Spor

Alanya-Trabzon maçı sonrası gerilim: Tekme, tokat, küfür, kavga hepsi var

Trabzonspor deplasmanda son dakikada yediği golle Alanyaspor ile 2-2 berabere kaldı. Maç sonrası Ahmet Ağaoğlu ile Alanyaspor başkanı Hasan Çavuşoğlu arasında gerilim yaşandı. Olaylar maçın önüne geçti.

BOLD – Zirve yarışındaki Trabzonspor, Süper Lig’in 28. haftasında deplasmanda Alanyaspor ile 90+5. dakikada yediği golün ardından 2-2 berabere kaldı ve maç sonunda gerginlik yaşandı. Trabzonspor yöneticileri, Alanyaspor yöneticileri ile birlikte maçın hakemlerine tepki gösterdi. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu karşı karşıya gelirken, iki isim karşılıklı birbirlerine sert sözler kullandı.

İki takımın yöneticileri arasında yaşanan gerginlik uzun süre sürdü ve güvenlik güçlerinin araya girmesiyle sakinleşti. Ahmet Ağaoğlu sahaya inerken yumruklaşmalar yaşandı. Ağaoğlu alkol testi yaptırdı. Alanyaspor’un 90+5. dakikada attığı golün ardından yaşanan sevincin Trabzonsporlu yöneticileri sinirlendirdiği ve gerginliğin ondan sonra başladığı kaydedildi. Trabzonspor Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan da, “Bu sistem değişecek, hem de en yakın zamanda.” şeklinde bir açıklama yaptı.

AHMET AĞAOĞLU SAHAYA İNDİ OLAYLARI ANLATTI

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alanyaspor maçı sonrasında Hasan Çavuşoğlu ile yaşanan gerginliği açıkladı. Beyaz TV’ye konuşan Ağaoğlu, “Şu anda alkol muayenesine giriyorum. Hayatım boyunca alkol almadım, bunların hepsi iftira. Benim ölmüş anneme, arkadan onun ağabeyi küfür etti, ben de ona küfrü iade ettim. Ondan ortalık karıştı.” ifadelerini kullandı.  Ahmet Ağaoğlu’nun diğer açıklamaları şu şekilde: “Bizim bulunduğumuz bölüme kadar gelip ağza alınmayacak küfürler etmenin ne anlamı vardı. Ben de köyün delisiyim, kimse bize küfür etmedi, kimse sataşmadı, kimse bizi tahrik etmedi… Sonra saha içerisinden de özellikle bana küfredildi. Neyin hesabını yapıyorlar, neyin savaşıdır, neyin kavgasıdır? Son saniyede golü yiyeceksiniz, sonra arkadan biri gelecek size ağza alınmayacak küfürler edecek. Bunların başka hesabı var.

YALANCININ ALLAH CEZASINI VERSİN Mİ?

Hüseyin hoca maç boyunca saha içindeydi. O yönetici neredeydi, yukarıda. Yalancının Allah cezasını versin mi? Hüseyin hoca ağzını açmadı. Bizi bir şeylerin içine çekmeye çalışıyorlar, belli ölçüde başarılı oldular. İnsan iftira atarken bile biraz izanlı olur. Bu yaptığı bir kere kul hakkına girer. Ağabeyim dediği insanın galiz küfürler etmesi kul hakkına girer. Karşılığını görünce de çıkacaksın televizyona, ‘Trabzonspor Başkanı alkollüydü falan… Sahadaki vatandaştan, rahmetli anama bir küfür de oradan yedik.

BANA MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU’NU GÖSTERDİ

Telefonda bana gösteriyor, ‘Ağabeyime küfrediyorsun’ diyor, ağabeyim dediği de bakan Mevlüt Çavuşoğlu, ben de ‘Ağabeyin benim hayatta saygı duyduğum nadir insanlardan biridir, sen kimsin?’ dedim. Her türlü gerginliği bekliyoruz, bu beklediğimiz bir şey. Son 6 haftada üzerimize farklı şekilde gelineceğini de düşünüyoruz ama burada beklemiyorduk. Telefondan naklen yayın yapıyordu, sorun bakayım kime naklen yayın yapıyormuş? Bugün oynadığımız rakibimiz 1 hafta önce de maç oynadı, bize karşı çok farklı bir futbol oynanıyor. Bu da doğaldır. Bu takımın şampiyon olacağından kimsenin şüphesi olmasın.

ALIN TERİNE SAYGILI OLMAK LAZIM

Başınızı dik tutun, omuzlarınızı da dik tutun, kazanılacak 6 maç var, bu takım şampiyon olacak, sahadaki oyun ya da hakem sizi negatif etkilemesin, bu takım şampiyon olacak, kimsenin şüphesi olmasın dedim. Bu çocukların alın terine saygılı olmak lazım. Gece yarısı açıklamasında “İlçe Jandarma Karakolundan ekip rica ettik, alkol muayenesine gireceğim. Anasından doğduğundan beri alkol kullanmayan birinden kaç promil alkol çıkacağını göreceğiz.” sözlerini kullanan Ahmet Ağaoğlu  alkol testine de girdi ve sonucu sıfır çıktı.

HASAN ÇAVUŞOĞLU: AHMET AĞAOĞLU AĞABEYİME ANA AVRAT KÜFÜR ETTİ

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Trabzonspor maçı sonrasında Ahmet Ağaoğlu ile yaşananları açıkladı. Çavuşoğlu, “Ahmet Ağaoğlu, ağabeyime ana avrat küfür etti, vurmaya kalktı.” ifadelerini kullandı. Hasan Çavuşoğlu’nun açıklamaları şu şekilde: “Ahmet Ağaoğlu, tekme tokat önüne gelene giriyordu. Ben böyle bir rezaleti ilk kez yaşıyorum. Hiçbir kulüp başkanı ile problemim olmaz, 1 gün ceza almadım, kimseye hakaret etmedim. Annemizden babamızdan aldığımız terbiyeye göre de ağzımızdan hiç küfür çıkmamıştır.

AĞABEYİME ANA AVRAT KÜFÜR ETTİ

Maç boyunca hakemlere küfür ediyorlardı zaten. Videoya da çekildi, görüntüler de var zaten, size de gelir. Trabzon benim örnek aldığım, takdir duyduğum, saydığım sevdiğim bir şehir. Trabzonspor başkanları ile hep ağabey kardeş oldum, Ahmet ağabeye de hep ağabey demişimdir. Ahmet Ağaoğlu, büyük ağabeyimiz var, ısrarla ana avrat küfür ediyordu. Küfür etme dedim, bana da küfretti, elini kaldırıp bana vurmaya kalktı. Ağabeyim oradaydı, dışarı çıkıyordu, herkese hakarete başladılar. Ağabeyime küfrü duyunca, ‘Küfretmeyin, büyük ağabeyim’ dedim. Dinlemedi, bana küfretti, vurmaya kalktı. Küfrediyor, küfretme diyorum ben, ayıp oluyor diyorum hep.

HÜSEYİN ÇİMŞİR, YÖNETİCİMİZE KÜFÜR ETTİ

Ahmet Ağaoğlu rahmetli anama küfretti. Ben şikayetçi oldum. Saymadık küfür bırakmadı. Ben ağabeyime küfretme dedikten sonra sahaya indi, önüne gidene saldırdı. Ben oradan çekildim, bunlarla muhatap olmak istemiyorum dedim, yöneticilerime de kimse konuşmasın dedim. Trabzonspor’un teknik direktörü, bizim yöneticimize küfretti, bunu herkes gördü. Biz Alanyaspor olarak her zaman beyefendiliğimizi, misafirliğimizi yaptık. Biz efendice gideriz maçımızı oynarız, yenersek mutlu oluruz, yenilirsek tebrik ederiz. Buraya temsilciler, gözlemciler, diğer kulüp başkanları geliyor. Herkese nasıl davrandığımızı herkes görüyor.

BAŞKAN AĞAOĞLU ALKOLLÜYDÜ

Benim yöneticilerim alkollü gelmiyor, kimlerin alkollü olduğu belli, kimlerin ağzından çıkanı kulağının duymadığı da belli. Başkan alkollüydü, içki kokusundan midem bulandı. Sahaya inip önüne gelene saldırıyor, bir kulüp başkanına bu yakışır mı? Güvenlik güçleri vardı, askerler oradaydı. Benim genel müdüre tekme tokat salladığını gördüm. Ben aşağı inip de orada müdahil olmam, bazı şeylere meydan vermenin gereği yok. Biz sükunetimizi koruduk. Hakemlerin yaptığı hatalara yorum yapıyor iki taraf da, Hüseyin hoca gerilmiş olabilir, şampiyonluğa oynayan bir takım var. 2-1 iken son dakikada gol yeniyor, Ahmet başkan da kendine hakim olamamış olabilir ama 42 yıl futbolun içindeyim, böyle bir rezaleti ilk kez gördüm.”

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version