Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“Erdoğan talimatı sebebiyle MHP hakkında konuşamıyoruz!”

Bülent Arınç, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP ittifakına ‘çok önem verdiğini’, bunu ‘talimat’ kabul ettiklerini bu sebeple, onlara dair konuşmaktan mahrum kaldıklarını belirtti.

BOLD – AKP kurucusu ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AKP’nin vicdanı ve abisi kabul edildiğini belirtti. ‘Doğruların peşinde’ olduğunu ileri sürdü. Bir dönem iktidar partisinde ‘hiçe sayılmaması gerektiğini’ ifade edip ‘özgül ağırlığım var’ çıkışı yapan sonrasında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’nca kızağa çekilen Arınç, gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

İMAMOĞLU KENDİ STRATEJİSİ İLE KAZANDI

Jülide Ateş’le 40 programına katılan Bülent Arınç, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’nı nasıl kazandığına ilişkin soruya şu cevabı verdi: “Geç kaldık, itiraf etmemiz lazım. İmamoğlu’nun kazanması kendi stratejisi ve Kılıçdaroğlu’nun tutumuna bağlı. Bu strateji Türkiye’nin her yerinde netice verebilir. PKK desteği değil, HDP seçmeninin desteğiyle kazandığı dört dörtlük. HDP seçmeniyle PKK’yı aynı kefeye koymak büyük yanlış.”

TEK BAŞLARINA OLMAZ AMA İTTİFAKLA SIKINTI ÇIKARABİLİRLER

Eski AKP’liler Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek ve Ali Babacan’ın DEVA Partisi’nin iktidarlarına zarar veremeyeceğini ileri sürüp iki ismin Erdoğan’a ihanet edip etmediğine dair “İhanet kelimesi gelişi güzel kullanılmaz. AK Parti yanlışlarını söyleyip kuruyorlar. Yaptıklarının yanlış olduğunu düşünüyorum. Erbakan’dan 4 saat konuşup ayrıldım. Elini öptüm, kucakladı beni” ifadelerini kullandı. Yeni partilerin AKP’den ayrıldığı için başaralı olamayacağını iddia edip, riske de açık kapı bıraktı: “Tek başlarına yüzde 10’u aşmaları hayal. İttifakların içinde yer alırlarsa Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sıkıntı çıkabilir.”

ERDOĞAN’IN NE KADAR YAYINDAYSAM O KADAR YAYINDAYIM

Tayyip Erdoğan ‘karşısında olmadığı’nı “Ne kadar yanındaysam o kadar yanındayım” cümlesiyle beyan edip siyasete kendi başarısıyla geldiğini belirtti. Erdoğan için “Başımızda olmasaydı başarılı olamazdık. Biz olmasaydık o da eksik kalırdı” değerlendirmesi yapıp iktidar partisine ‘başkan olma isteği’ne ilişkin “Ne düşündüm, ne reddettim ne kabul ettim. (Erdoğan bırakmayı düşünse) bayrağı yere düşürmeyecek birinin olması lazım. AK Parti’nin sorumluluğunu taşımak herkesin karı değil” dedi.

İÇİMİZDEN NE DÜŞÜNÜRSEK DÜŞÜNELİM SÖYLEMEKTEN MAHRUMUZ

Bülent Arınç’ın imalı karşılık verdiği sorulardan biri de “MHP, AKP için yük mü?” idi ki buna şöyle mukabele etti: “Bunu iki sebepten söyleyemem. Sayın Cumhurbaşkanımız MHP ile ittifaka çok önem veriyor ve bu ittifaka zarar verecek söylemlerden herkesin kaçınmasını istiyor. Bu bizim için de bir talimat. O yüzden içimizden ne düşünürsek düşünelim bunu dışarıda söylemek imkanından mahrumuz.”

CAMİLERDE GENÇLERİ GÖRÜYORUM DEİZMİN YAYILDIĞINA İNANMIYORUM

Anketlere yansıyan muhafazakar gençlik arasında Deizm’in hızla yayıldığı sonucuna dair oranın yüksek olmadığını ‘düşündüğü’ şeklinde yanıt vererek iddiasını “Camide çevremize baktığımızda gençlerimizin daha fazla olduğunu görüyorum” cümlesiyle temellendirmek istedi.

GÖKÇEK SAKALIMI TRAŞ ETTİ BEN DE ONUN KOLUNU KESTİM

Arınç’ın dikkat çeken cevaplarından biri de ‘Melih Gökçek ile aranızdaki husumetin nedeni nedir?’ sorusuna yönelikti: “Hakkımda 30’a yakın tweet attı. Yalan yanlış şeyler söyledi. O gün bakanlar kurulu vardı. Sayın Davutoğlu ve bakanlardan, bu adamı çağırıp ‘Sen ne yapıyorsun? Başbakan yardımcısının istifasını isteyecek insan mısın? Kendine gel’ demesini beklerdim. Onlardan böyle bir şey gelmeyince. Ciddi bir iş yapmak lazım dedim ve o konuşmayı yaptım. O konuşmaları tekrarlayacak değilim. İftaraları sebebiyle damadımı, kızımı ve torunlarımı perişan etti. Ben onun kolunu kestim o benim sakalımı tıraş etti. Sakal daha gür çıktı ama kol yerine gelmiyor.”

Bülent Arınç: “Bunları benim fikirlerim, Erdoğan’a sormuyorum”

Politika

Mustafa Varank Beyrut’taki patlamayı Kanal İstanbul’a bağladı

Beyrut’taki patlamaya neden olan amonyum nitratın, 6 yıl önce İstanbul Boğazından geçtiğini hatırlatan Varank, Kanal İstanbul’un güvenlik açısından gerekliliğine vurgu yaptı.

BOLD – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, onlarca kişinin hayatını kaybettiği ve binlerce Lübnanlının yaralandığı, Beyrut Limanındaki patlamaya ilişkin sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşımda bulundu.

KANAL İSTANBUL STRATEJİK GÜVENLİK MESELESİ

Patlamaya neden olan 2 bin 750 ton amonyum nitratın, 6 yıl önce İstanbul Boğazından geçtiğini hatırlatan Varank, Kanal İstanbul projesinin önemini değindi. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konula ilgili ısrarını da vurgulayan Varank, kanal için ‘Türkiye için stratejik bir güvenlik meselesidir’ dedi.

BASİT BİR KONU DEĞİL

Varank paylaşımında, ”Hepimizin yüreğinin yandığı patlamaya neden olan 2750 ton amonyum nitrat, 6 sene önce Beyrut’a giderken İstanbul Boğazı’ndan geçti. Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarla üzerinde durduğu Kanal İstanbul basit bir konu değil, Türkiye için stratejik bir güvenlik meselesidir” ifadelerini kullandı.

Varank’ın paylaşımına, Kanal İstanbul çevresinden yapılması planlanan yerleşimi hatırlatan takipçilerinden yorum yağdı.

İSİG: Salgının yayıldığı Vestel’de 1 işçi daha korondan hayatını kaybetti

Okumaya devam et

Politika

EYT’liler mücadeleyi Umut Partisi ile sürdürecek

İktidarın ısrarla taleplerini karşılamadığı ve düzenledikleri mitinglerle dikkat çeken emeklilikte yaşa takılanlar parti kurdu. Sayıları 6 milyonu aşan EYT’liler kendileri için ‘Umut Partisi’ adını seçi.

BOLD – İçişleri Bakanlığı’na başvuran emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) mücadelelerini parti çatısı altında devam ettirecek. İlk başvurularını 14 Nisan’da yapan EYT’liler, Umut Partisi adı altında resmen faaliyete başladı.

EN BÜYÜK MAKAMLARA KADAR LİYAKAT ESAS ALINACAKTIR

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre Genel Başkan Abdülkadir Bozkurt, bir hak arayışı çabasını siyasette taşıdıklarını belirtti. EYT’lilerin ve haksızlığa uğramış tüm vatandaşların sesi olacaklarını söyleyerek “Kamu yönetiminde ciddi revizyona gidilecektir. Gereksiz kamu harcamaları kısıtlanacaktır. En küçük kadrodan en büyük makamlara kadar liyakat esas alınacaktır. Torpil ve adam kayırmaca kesinlikle yapılmayacaktır. Kamuda etik ilkeler belirlenecektir. İşte bu ve benzeri sebeplerle Umut Partisi’ni kurduk” ifadelerini kurdu.

Muharrem İnce Mesut Yılmaz ile yeni parti istişaresi yapacak!

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu: Ekonomik ve siyasi kriz varsa, yeni siyasi arayışlar da olur

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, toplumun düğün, cenaze ve bayramlaşmada bile kutuplaştırıldığını söyledi. Türkiye’de ekonomik kriz yaşandığını belirtti. TÜİK’in rakamlarla oynadığını vurguladı.

BOLD – Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bir ülkede ekonomik ve siyasi kriz varsa, yeni siyasi arayışların olacağının altını çizdi. TÜİK’in verilerle oynadığını savunan Davutoğlu, “Şimdi kim inanır enflasyonun yüzde 11-12 olduğuna?” dedi.

ARTIK CENAZELER DE BİLE AYRIM VAR

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ahmet Davutoğlu, Fox TV’de Çalar Saat programına konuk oldu. Bir düğünde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile aynı masada oturan Davutoğlu, beraber verdikleri fotoğrafa ilişkin, “Artık Türkiye’de öyle bir durum oluştu ki bazı liderler bazı düğünlere gidiyor, bazı liderler başka bazı düğünlere gidiyor. Cenazelerde de ayrım var. En acısı, son bayramlaşmada da olduğu gibi AK Parti ve MHP bizim bayramlaşma talebimizi bile reddettiler. Bayramlaşma konusunda bile kutuplaşan bir toplum, düğün resmine haklı olarak bir şey yükler” dedi.

İTTİFAKLARIN ÜZERİNDEN ÇOK SULAR GEÇECEK

Her liderle bir araya gelebileceğini belirten Davutoğlu, “Bu resme öyle bir anlam yüklenmesin, bunu bir ittifak işareti olarak görmek bahsettiğim yanlış algıdan dolayı ortaya çıkıyor. Türkiye’de siyasetin, ittifakların üzerinden daha çok sular geçeceği kanaatindeyim. Bu liderlerle ve başka liderlerle her zeminde bir araya gelirim ve Türkiye meselelerini konuşmak gerektiğinde herkesle konuşurum. Bir araya gelinemiyorsa, niye bir araya gelinemiyor diye sormak lazım” diye konuştu.

KRİZ VARSA YENİ SİYASİ ARAYIŞLAR OLUR

Bir ülkede ekonomik ve siyasi kriz varsa, yeni siyasi arayışların olacağını hatırlatan Davutoğlu, “Yeni siyasi arayışlar, bugünkü iktidarın ihtiyacı karşılamadığını, muhalefette de yeni seslere ihtiyaç duyulduğunu gösteren bir gelişme. Bu dönemde kurulan ilk parti olarak, diğer partilerin de önünü açacak şekilde korku eşiğini aştık. Bir cesur adıma, bir cesur sese ihtiyaç vardı ve biz o sesi, o kadroyu oluşturduk… Ben bunu biliyorum, içeride konuşuluyor. Burada önemli olan cesaretle bu sözü söylemek” dedi.

KİM İNANIR ENFLASYONUN YÜZDE 12 OLDUĞUNA

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) rakamları manipüle ettiğini ifade eden Davutoğlu, “Ardahan’da, Susuz’da kahvede oturdum, pazarı dolaştım, saatlerce insanları dinledim, işte anket orada. TÜİK binasında verilen rakamlarla Türkiye’yi anlamaya çalışanlar bu ülkeyi yönetemezler. O rakamların nasıl manipüle edildiğini herkes biliyor. Ekonomide yapılacak en büyük hata istatistiklerle oynamaktır. Yunanistan’ın neredeyse AB’den dışlanmasını sağlayacak kriz, istatistiklerin doğru olmamasındandı. Şimdi kim inanır enflasyonun yüzde 11-12 olduğuna?” diye konuştu.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AİLE İÇİ ŞİDDETİN ÖNLENMESİYLE İLGİLİ

AKP tarafından tartışmaya açılan İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, “İstanbul Sözleşmesi’nin başlığı şudur, kadına karşı şiddetin ve aile içi şiddetin önlenmesine yönelik uluslararası sözleşme. Esası budur, diğer bütün maddeler buna göre yorumlanır. Bunu bir yönetmelik veya yasa zannediyorlar, bu sadece bir çerçeve metindir. İstanbul Sözleşmesi bir genel ilkeler rehberidir, onu uygulayacak olan sizsiniz. Bu sözleşmede hiçbir yerde LGBT dahil, Türkiye’yi temel ahlaki meselelerde müeyyide altına sokan bir madde söz konusu değil” dedi.

Hindistan Başbakanı yıkılan Babür Camisi’nin yerine yapılacak tapınağa ilk tuğlayı koydu

Okumaya devam et

Popular