Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK ile yapılan hukuksuz ihraç mahkeme tarafından oy birliği ile iptal edildi

Üniversitede okurken terör örgütleriyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle 2018’de KHK ile memuriyetten atılan KESK üyesi ile ilgili karar, mahkeme tarafından iptal edildi. Mahkeme ayrıca davacının kayıplarının idarece karşılanmasına hükmetti.

BOLD – Ticaret Bakanlığında görev yapan KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyesi memur, öğrencilik yıllarında terör örgütleriyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle memuriyetten atıldı. Memur hakkında adli, idari soruşturma veya mahkûmiyet kararı olmadığına dikkat çeken mahkeme, memuriyetten atma işlemini iptal etti.

2018’DE KHK İLE İŞTEN ATILDI

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde görev yapan Dursun Laleli, Ocak 2018’de geçici olarak görevinden uzaklaştırıldı. Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce savunması alınan Laleli, 375 sayılı 25 Temmuz 2018 tarihli KHK gereğince kamu görevinden çıkarıldı. Gerekçe olarak öğrencilik yıllarında kendisinin ve eşinin terör örgütleriyle olan bağlantısı gösterildi.

MAHKEME: OLAYLAR MEMURİYET ÖNCESİ

Laleli, memuriyetten çıkarma işleminin iptal edilmesi istemiyle dava açtı. İstanbul 11. İdare Mahkemesi kararında şöyle denildi: “İddia edilen olayların davacının memuriyete başladığı 14 Ocak 2010’dan önce gerçekleştiği ve davacının memuriyete başlamadan önce hakkında yapılmış herhangi adli ve idari soruşturma veya mahkûmiyet kararının bulunmadığı ayrıca eşi ile ilgili iddia edilen yıllarda eşinin Erzincan’da ikamet etmediği görülmektedir.”

KAYIPLARI İDARECE KARŞILANACAK

Mahkeme, davacının kendisine ve eşine ilişkin olarak herhangi bir somut kanıt olmadan yapılan tespitlerin dava konusu işleme esas alınabilecek nitelikte olmadığına dikkat çekti. Mahkeme istinaf yolu açık olmak üzere oy birliğiyle aldığı kararla, kamu görevinden çıkarılma işlemini iptal ederken davacının kayıplarının idarece karşılanması gerektiğine hükmetti.

820 gram doğan tutsak bebek Zeynep ve annesinin savaşı

Gündem

Metin Feyzioğlu’nun ‘basit’ suç duyurusu yersiz bulundu

Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na yönelik ‘basit bir yalancısınız’ sözü üzerine Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan hakkında yapılan suç duyurusunda ‘kovuşturmaya yer olmadığı’ kararı verildi.

BOLD –  Savcılık, Polat Balkan’ın Feyzioğlu’na söylediği ‘basit bir yalancısınız’ paylaşımını, ‘nezaket dışı ’ olarak değerlendirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TBB Başkanı Feyzioğlu’nun hakaret şikayetiyle yaptığı ‘basit bir yalancısınız’ sözlerinin hakaret unsuru taşımadığına karar verdi. Antalya Barosu Bakanı Polat Balkan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın, rahatsız edici ve nezaket dışı olduğu kaydedildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının takipsizlik kararını sosyal medya hesabından paylaşan Polan Balkan, “ TBB Başkanlık Makamı’nı işgal eden, tarihsel olarak bütün meşruiyetini yitirmiş ve iktidarın uzantısı haline gelmiş olan Metin Feyzioğlu’nun hakkımda yaptığı suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Kovuşturmaya Yer Olmadığına” karar verilmiştir” dedi.

BASİT BİR YALANCISINIZ

Barolar Birliğini olağanüstü genel kurula çağıran barolar arasında yer alan Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, Feyzioğlu “Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediğim için genel kurula çağıran arkadaşlarımız aynı paydada nasıl buluşacaklar. Bunlar Cumhuriyet Bayramı bildirisinde buluşamadılar… Şimdi nasıl olacak da TBB’yi yıkma noktasında buluşacaklar” açıklamasına tepki göstermişti. Balkan, “Bu sözler TBB Başkanı Sayın Av. Metin Feyzioğlu’na ait. Sayın Feyzioğlu, basit bir yalancısınız. Çırpındıkça çamura bulanıyorsunuz. Fermanlı bir ölüm kuşu, satırı çalan cellat olmaya soyunmuş gibisiniz. Her ne olursa olsun, bu canlar bu yüreklerde olduğu sürece adalet, demokrasi ve hukuk mücadelesini sürdüreceğiz; size rağmen…” ifadesini kullanmıştı.

Günlerce görüştürmediler arkasından koronavirüs çıktı

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

Devletin karakutusu: Mehmet Ağar

1980’lerden bugüne Türkiye’nin en karanlık isimlerin Mehmet Ağar’ın adı, tutuklanan Azeri Kökenli iş adamı Mansimov Gurbanoğlu’nun Bodrum Yalıkavak’taki Avrupa’nın en lüks yat limanlarından birini ele geçirme iddialarıyla gündemde… Türkiye’nin son 40 yılına damgasını vuran esrarengiz birçok olayın odağındaki Mehmet Ağar aslında kim? BOLD 

Okumaya devam et

Gündem

Wushu aşkına: Aile yetmedi yeğeni de birinci yaptı

Türkiye Wushu Federasyonununda skandallar bitmiyor. 2018 Türkiye Wushu Şampiyonası birincilerinden Dursun Ali Çapoğlu’nun, müsabaka hakemi ve Federasyon Başkan vekili Abdurrahman Akyüz’ün eşi Fatma Akyüz’ün yeğeni olduğu ortaya çıktı.

BOLD – Uzak doğu sporlarından Wushu’nun Türkiye’deki ayağı tabir yerindeyse Akyüz Ailesi tekelinde. Baba Abdurrahman Akyüz Federasyon Başkan vekili, anne Fatma, kızlar Zeynep Makbule ve Elif ile erkek evlat Necmettin Erbakan bu alanda sürekli madalya kazanan sporcular. Tablo böyle olunca gözler Akyüzler’den alınamıyor.

Türkiye Wushu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz, eşi Fatma Akyüz, kızları Elif ve Zeynep Makbule ile oğlu Necmettin Erbakan Akyüz.

ERKEK KARDEŞİNİN OĞLU BİRİNCİLİĞE ORTAK OLDU

Federasyona kayıtlı diğer birçok sporcu da söz konusu durumdan şikâyetçi ki 2018 Türkiye Wushu Şampiyonu Oğuzhan Kerenciler bunlardan biri. Çünkü Kerenciler o sene birinciliği Dursun Ali Çapoğlu ile paylaşmak zorunda kaldı. Bu isim Federasyon Başkan vekili Abdurrahman Akyüz’ün eşi Fatma Akyüz’ün yeğeni. Üstelik Fatma Akyüz, yeğeninin zirveye ortak edildiği müsabakada hakemlik yaptı.

2018 Wushu Türkiye Şampiyonası birincilerinden Oğuzhan Kerenciler, şimdilerde pazarcılık yapıyor.

HALASI İLE OTURARAK BENİ SEYRETTİ EVRAĞA 3. YAZMIŞ OLABİLİRLER

Oğuzhan Kerenciler şimdilerde pazarcılıkla geçimini sağlıyor. Genç sporcu Akyüzleri kast ederek “Emeğimizin onlar için bir önemi yok. Bizler onların şampiyon olmasını sağlayan oyuncaklarız” dedi. Birgün’den Eren Tutel’e konuşan Kerenciler, yaşadığı haksızlıklar sebebiyle sporu bıraktığını söyledi. Macerasını da şöyle anlattı: “2013’ten bu yana profesyonel wushu taolu yapıyorum. 2018’deki şampiyonada rakiplerimden biri Abdurrahman Akyüz’ün kayınbiraderinin oğlu yani Fatma Akyüz’ün yeğeni Dursun Ali Çapoğlu idi. Toplam dört kişi yarışıyorduk. Bu dalda Akyüz’ün yeğenini birinci yaptılar. Ben üçüncü oldum. Sıra ikinci form daoya geldi. Babama çıkmak istemediğimi söyledim. ‘Çık kılıcı kır’ dedi. Yine herkes hayretler içinde beni seyretti. Benden önce yarışan Çapoğlu da halasıyla oturarak beni seyretti. Fatma Akyüz beni ve yeğenini birinci yaptı. İkimiz de birincilik kürsüsüne çıktık. Hiç araştırmadık fakat belki de beni resmi evraklarda üçüncü bile yazmış olabilirler.”

Abdurrahman Akyüz’ün kızı Zeynep Makbule, dayısının oğlu Dursun Ali Çapoğlu ve ablası Elif Akyüz (soldan sağa)

HAKSIZCA YÖNETİLEN SİSTEMDE EMEĞİN ÖNEMİ BULUNMUYOR

Emeğinin karşılığını alamadığını düşünen genç sporcu Akyüzler hakkında soruşturma açılmadığı için de tepki gösterdi: “Çok çalıştım. Günde 5 saat antrenman yapıyordum. Okula gittiğimde derste uyuduğum oluyordu. Annemle babamın tek amacı Avrupa ve Dünya şampiyonasında dereceler elde etmemdi. Ama yaşadığımız haksızlıklar nedeniyle pes ettik ve yarışmalara katılmama kararı aldık. Çünkü bu haksızca yönetilen sistemde anladık ki çalışmalarımızın, başarımızın ya da emeğimizin bir önemi yok.”

Wushu Federasyonundan skandal şampiyonluğa ‘dünya Siyonizmi’ kılıfı

Okumaya devam et

Popular