Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Polis ağzını açana cezayı kesti: Hem sosyal mesafeye uyma hem de bize müdahale et!

İstanbul’da bir polis memurunun, pandemi sonrası caydırıcı olması için konulan yasaklara ilişkin vatandaşlara keyfi ceza uyguladığı görüntüler büyük tepki topladı.

BOLD – Esenyurt’ta bir polis memuru, maske takmayan bir kadına 900 lira para cezası kesti. Polis, sigara içtiği için maske takmadığını söyleyen kadına, “Seni daha önce de maskesiz gördüm” diyerek cezayı uyguladı. Genç kadının itirazı sonrası başlayan tartışmaya çevredekiler de dahil oldu.

SEN DE VER KİMLİĞİ

Polis, kimsenin kurallara uymadığı halde neden bir kişiye ceza kestiğini soran bir vatandaşa da, “Ver kimliğini. Sen de sosyal mesafe kurallarına uymuyorsun. Hem de bize müdahale ediyorsun” diyerek ceza kesti.

SADECE BİR KİŞİYE SOSYAL MESAFE CEZASI

Kendisine ceza kesilen adam, “Meramımızı anlatamayacak mıyız” diyerek tepki gösterdi. Polisin sosyal mesafeyi bozduğu gerekçesiyle ceza kestiği kişinin yanındakilere ceza kesmemesi de dikkat çekti.

 

Gençlerden ‘Sosyal medyama dokunma’ kampanyası: ‘Sakin ol şampiyon’

Gündem

Yeni verileri açıklayan Koca: Ağır hasta sayısında artış devam ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı günlük koronavirüs verilerine göre, bugün 15 kişi daha salgın yüzünden hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısı ise bin 183.

BOLD- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından güncel koronavirüs verilerini kamuoyuyla paylaştı. Koca’nın açıkladığı verilere göre bugün 15 kişi daha salgın yüzünden hayatını kaybetti. Böylece, koronavirüsün görülmeye başlandığı Mart ayından bu yana toplam can kaybı 5 bin 873 oldu. Koca’nın paylaştığı tabloda, bir süredir artışta olan yeni vaka sayısı ise bin 183 olarak yer aldı.

5 İLE DİKKAT ÇEKTİ

Koca, güncel tabloyla birlikte bir de not paylaştı. Koca, son üç gün içerisinden hastaneye yatışlarda azalma, ağır hasta sayısında ise artış olduğunu belirtti. Koca paylaşımında şu ifadeleri kullandı, “Son 3 gündür hastaneye yatışlarda yüzde 32 azalma var. Fakat sürecin en önemli göstergelerinden biri olan ağır hasta sayısında artış devam ediyor. Son 3 gün içinde en yüksek sayıda hasta görülen ilk 5 ilimiz: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa.”

Okullar 31 Ağustos – 21 Eylül arası online, 21 Eylül sonrası örgün eğitime başlayacak

Okumaya devam et

Gündem

Okullar 31 Ağustos – 21 Eylül arası online, 21 Eylül sonrası örgün eğitime başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nda yeni bir açılım modelinin tartışıldığını söyleyen Habertürk Yazarı Muharrem Sarıkaya okulların 21 Eylül’de örgün eğitim öğretime geçeceğini iddia etti.

BOLD- Yeni vaka sayılarının yeniden yükselişe geçmesi yüzünden  okulların açılış tarihi bir süredir tartışma konusu oluyor. Bilim Kurulu’nun online eğitim konusunda ısrar ettiği gelen duyumlar arasında. Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, konuyla ilgili aldığı duyumları köşesine taşıdı. Sarıkaya, özel okulların 17 Ağustos pazartesi günü,  devlet okullarının da 31 Ağustos pazartesi günü online eğitime başlayacağını yazdı.

Sarıkaya, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yeni planlamasına göre, devlet ve özel okullarda değişik tarihlerde başlayacak, online yani uzaktan eğitimin 21 Eylül’de örgün eğitime dönüştürüleceğini söyledi.

ONLİNE EĞİTİMİ BİLİM KURULU İSTEDİ

Okullara bu süre içinde hazırlık yapma ve yeni sisteme adapte olması için zaman tanımak amacıyla bu tartışmanın yapıldığını söyleyen Sarıkaya yazısının devamında, ”Sağlık Bakanlığı’nın yanı sıra Bilim Kurulu’nda bu alanda görevli bilim insanlarıyla da konunun görüşüldüğü belirtildi. Sağlık Bakanı’nın bu konuda bir açıklama ile Bilim Kurulu’nun online eğitime bir süre daha devam edilmesine yönelik tavsiyesini dile getirmesi, Milli Eğitim Bakanı’nın da ardından tarihlere ilişkin verileri açıklamasının ele alındığı da ileri sürüldü” ifadelerini kullandı.

Karantina yerine düğüne giden koronalı kaynana virüsü davetlilere bulaştırdı

Okumaya devam et

Gündem

Ağaca asılı halde bulunan Dilan’ın annesi: Babası icra memuruyla benden alıp öldürdü

Ağaca asılı halde cesedi bulunan 7 yaşındaki Dilan’ın annesi, kızının ölümünden icra memuruyla gelip kızını kendisinden alan Cengiz Karataş’ı suçladı.

BOLD- Hatay’ın İskenderun ilçesinde babası Cengiz Karataş ile 7 yaşındaki kızı Dilan Karataş ayrı adreslerde ağaca asılı olarak bulunmuştu. Dilan Karataş’ın cenazesini Suriyeli anne Swzan Zada tarafından, bugün Adana Adli Tıp Kurumu morgundan alındı.

Adli Tıp Kurumu önünde kızının cenazesini bekleyen Anne Zada, bir süre önce boşandığı işe Cengiz Karataş’ın kızını öldürdüğünü iddia ederek, “Bana gelmek istediği için öldürdü. Keşke ben ölseydim. Neden o küçük çocuğa kıydın cani katil. Benim ciğerimi yaktın. Bu baba değil, bu cani bir katil” diyerek feryat etti.

BEN NASIL DAYANACAĞIM

Boşandığı eşini Cengiz Karataş’ın olay günü, kendisiyle gitmek isteyen kızı Dilan’ı almak için icra memuruyla geldiğini söyleyen Zada, “İcra memuru vermezsen ceza alırsın dedi. Kendi elimle verdim kızımı. Kızım gitmek istemiyordu. Niye öldürdü o kadar eziyet etti, niye astı. Çünkü beni anneme götür dedi. Çocuğumu öldürdü. Beni de al yanına kuzum. Ben seni nasıl unutacağım? Ben gelini götürüyorum Kırkhan’a. Ben bir şehit alıyorum benim kızım şehit. Bir tane çocuğum vardı. O da elimden gitti, ben nasıl dayanacağım” diye konuştu.

YILLARDIR ŞİDDET UYGULUYOR

Zada’nın kız kardeşi Feyruz Abuzeyna ise eski eniştesi Cengiz Karataş’ın ablası ve yeğenine yıllarca şiddet uyguladığını iddia etti. Anne Swzan Zada ve ailesi tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alınan küçük Dilan’ın cenazesinin Kırıkhan ilçesindeki Yeni Mezarlıkta defnedileceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU

Bir süre önce cezaevinden çıkan Cengiz Karataş, velayeti Suriyeli eski eşi Swzan Zada’dan olan kızı Dilan Karataş’ı annesinden alarak, saat 16.00’da geri dönmek üzere ayrıldı. Uzun süre dönmemeleri üzerine telaşlanan anne Zada’nın ihbarı üzerine yapılan çalışma sonucunda baba ve kızının ayrı yerlerde ağaca asılı halde cesetleri bulunmuştu.

Baba ile kızı, ağaçta asılı halde ölü bulundu

Okumaya devam et

Popular