Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Öğretmenlerin öğretmenevinden tahliyesine mahkeme ‘dur’ dedi

İstanbul Kadıköy’de 1952 yılında öğretmenler için bağışlanan ve Türkiye Emekli Öğretmenler Derneğinin kullandığı binanın mülkiyeti Sultan Selim Hanı Kadim Vakfına verildi. Vakfın binayı tahliye talebi ise mahkemeden döndü.

BOLD – İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Kadıköy Kızıltoprak’ta Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği’nin kullandığı ancak mülkiyeti Sultan Selim Hanı Kadim Vakfı’na verilen “bahçeli köşkten” öğretmenlerin tahliye edilmesi kararını durdurdu.

1952 YILINDA ÖĞRETMENLER İÇİN BAĞIŞLANMIŞTI

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre Tuğlacıbaşı Mahallesi Hasan Amir Sokak’taki bir yurttaş adına kayıtlı bahçeli ahşap köşk, öğretmenler yurdu olmak üzere 1952’de bağışlanmıştı. Köşk uzun yıllar öğretmenler dinlenme yurdu olarak kullanıldı. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği arasında 1991 yılında yapılan protokolle derneğe, köşkte bir bölüm tahsis edildi.

TAHLİYE OY BİRLİĞİ İLE DURDURULDU

Öğretmenlere 20 Mayıs’ta Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda, köşkün Sultan Selim Hanı Kadim Vakfı’na ait olduğu belirtilerek “Taşınmazın mahallinde yapılan incelemede köşkün ana girişi bulunan 3 odayı sekretarya olarak işgal ettiğiniz tespit edilmiştir” denilmişti. Yazıda köşkün 30 gün içerisinde boşaltılması istenmişti. Öğretmenler tahliye kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması talebiyle dava açtı. İstanbul 4. İdare Mahkemesi, önceki gün oy birliğiyle tahliye işlemini durdurdu.

820 gram doğan tutsak bebek Zeynep ve annesinin savaşı

Gündem

Emre Belözoğlu futbolu bıraktı

40 yaşındaki Emre Belözoğlu, yazdığı bir mektupla profesyonel futbol kariyerini sonlandırdığını duyurdu.

BOLD – Fenerbahçe’nin kaptanı, 1980 doğumlu Emre Belözoğlu, profesyonel futbol kariyerinin sona erdiğini açıkladı. Belözoğlu, kararını yazdığı mektupla duyurdu. Ünlü oyuncu AA’ya yolladığı futbola veda mektubunda şu ifadeleri kullandı:

 • Çocukluğumda Yedikule İmrahor’un, o güzel küçük sokaklarında tek bir hayalim vardı, futbolcu olmak. Başka hiçbir hayal kurmadım.
 • ‘Kader gayrete aşıktır’ derler, ne hayal ettim ise yüce Mevlam fazlasıyla verdi. Hamdolsun her bir salisesince…
 • Zeytinburnuspor minik takımında başlayan futbolculuk hayalimi bugün itibarıyla Allah’a hamdederek bırakıyorum.
 • Zeytinburnuspor, Galatasaray, Inter, Newcastle United, Atletico Madrid ve Başakşehir kulüplerine, tüm bu büyük camialara gönül vermişlere, çalıştığım tüm yönetici büyüklerime, teknik direktörler ve ekiplerine, kulüp çalışanları ve kader birlikteliği yaptığım, beraber oynadığım bütün futbolcu abilerime, arkadaşlarım ve kardeşlerime teşekkür ediyorum.
 • Her anı kıymetliydi, sağ olun. Hayatımın en güzel ve aynı zamanda zorlu süreçlerinde bana hep destek olan canım anneme, babama, kardeşime ve sevgili eşime, her baktığımda içime huzur veren canım evlatlarıma da sonsuz teşekkürler…
 • Ve Büyük Fenerbahçe…
 • Bugün senin herkese nasip olmayan çınarının altında, Çubuklu ile bir hayali, bir sevdayı bırakıyorum.  Ne büyük şerefti senin forman için mücadele etmek.
 • Beni sokakta yürürken hep özel hissettiren, benimle ağlayan benimle gülen büyük Fenerbahçe taraftarına şükranlarımı sunuyorum. Sizi asla unutmayacağım.
 • Bu süre zarfında çalışma fırsatı bulduğum tüm yönetici büyüklerime, hocalarıma, kulüp çalışanlarına ve futbolcu arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum.
 • Sizinle beraber Çubuklu için mücadele etmek büyük bir şerefti, Allah hepinizden razı olsun. Hüzünleri, sevinçleri, tüm bana kalanlarıyla futbola veda ediyorum.
 • Futbola gönül vermiş herkes beni anlayacaktır. Zor bir karar olsa da hayatın gerçekleri olduğunu biliyorum.
 • Her bir veda mutlak bir başlangıca vesiledir. Futbola, samimiyetle bağlandığım bütüne değerlerime katkı vermeye, Allah nasip ettiği ölçüde devam edeceğimi söyleyerek cümlelerimi bitiriyorum.
 • Allah’a emanet olun hoşça kalın.

Okumaya devam et

Gündem

Hasankeyf’i yutan Ilısu Barajı’nda 452 bin liraya drone uçurdular

Tarihi Hasankeyf’i sular altında bırakan Ilısu Barajı üzerinde, 452 bin liraya drone uçurulup çekim yapıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürlüğü söz konusu iş için AKP ile özdeşleşen ‘pazarlık usulü’ ihaleyi tercih etti. Tek başvuran Asil Organizasyon işi aldı.

BOLD – Ekonomik kriz etkisini Türkiye piyasalarında her geçen gün daha fazla gösterirken kamuda israfa yönelik harcamalarda kesintiye gidilmiyor. Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Hasankeyf’i sular altında bırakan Ilısu Barajı üzerinde drone ile çekim yapmak için Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü (EÜAŞ) kasasından 452 bin lira çıktı.

Tarihi Hasankeyf’in önceki (sol) ve sonraki hâli.

TEK MÜRACAAT EDENLE 13 TEMMUZ’DA İHALE 29 TEMMUZ’DA SÖZLEŞME

Kamu İhale Bülteni’ndeki bilgilere göre  Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı EÜAŞ ‘Drone İle Video Çekimi ve Organizasyon Hizmet Alımı İşi’ adı altında 13 Temmuz’da ihale düzenledi. Tek katılımcı Asil Organizasyon Anonim Şirketi 452 bin lira teklif verdi. Şirket ile EÜAŞ 29 Temmuz’da sözleşme imzaladı. İki günlük işin kapsamı Ilısu Hidroelektrik Santralı üzerinde drone çekimi ile sınırlı tutuldu.

SADECE DOĞAL AFET, SALGIN HASTALIK CAN MAL KAYBI TEHLİKESİ İÇİN

Süreç, Kamu İhale Kanunu tartışmalı 21\B maddesi ile pazarlık usulü yürütüldü. Artık AKP dönemi ile özdeşleşen bu maddenin normalde “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen hallerde veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi yapılmasının zorunluluğu durumunda” işletilmesi gerekiyor.

Yeni Hasankeyfi AKP’li başkan da beğenmedi

Okumaya devam et

Gündem

Metin Feyzioğlu’nun ‘basit’ suç duyurusu yersiz bulundu

Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na yönelik ‘basit bir yalancısınız’ sözü üzerine Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan hakkında yapılan suç duyurusunda ‘kovuşturmaya yer olmadığı’ kararı verildi.

BOLD –  Savcılık, Polat Balkan’ın Feyzioğlu’na söylediği ‘basit bir yalancısınız’ paylaşımını, ‘nezaket dışı ’ olarak değerlendirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TBB Başkanı Feyzioğlu’nun hakaret şikayetiyle yaptığı ‘basit bir yalancısınız’ sözlerinin hakaret unsuru taşımadığına karar verdi. Antalya Barosu Bakanı Polat Balkan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın, rahatsız edici ve nezaket dışı olduğu kaydedildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının takipsizlik kararını sosyal medya hesabından paylaşan Polan Balkan, “ TBB Başkanlık Makamı’nı işgal eden, tarihsel olarak bütün meşruiyetini yitirmiş ve iktidarın uzantısı haline gelmiş olan Metin Feyzioğlu’nun hakkımda yaptığı suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Kovuşturmaya Yer Olmadığına” karar verilmiştir” dedi.

BASİT BİR YALANCISINIZ

Barolar Birliğini olağanüstü genel kurula çağıran barolar arasında yer alan Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, Feyzioğlu “Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediğim için genel kurula çağıran arkadaşlarımız aynı paydada nasıl buluşacaklar. Bunlar Cumhuriyet Bayramı bildirisinde buluşamadılar… Şimdi nasıl olacak da TBB’yi yıkma noktasında buluşacaklar” açıklamasına tepki göstermişti. Balkan, “Bu sözler TBB Başkanı Sayın Av. Metin Feyzioğlu’na ait. Sayın Feyzioğlu, basit bir yalancısınız. Çırpındıkça çamura bulanıyorsunuz. Fermanlı bir ölüm kuşu, satırı çalan cellat olmaya soyunmuş gibisiniz. Her ne olursa olsun, bu canlar bu yüreklerde olduğu sürece adalet, demokrasi ve hukuk mücadelesini sürdüreceğiz; size rağmen…” ifadesini kullanmıştı.

Günlerce görüştürmediler arkasından koronavirüs çıktı

Okumaya devam et

Popular