Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Osmaniye’de 4.0’lık deprem

Kadirli’de, 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nden alınan bilgiye göre yerin 5 km derinliğinde gerçekleşen depremin merkez üssü Hacıhaliloğlu köyü.

BOLD – Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, saat 02:22’de, Osmaniye Kadirli Hacıhaliloğlu köyü merkezli 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleşen sarsıntı sebebiyle can ve mal kaybı yaşanmadı. Deprem, Osmaniye Düziçi, Bahçe, Kadirli ve Adana Kozan’da hissedildi.

Umutları artıran haber: İspanya’da son 48 saatte can kaybı yaşanmadı!

Gündem

Adalet Bakanı Gül’den Müge Anlı’ya ‘savcı değilsin’ tepkisi

Adalet Bakan Abdulhamit Gül, şüpheli şekilde yaşamını yitiren Aleyna Çakır’la ilgili isim vermeden Müge Anlı’ya tepki gösterdi. Bakan Gül, cezaevlerindeki koronavirüs ölümlerini görmezden gelip her türlü önlemin alındığını kaydetti. 

BOLD – Adalet Bakanı Gül, şüpheli şekilde yaşamını yitiren Aleyna Çakır hakkında konuştu. Müge Anlı’nın programına ilişkin isim vermeden göndermede bulunan Bakan Gül, “Varsa bir delilin arkadaş yeri adliyedir, karakoldur. Gidip adliye ve karakola konuşacaksın. Adaletin tecelli etmesini istiyorsan savcıya kolluğa elindeki delili vereceksin” dedi.

MÜGE ANLI’YA GÖNDERMEDE BULUNDU

Adalet Bakan Abdulhamit Gül, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu hafta sonu programına konuk oldu. Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümü ile ilgili Bakan Gül, “Çok trajik üzücü bir hadise. Soruşturma devam ediyor. Soruşturmanın titizlikle yapıldığına inanıyoruz. Soruşturma neticesinde aldığı kararlar ile adalet duygusunu tatmin edeceğine inanıyoruz. Böyle önemli bir konuda saygıyla süreci beklemek lazım. Savcı hangi delile ulaştı bilmiyoruz. Bir TV programcısı değildir savcı. Savcı adaleti yerine getirmeye çalışan bir yargı mensubudur. Hakim öyledir. Varsa bir delilin arkadaş yeri adliyedir karakoldur. Gidip adliye ve karakola konuşacaksın. Adaletin tecelli etmesini istiyorsan savcıya kolluğa elindeki delili vereceksin” dedi.

KORONAVİRÜS ÖLÜMLERİNDEN BAHSETMEDİ

Cezaevlerinden koronavirüsle ilgili ölümlere rağmen Bakan Gül, “Vatandaşlarımız müsterih olsun. Tutuklu ya da hükümlü de olsa Türkiye Cumhuriyetine emanettirler. Her türlü tedbirlerimizi aldık. Tüm hükümlü ve tutuklulara dezenfektan malzemeler ücretsiz verildi. Pandemi güvenliği ile ilgili çok önemli adımlar atıldı. Adliye ve cezaevlerinde tedbirler kesintisiz ve büyük bir titizlikle sürdürülmeye devam ediliyor” dedi.

İDAM ANCAK KONSESSÜSLE ÇIKAR

İdam tartışmaları ile ilgili Bakan Gül, “Caniliklere vahşilikleri yapanlar en ağır cezayı hake diyorlar. Anayasa ile olması gerekiyor. Meclisin sayısal olarak bir konsensüsün konusu olur ancak. Dolayısıyla meclisin takdirinde. Hepimiz bakacağız göreceğiz bir konsensüs var mı?” dedi. Bakan Gül süresiz nafaka konusunda ise “1 yıl 2 yıl evli kalıp ömür boyu nafaka verme zorunluğunda olunması ayrı bir mağduriyet oluşturmakta. Bunların hepsinin dikkate alınarak ama bir süreye tabi tutulmasının doğru olduğunu düşünüyorum. Nafakanın da belli bir süreye bağlanması gerektiği kanaatindeyiz” dedi.

Macron’dan Erdoğan’a Türkçe mesaj

 

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul’a 400 bekçi daha alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı, İstanbul’da görevlendirilecek 400 erkek çarşı ve mahalle bekçisi alımı için duyuru yaptı. Bekçilik için ön başvuru 2 Ekim’e kadar yapılabilecek.  

BOLD – Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden yapılan duyuruya göre, İstanbul’da görevlendirilecek 400 erkek çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak. Sonuçlar yine akademinin internet sitesinden açıklanacak.

DİĞER KAYNAKLARIN AÇIKLAMALARINA İTİBAR ETMEYİN

Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden yapılan duyuruya göre, İstanbul’da görevlendirilecek 400 erkek çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak. Adaylar, 19 Eylül-02 Ekim arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvuruda bulunabilecek. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek. Duyuruda diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesi istendi.

Macron’dan Erdoğan’a Türkçe mesaj

Okumaya devam et

Gündem

Sağlık çalışanlarının hayatı hiçe sayılıyor: Koruyucu ekipman sorunu çözülmedi

Devlet Bahçeli’nin kapatılmasını istediği TTB, sağlık alanındaki sıkıntıları dile getirmeye devam ediyor. TTB Merkez Konseyi Başkanı Adıyaman, pandemiye karşın sağlık çalışanlarının kişisel koruyucu ekipman sorununun çözümü noktasında adım atılmadığını söyledi.

BOLD – Ülkede ilk koronavirüs vakasının görülmesinden bu yana yedi ay geçti. Salgınla mücadelede en önde savaşan sağlık çalışanlarına verilen destek, sadece “alkışlarla” sınırlı kaldı. Aradan geçen onca zamana rağmen sağlık çalışanlarının koruyucu ekipman sorunu dahi çözülemedi.

HEKİMLERİN TEMİN ETMESİ İSTENİYOR

Birgün’den Burcu Cansu’ya konuşan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman, salgının ilk gününden bu yana kişisel koruyucu ekipman sorununun özellikle Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) büyük bir krize dönüştüğünü belirterek, “ASM’lere gönderilmesi gereken kişisel koruyucu ekipmanlardaki miktar olarak yetersizliğin yanı sıra nitelik sorunu da devam ediyor. Ekipman göndermek istemeyen il sağlık müdürlükleri hekimlerden kişisel koruyucu ekipmanlarını kendilerinin temin etmesini istiyor” dedi.

200 CİVARINDA HEKİM İSTİFA ETTİ

Son günlerde artan hekim istifalarına da dikkat çeken Adıyaman, “Kovid-19 salgınına karşı önlem alınmadığı ve sağlık çalışanlarını koruyucu düzenlemeler yapılmadığı için edindiğimiz bilgiye göre 200 civarında istifa var. Emekli maaşlarının çok düşük olmasına karşın yoğun bir emeklilik başvurusu olduğunu da biliyoruz. Pandemi ile özel hastanelerde ücretsiz izne çıkarmalar arttı, hak ediş ödemelerinde aksamalar oldu ve iş güvencesi tamamen bitme noktasına geldiği için istifa eden hekimlerin bir kısmı kamuya geçiş yaptı. Pandemi koşulları nedeniyle iş güvencesi olmayan, uzun saatler nöbet tutmaya zorlanan hekimlerin bir kısmı da muayenehane açtı” dedi.

SAĞLIKÇILARA DÜZENLİ TEST YAPILMALI

Pandemi ile özellikle asistan hekim ve hemşirelerde daha belirgin olmak üzere tüm sağlık emekçilerinin iş yükünün arttığına dikkat çeken Adıyaman, “Defalarca dile getirmememize rağmen sağlık çalışanlarına belirli aralıklarla rutin test uygulanması yapılmıyor. Bu anlaşılır gibi değil. Kovid-19 meslek hastalığı sayılmalı, sağlık çalışanlarına rutin olarak haftada bir PCR ile tarama testi uygulanmalı. PCR pozitif olan sağlık çalışanlarının başta ailesi olmak üzere, temas ettikleri herkese rutin bir hizmet olarak test yapılmalı” dedi.

Macron’dan Erdoğan’a Türkçe mesaj

Okumaya devam et

Popular