Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

‘Zorla evlendiriliyorum’ diyerek polise nikahını bastırdı

Adana’da zorla evlendirildiğini söyleyen 22 yaşındaki C.B, nikahı devam ederken polisi arayarak yardım istedi. Genç kızın annesi de gözaltına alındı.

BOLD – Adana Emniyet Güçleri bağlı asayiş ekipleri 22 yaşındaki C.B’nin “Beni zorla evlendirecekler, şu an Seyhan Belediyesi Nikah Salonu’ndayız. Ben evlenmek istemiyorum, beni kurtarın” sözleri üzerine nikah salonuna baskın düzenledi.

BAŞKA BİRİNİ SEVİYORUM

Polis gelin C.B’yi salondan dışarı çıkartıp dinlediği anlarda, genç kızın gözyaşlarına boğulduğu görüldü. Nikaha katılan gelin ve damadın yakınları görüntü almak isteyen basın mensuplarına tepki gösterdi. Şikayetçi gelin C.B, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Genç kızın polise verdiği ifadede, askerde sevdiği olduğunu, ancak annesinin, kendisini söz verdiği kişiyle evlendirmeye çalıştığını öne sürdüğü öğrenildi.

İSTANBUL’A GİTMEK İSTEMİYOR

Bunun üzerine polis, genç kızın annesini de ifadesini almak için karakola götürdü. Anne verdiği ifadede “zorla evlendirmeye çalışma” iddialarını yalanlayarak, kızının evlendikten sonra İstanbul’a gitmek istemediği için böyle davrandığını iddia ettiği öğrenildi.

KHK’lıların sembol ismi Haluk Savaş hayatını kaybetti

Gündem

Metin Feyzioğlu’nun ‘basit’ suç duyurusu yersiz bulundu

Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na yönelik ‘basit bir yalancısınız’ sözü üzerine Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan hakkında yapılan suç duyurusunda ‘kovuşturmaya yer olmadığı’ kararı verildi.

BOLD –  Savcılık, Polat Balkan’ın Feyzioğlu’na söylediği ‘basit bir yalancısınız’ paylaşımını, ‘nezaket dışı ’ olarak değerlendirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TBB Başkanı Feyzioğlu’nun hakaret şikayetiyle yaptığı ‘basit bir yalancısınız’ sözlerinin hakaret unsuru taşımadığına karar verdi. Antalya Barosu Bakanı Polat Balkan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın, rahatsız edici ve nezaket dışı olduğu kaydedildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının takipsizlik kararını sosyal medya hesabından paylaşan Polan Balkan, “ TBB Başkanlık Makamı’nı işgal eden, tarihsel olarak bütün meşruiyetini yitirmiş ve iktidarın uzantısı haline gelmiş olan Metin Feyzioğlu’nun hakkımda yaptığı suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Kovuşturmaya Yer Olmadığına” karar verilmiştir” dedi.

BASİT BİR YALANCISINIZ

Barolar Birliğini olağanüstü genel kurula çağıran barolar arasında yer alan Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, Feyzioğlu “Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediğim için genel kurula çağıran arkadaşlarımız aynı paydada nasıl buluşacaklar. Bunlar Cumhuriyet Bayramı bildirisinde buluşamadılar… Şimdi nasıl olacak da TBB’yi yıkma noktasında buluşacaklar” açıklamasına tepki göstermişti. Balkan, “Bu sözler TBB Başkanı Sayın Av. Metin Feyzioğlu’na ait. Sayın Feyzioğlu, basit bir yalancısınız. Çırpındıkça çamura bulanıyorsunuz. Fermanlı bir ölüm kuşu, satırı çalan cellat olmaya soyunmuş gibisiniz. Her ne olursa olsun, bu canlar bu yüreklerde olduğu sürece adalet, demokrasi ve hukuk mücadelesini sürdüreceğiz; size rağmen…” ifadesini kullanmıştı.

Günlerce görüştürmediler arkasından koronavirüs çıktı

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

Devletin karakutusu: Mehmet Ağar

1980’lerden bugüne Türkiye’nin en karanlık isimlerin Mehmet Ağar’ın adı, tutuklanan Azeri Kökenli iş adamı Mansimov Gurbanoğlu’nun Bodrum Yalıkavak’taki Avrupa’nın en lüks yat limanlarından birini ele geçirme iddialarıyla gündemde… Türkiye’nin son 40 yılına damgasını vuran esrarengiz birçok olayın odağındaki Mehmet Ağar aslında kim? BOLD 

Okumaya devam et

Gündem

Wushu aşkına: Aile yetmedi yeğeni de birinci yaptı

Türkiye Wushu Federasyonununda skandallar bitmiyor. 2018 Türkiye Wushu Şampiyonası birincilerinden Dursun Ali Çapoğlu’nun, müsabaka hakemi ve Federasyon Başkan vekili Abdurrahman Akyüz’ün eşi Fatma Akyüz’ün yeğeni olduğu ortaya çıktı.

BOLD – Uzak doğu sporlarından Wushu’nun Türkiye’deki ayağı tabir yerindeyse Akyüz Ailesi tekelinde. Baba Abdurrahman Akyüz Federasyon Başkan vekili, anne Fatma, kızlar Zeynep Makbule ve Elif ile erkek evlat Necmettin Erbakan bu alanda sürekli madalya kazanan sporcular. Tablo böyle olunca gözler Akyüzler’den alınamıyor.

Türkiye Wushu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz, eşi Fatma Akyüz, kızları Elif ve Zeynep Makbule ile oğlu Necmettin Erbakan Akyüz.

ERKEK KARDEŞİNİN OĞLU BİRİNCİLİĞE ORTAK OLDU

Federasyona kayıtlı diğer birçok sporcu da söz konusu durumdan şikâyetçi ki 2018 Türkiye Wushu Şampiyonu Oğuzhan Kerenciler bunlardan biri. Çünkü Kerenciler o sene birinciliği Dursun Ali Çapoğlu ile paylaşmak zorunda kaldı. Bu isim Federasyon Başkan vekili Abdurrahman Akyüz’ün eşi Fatma Akyüz’ün yeğeni. Üstelik Fatma Akyüz, yeğeninin zirveye ortak edildiği müsabakada hakemlik yaptı.

2018 Wushu Türkiye Şampiyonası birincilerinden Oğuzhan Kerenciler, şimdilerde pazarcılık yapıyor.

HALASI İLE OTURARAK BENİ SEYRETTİ EVRAĞA 3. YAZMIŞ OLABİLİRLER

Oğuzhan Kerenciler şimdilerde pazarcılıkla geçimini sağlıyor. Genç sporcu Akyüzleri kast ederek “Emeğimizin onlar için bir önemi yok. Bizler onların şampiyon olmasını sağlayan oyuncaklarız” dedi. Birgün’den Eren Tutel’e konuşan Kerenciler, yaşadığı haksızlıklar sebebiyle sporu bıraktığını söyledi. Macerasını da şöyle anlattı: “2013’ten bu yana profesyonel wushu taolu yapıyorum. 2018’deki şampiyonada rakiplerimden biri Abdurrahman Akyüz’ün kayınbiraderinin oğlu yani Fatma Akyüz’ün yeğeni Dursun Ali Çapoğlu idi. Toplam dört kişi yarışıyorduk. Bu dalda Akyüz’ün yeğenini birinci yaptılar. Ben üçüncü oldum. Sıra ikinci form daoya geldi. Babama çıkmak istemediğimi söyledim. ‘Çık kılıcı kır’ dedi. Yine herkes hayretler içinde beni seyretti. Benden önce yarışan Çapoğlu da halasıyla oturarak beni seyretti. Fatma Akyüz beni ve yeğenini birinci yaptı. İkimiz de birincilik kürsüsüne çıktık. Hiç araştırmadık fakat belki de beni resmi evraklarda üçüncü bile yazmış olabilirler.”

Abdurrahman Akyüz’ün kızı Zeynep Makbule, dayısının oğlu Dursun Ali Çapoğlu ve ablası Elif Akyüz (soldan sağa)

HAKSIZCA YÖNETİLEN SİSTEMDE EMEĞİN ÖNEMİ BULUNMUYOR

Emeğinin karşılığını alamadığını düşünen genç sporcu Akyüzler hakkında soruşturma açılmadığı için de tepki gösterdi: “Çok çalıştım. Günde 5 saat antrenman yapıyordum. Okula gittiğimde derste uyuduğum oluyordu. Annemle babamın tek amacı Avrupa ve Dünya şampiyonasında dereceler elde etmemdi. Ama yaşadığımız haksızlıklar nedeniyle pes ettik ve yarışmalara katılmama kararı aldık. Çünkü bu haksızca yönetilen sistemde anladık ki çalışmalarımızın, başarımızın ya da emeğimizin bir önemi yok.”

Wushu Federasyonundan skandal şampiyonluğa ‘dünya Siyonizmi’ kılıfı

Okumaya devam et

Popular