Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“Artık ‘Cumhurbaşkanı iyi, çevresi kötü’ aldatmacasının daha fazla savunulacak hâli kalmadı”

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kurucusu olduğu Şehir Üniversitesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kapatılınca veryansın etti.

BOLD – İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Tayyip Erdoğan’ın kararı ile kapatılmasının ardından eski Başbakan Ahmet Davutoğlu kameraların karşısına geçti. “Akademik değeri ve kalitesi konusunda her kesimin mutabık olduğu Şehir Üniversitesi’nin dün gece yarısı bir Cumhurbaşkanı kararı sonucunda kapatılması ile ilgili olarak huzurunuzdayım” diyerek konuşmasına başladı.

Erdoğan’ın attığı imza ile tarihe “üniversite kapatan siyasetçi” olarak geçtiğini savunan Davutoğlu, şöyle devam etti: “Aynen konuyla ilgili nisan ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden (TBMM) geçen kanunda olduğu gibi bu kararı da bir gece yarısı yayınladılar. Gece yarısı yayınlayınca kararın vahametini örtebileceklerini zannediyorlar. Halbuki gecelerin de mutlak ve şaşmaz bir şahidi olduğunu unutuyorlar.”

Davutoğlu, bir gece yarısı kararıyla Türkiye’nin en kaliteli eğitim kurumlarından birine darbe yapıldığını öne sürdü. “Daha doğrusu Türkiye’nin geleceğine, gençlerin hayallerine ve bir bütün olarak Türkiye’nin eğitimine darbe yaptılar. Cumhurbaşkanı attığı bu imza ile nasıl bir Türkiye görmek istediğini de ilan etmiştir” ifadelerini kullandı. Ahmet Davutoğlu şu değerlendirmeleri yaptı:

 • Cumhurbaşkanı, AKP ve 28 Şubatçı ortaklarının Türkiyesi’nde özgür düşünceye, bilgiye, liyakate ve emeğe yer yok.
 • Cumhurbaşkanı, AKP ve 28 Şubatçı ortaklarının Türkiyesi adaletsizliğin, hukuksuzluğun ve keyfiliğin olduğu bir Türkiye’dir.
 • Farklı bir düşünce serdedilmesine, farklı bir siyasi görüş bildirilmesine tahammülleri yok.
 • Farklı bir düşünceniz, görüşünüz, bağımsız bir yapınız varsa tehdit görülürsünüz ve cezalandırılırsınız.
 • Kapatma kararının hiçbir şekilde izahı yok.
 • Arazi tahsisi tartışmasının da, banka kredisi kandırmacasının da ödemeler gecikiyor mazeretinin de bir düzmeceden ibaret olduğunu herkes biliyor.
 • Elbette bu kararı arsızca savunmaya çalışacak, kararın arkasında durmaya kalkacak, hiçbir ahlaki sınır tanımaksızın bu cürmü savunacak olanlar olacak.
 • Artık Cumhurbaşkanı ve 28 Şubatçı ortakları gururla meydanlarda Şehir Üniversitesi’ni nasıl kapattıklarını anlatabilirler.
 • Bu dönemi özetleyen bu zulmü gururla anlatabilirler.
 • Gelinen noktada herkesin başını ellerinin arasına alıp düşünmesi gerekir.
 • Artık ‘Cumhurbaşkanı iyi, fakat çevresi kötü’ aldatmacasının daha fazla savunulacak hâli kalmamıştır.

Politika

AKP’den meslek örgütlerine tehdit gibi açıklama: ‘Barolar ilk adım’

Baroların yapısında değişiklik öngören yasa teklifini hayata geçirmekte kararlı olduklarını söyleyen AKP’li Fatih Şahin bunu, ‘bir dizi reformun bu ilk adımını’ olarak niteledi.

BOLD – Çoklu baro sistemini öngören, Avukatlık Kanundaki yasa teklifiyle ilgili muhalefetin tutumunu eleştiren AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, TBMM’ye gelen teklife ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muhalefeti dezenformasyon (çarpıtma) yapmakla suçlayan Şahin, “AK Parti Grubu ve Cumhur İttifakı olarak meslek örgütleri alanında devrim niteliğindeki bir dizi reformun bu ilk adımını hayata geçirmeye kararlıyız” ifadelerini kullandı.

AVUKATLIĞIN ONURU VE SAYGINLIĞI İÇİN

Yaptığı yazılı açıklamanın devamında Şahin, “Avukatlık mesleğindeki antidemokratik, ideolojik, yasakçı tekele son verecek, aşırılıkları dengeleyecek olan teklifimiz genç meslektaşlarımız için bir dizi avantajla birlikte kıyafet konusunda da ayrımcılığa son veren, demokratik ve özgürlükçü hükümler ihtiva etmekte. Baroların Türkiye Barolar Birliğinde daha eşitlikçi bir anlayışla temsilini öngören, büyükşehir barolarının Anadolu baroları üzerindeki tahakkümüne son verecek olan teklifimiz avukatlık mesleğinin onur ve saygınlığını daha da yukarılara çıkarmayı hedeflemekte” dedi.

HAYATA GEÇİRMEYE KARARLIYIZ

Başka meslek gruplarının da hedefte olduğunu belirten Şahin, ”Statükonun yılmaz bekçileri CHP-HDP-İYİ Parti ittifakının her türlü engelleme çabalarına ve dezenformasyon faaliyetlerine rağmen AK Parti Grubu ve Cumhur İttifakı olarak meslek örgütleri alanında devrim niteliğindeki bir dizi reformun bu ilk adımını hayata geçirmeye kararlıyız” diye konuştu.

‘Yalaka’ eleştirisine AKP’li Mehmet Metiner’den kendinden emin cevap: “Sen anlarsın yalakalıktan!”

 

Okumaya devam et

Politika

‘Yalaka’ eleştirisine AKP’li Mehmet Metiner’den kendinden emin cevap: “Sen anlarsın yalakalıktan!”

AKP’li Mehmet Metiner, canlı yayında kendisine ‘yalaka’ diyen gazeteci Şaban Sevinç’e kendinden emin bir şekilde cevap verdi. Metiner, “Sen ne anlarsın yalakalıktan!” dedi.

BOLD – CNN Türk ekranlarında yayınlanan Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya düzenlemesine ilişkin konuşmaları tartışıldı. Programa konuk olarak katılan, gazeteci Şaban Sevinç ile AKP’li Mehmet Metiner arasında ‘yalakalık’ tartışması çıktı.

BİLDİKLERİMİZİ SÖYLEMEYELİM Mİ?

Metiner’i yalakalık yapmakla suçlayan Sevinç, “Esra Albayrak üzerinden yalakalık yapacaksın, diye biz bildiklerimizi söylemeyelim mi” dedi. Sevinç’in sözlerine sert tepki gösteren Metiner, “Bırak sen de. Sen ne anlarsın yalakalıktan” diye konuştu. Metiner, bu sözlerinin ardından sosyal medyada alay konusu oldu.

 

Bahçeli, Twitter’a veda edince MHP’liler de hesaplarını askıya aldı

Okumaya devam et

Politika

Bahçeli, Twitter’a veda edince MHP’liler de hesaplarını askıya aldı

Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım” diyerek söze başlayan Devlet Bahçeli, artık Twitter ve Facebook hesaplarını kullanmayacağını açıkladı. 

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medyayı tamamen kapatmaya yönelik açıklamasına destek verdi. MHP lideri Bahçeli, sosyal medya kullanımını eleştirerek Meclis’e gelecek herhangi bir düzenlemeye destek vereceklerini söyledi. Bahçeli’nin sosyal medyayı terk etmesinin ardından birçok MHP’li isim hesaplarını askıya aldıklarını açıkladı.  

Devlet Bahçeli’nin son paylaşımları şu şekilde; 

Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım. 

Bilgiye en kısa yoldan, en doğru vasıtalarla, en objektif şekilde ulaşmak, aynı zamanda iletişim kanallarını aktif olarak kullanmak çağımızın mümeyyiz ve müessir bir özelliğidir. Teorik olarak sosyal medyadan beklenen de bu ihtiyaca cevap vermesidir. 

Ancak sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür. Başta Twitter, Facebook olmak üzere sosyal medya iftira sahnesi, ihanet ve isnat mecrası olmuş çıkmıştır. Sosyal medya taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu haline gelmiştir. 

İtibar suikastlarının kurgu mekânı, insan onurunu ayağa düşüren, akla ve hayale sığmayan fitne ve dedikoduların sığınak ve barınağı olan sosyal medya geleceğimiz, milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamını kökleştirmiştir. 

İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir. 

Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum. 

Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim. 

MHP’LİLER HESAPLARINI ASKIYA ALDI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Twitter’ı bırakmasının ardından bütün hesaplarını askıya aldıklarını duyurdu.  

 MHP’li Yalçın da Twitter hesabından yaptığı Twitter’ı bırakma duyursunda şu ifadelere yer verdi:  

“1-Liderimizin Sayın Devlet Bahçeli’nin sosyal medya ile ilgili kararına ve tepkisine binaen bütün hesaplarımızı askıya alıyoruz. 

2(son)-Müfteriler, münafıklar, müptezeller, sosyal medyadan temizlenip konuyla ilgili kanuni düzenleme yapılasıya kadar ve Lider Devlet Bahçeli sosyal medya üzerinden açıklama yapıncaya kadar hesaplarımızı askıya alıyoruz.” 

Erdoğan sosyal medyayı tamamen kapatmaktan söz etti

Okumaya devam et

Popular