Politika

Kemal Kılıçdaroğlu: “Bu kişiler, insan ve hayvan sınıfına girmez”

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BOLD – Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a sosyal medyadan yapılan saldırganlığa ilişkinse “Bu kişiler, insan ve hayvan sınıfına girmez. Hayvan bile bunu yapmaz. Bütün bu gelişmeler, kadına yönelik şiddeti artırdı” tespitinde bulundu.

ELDE ETTİĞİN BAŞARILARI GÖLGELEMEMEK İÇİN KOLTUĞA OTURMA

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin’in Vakıfbank ve Halkbank yönetim kurullarına atanması da gündemindeydi. “Geçenlerde bankalara atamalar yapıldı. Eski güreşçi arkadaşımız da bir bankanın yönetim kuruluna atandı. Hepimizin gurur duyduğu bir kişi, bir sporcu ama banka yönetiminde ne işi var. Bu kardeşimden bir istirhamım var, elde ettiğin başarıları gölgelemek istemiyorsan, o koltuğa oturmayacaksınız kardeşim.”

BÜTÜN MEDYA ELİNİZDE ANCAK AĞIRLIĞINIZ YOK

Kemal Kılıçdaroğlu gazeteci Müyesser Yıldız’ın tutuklanması üzerinden basın özgürlüğü meselesine de dikkat çekti. “Devlet, basın ve haber alma özgürlüğünü sağlayacak tedbirleri alır. 7 bin troll ile kamuoyu oluşturulmaya çalışılmış. Şu zavallılığa bakar mısınız, bütün medya elinizde ancak ağırlığınız yok. Müyesser Yıldız, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Hülya Kılınç, Osman Kavala, Selahattin Demirtaş hapiste.”

HALA ÇÖKEN BİNALAR VAR NEDİR BU RANT VE PARA HIRSI?

Bingöl Karlıova merkezli depremler üzerinden AKP’nin bu alandaki seyrini sorgulayan Kılıçdaroğlu, sözü İstanbul’a getirerek “Sormayacak mıyız, 18 yıldır neden önlem almadınız? Hala çöken binalar var. Nasıl bir devlet yönetimi anlayışları var. Nedir bu rant ve para hırsı?” diye konuştu.

“AKP bebeklerden intikam alıyor”

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya