Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Ekrem İmamoğlu’nun bir yılı! Yaptıkları-Yapamadıkları

Videohaber

Derin devletin gözdesi: Feyzioğlu Ailesi

Son zamanlarda gündemden hiç düşmeyen bir isim Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu. Önce AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile girdiği polemikler sonra yine Erdoğan’a yaptığı güzellemeler. Türkiye onun tarihi dönüşünü konuşuyor.  

BOLD – 2013 yılından beri başkanlığını yaptığı baro başkanlarının da hedefinde. Muhalefetin “Saray hukukçusu” olmakla suçladığı bir isim. Aslen Kayserili olan Metin Feyzioğlu, CHP eski Milletvekili Turhan Feyzioğlu’nun torunu.  

1969 yılında annesi Saide Feyzioğlu, doğum esnasında hayatını kaybedince dedesi Turhan Feyzioğlu ve anneannesi tarafından evlat edinildi. Dedesi Turhan Feyzioğlu her dönemin cuntacıları ile yakın ilişkileri olan bir Hukuk Profesörü.  

1957 yılında CHP Sivas milletvekili olarak meclise girdi. 27 Mayıs 1960 darbesinin ardından ODTÜ rektörlüğüne atandı. Daha sonra kısa sürelerle Millî Eğitim Bakanlığı, Başbakan yardımcılığı ve 5 saat Başbakanlık yaptı. Bu mevkileri seçim başarısı ile değil darbecilerin ataması ile elde etmiş bir isim. Darbeciler için kullanışlı bir isim olmasını ise “milli ruh ve şuur” sahibi olmasına bağlıyordu. Tıpkı bugün torununun Saray hukukçusu olmasının nedenini izah ederken yaptığı gibi. 

Yusuf Bilge Tunç’un kaçırılışının üzerinden 1 yıl geçti

Okumaya devam et

Videohaber

20 Temmuz Darbesi

15 Temmuz’da bir darbe girişimi gerçekleşmedi ancak 20 Temmuz’da bir darbe gerçekleşti. OHAL ve ardından gelen KHK’larla Türkiye’de rejim değişti.

Okumaya devam et

Videohaber

Yamaç paraşütü yaparken koltuğunda televizyon izleyip cips yedi

Ölüdeniz’deki yaklaşık 2 bin rakımlı Babadağ’dan, yamaç paraşütüne bağladığı koltuk ve televizyon ünitesiyle atlayış yapan paraşüt pilotu Hasan Kaval’ın rahat tavırları dikkat çekti.

BOLD- Yamaç paraşütünün uğrak yerlerinden Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Babadağ’da paraşüt pilotu olan Hasan Kaval’ın gösterisi nefes kesti. Yamaç paraşütüne bağladığı koltuk ve televizyon ünitesiyle atlayış yapan Kaval, yüzlerce metre yüksekte televizyon seyredip cips yedi.

Ölü denizdeki bin 965 rakımlı, Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezinden arkadaşlarının yardımıyla havalanan Kaval’ın rahat tavırları dikkat çekti. Ölüdeniz manzarasındaki uçuşunu aksiyon kamerasıyla kayıt altına alan Kaval, daha sonra Belcekız Plajı sahiline sorunsuz şekilde iniş gerçekleştirdi. Hasan Kaval’ın sosyal medya hesaplarına yüklediği görüntü, çok sayıda kişinin beğenisini topladı

TEHLİKELİ DEĞİL GÜVENLİ

Gösterinin ardından Kaval, Babadağ’ın dünyada en güzel yamaç paraşütü yapılacak alanların başında geldiğini belirterek, “Dünyada başka bir eşi benzeri olmayan uçuşlar yaptım. Son projemde pijama ve terlikle televizyonda sevdiğim Tom ve Jerry çizgi filmini izledim. Çok rahat bir uçuş oldu. Yamaç paraşütünü farklı bir boyuta taşımaya çalışıyorum. İnsanlara bu sporun tehlikeli değil güvenli olduğuna inandırmak için mücadele ediyorum” dedi.

Dünyanın dört bir yanından ilginç aktiviteleri takipçileri paylaşan Russian Market sosyal medya hesabı videoyu, ”Bu arada Türkiye’de” notuyla paylaştı. Görüntüleri şuana kadar yaklaşık 1,5 milyon kişi izledi.

Yerli ev yabancı 200 bin turist, her yıl adrenalin yaşamaya Babadağ’a geliyor. Bölgedeki pistlerden yamaç paraşütleriyle havalanan adrenalin tutkunları Ölüdeniz’in manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı buluyor.

 

 

Boş yolda bir garip kaza

Okumaya devam et

Popular