerce korunduğunu iddia eden Acarer, Geyik’in bir ihbar üzerine evine gelen jandarma ekipleriyle çatıştığı ve Uygurlar ailesinin buna şahit olmasına rağmen jandarma tutanaklarında buna ilişkin bilgi yer almadığını da söyledi.

SİVEREK’TE OLDUĞUNA İLİŞKİN GÖRÜNTÜLER VAR

Acarer, Yılmaz Geyik’in uyuşturucu taciri olduğunu ve bölge nüfuza sahip olduğunu ileri sürdü. Acarer, Yılmaz’ın hala bölge olduğuna ilişkin Uygurlar ailesinden gelen bir de görüntü paylaştı.

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA

Bu arada, küçük bir ilçede katilin 3 aya yakın bir süredir yakalanamaması sosyal medyada gündem oldu. Ünlü isimler genç Sidar’ı bir yol tartışmasında katleden Yılmaz Geyik’in yakalanması için İçişleri Bakanlığını göreve çağırdı

Üç çocuğunun önünde Guantanmo tarzı köpekli işkence yaptılar

Kardeşimin katilini kim koruyor, neden bulunamıyor?

 

Gündem

“Hükumete tepki gösteren sağcılara fetö solculara PKK damgası vuruluyor”

Ahmet Çakmak, 2001’deki ekonomik krizde dönemin Başbakanı Ecevit’in önüne yazar kasa fırlattı. Bugün emekli olan Çakmak, “Ülkenin ekonomisi şu an ağlanacak halde. Tepki gösterenlere ya fetöcü ya da PKK’lı deniliyor. İnsanlar korkuyor” dedi.

BOLD – Ahmet Çakmak 2001 yılında ekonomik krizi protesto etmek için dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’e yazar kasa fırlatarak Türkiye’nin gündemine oturdu. Çakmak bu eylemle Türk siyaset tarihinin sembollerinden biri haline geldi ve “yazar kasa eylemcisi” olarak hafızalara kazındı. Sözcü’nün haberine göre Çakmak, tam 19 yıl sonra yeniden gündemde…

Dolar, euro ve altının rekor üstüne rekor kırdığı bugünlerde en çok konuşulan isimlerden olan Çakmak, eylemi yaptığı zaman esnaf olduğunu belirtti. “Ancak bugün esnaf olsam ve aynı sıkıntıları yaşasam yemin ederim ki aynı şeyi yine yapardım. Neden tepkimi koymayayım” dedi.

HÜKUMETE LAF EDEMİYORLAR

Çakmak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkenin ekonomisini görünce çok üzülüyorum. Ekonomi düzgün yönetilmiyor. Ancak kimse sesini çıkaramıyor. Ya gerçekten mağdur değiller ya da korkuyorlar. Tarih boyunca böyle bir esnaf hareketi sadece 2001 yılında oldu. Ancak bugün insanlar korkuyor, hükümete laf edemiyor. Çünkü sağcılara FETÖ, solculara PKK damgası vuruluyor. İnsanlar bu damgayı yemek istemiyor.”

Ahmet Çakmak, “Eylemi yaptıktan sonra bütün herkes yardım etmek istedi. Bülent Ecevit’in iyiliğinden başka bir şey görmedim. MHP’li Mehmet Şandır ne ihtiyacımız varsa gönderiyordu. O günlerde derdini anlatan insanlara sahip çıkan bir devlet anlayışı vardı. Ancak bugün öyle değil” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Girmediği ameliyatlarla vurgun yapan eski rektör ‘Bunlar fetö taktiği’ diyerek kendini savundu

YÖK Denetleme Kurulu, şu anda Selçuk Üniversitesi’nin Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı olan eski Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan hakkında yolsuzluk raporu hazırladı. Okudan ise hakkında soruşturma açılmasına “Bunlar FETÖ taktiği” diyerek cevap verdi.

BOLD – Yüksek Öğretim Kurumunun (YÖK) raporunda, Süleyman Okudan hakkında diğer doktorların ameliyatlarını kendisine aitmiş gibi kayda geçirdiği vurgulanıyor. Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre Okudan, işlem kat sayısı daha yüksek olduğu için devleti çifte zarara uğratmakla da suçlanıyor.

Ayrıca, raporda şöyle deniliyor: “Prof. Dr. Okudan’a ait yıllık performans ödemesi yapılan ameliyat sayısı ile ameliyat defterinde adına kayıtlı ameliyat sayısı arasındaki farkın 539 ameliyata kadar yükselmesi, dikkat çekici ve izaha muhtaç bir durum.”

Raporda, profesörün kendi bölümünde diğer hocalara mobbing uyguladığının da iddia edildiği belirtilerek bu konu hakkında da araştırma yapılması istendi. Raporun ardından YÖK, Okudan ile ilgili soruşturma izni verdi.

OKUDAN: HAVUZ SİSTEMİ VAR

Prof. Dr. Okudan, isimsiz ve imzasız mektuplarla suçlandığını belirterek, bunu bir rektör yardımcısı ve bir öğretim üyesinin yaptığını öne sürdü. “İsimsiz, imzasız mektupları 7 farklı kuruma göndermişler. Bunlar FETÖ taktiği” diyen profesör, iki kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu, savcılığın soruşturma başlattığını dile getirdi.

Okudan, şöyle devam etti: “Yapılan ameliyatlarda veya işlemlerde yanlış bir şey yok. Bütün üniversitelerde gönüllülük esasına göre bir havuz sistemi var. 5 bin küsur ameliyat yapılmış. Benim adıma yazılı ameliyat sayısı da doğal. Bütün üniversite hastanelerinde aynı sistem var. Ortada ne bir suç ne de suçlu var. Her yıl Sayıştay denetiminden geçiyoruz.”

SABIKASI TEMİZ DEĞİL

Prof. Dr. Süleyman Okudan, Selçuk Üniversitesi Rektörü olduğu 2008 yılında Okyanus Şirketler Grubu’na yönelik operasyonda çıkar amaçlı suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Okudan’ın villasında yapılan aramada, yatak odasında bulunan yaklaşık 1 milyon YTL’ye ‘rüşvet parası” olduğu gerekçesiyle el konulmuştu.

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs salgınında son 24 saat: 1185 yeni tanı 15 ölüm

Türkiye’de son 24 saatte bin 185 kişiye Kovid-19 tanısı konulurken 15 kişinin de hayatını kaybettiği açıklandı. Toplam can kaybı 6 bine yaklaştı.

BOLD – Sağlık Bakanlığı, koronavisü salgınına ilişkin güncel rakamları paylaştı. Toplam vaka sayısı 238 bin 450’ye, can kaybı da 5 bin 813’e çıktı. İyileşenlerin sayısı ise 221 bin 574 oldu. Ağır hasta sayısı 586 olarak kayda geçti.

Bakan Fahrettin Koca, Twitter’dan şunları ifade etti: “Yeni hasta sayımızda artış devam ediyor. İyileşen hasta sayımız, dün olduğu gibi yeni hasta sayısından az. Test sayımızsa giderek artıyor. Vaka sayılarını düşürmeyi başarana kadar tedbirde teyakkuz halinde olmalıyız. İyi haber sıkı tedbire bağlı.”

Okumaya devam et

Popular