Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

TOKİ şantiyesinde korona şoku, işçiler tedirgin

TOKİ’nin Elazığ Meryem Dağı mevkiinde yapımı devam eden deprem konutları şantiyesinde çalışan 5 işçide koronavirüs saptandı. Diğer işçilerle ilgili önlem alınmadan çalıştırılmaları ise tepki çekti.

BOLD – Yaklaşık bin işçinin çalıştığı TOKİ’nin Elazığ Meryem Dağı mevkiinde yapımı devam eden deprem konutları şantiyesinde 5 işçide koronavirüs tespit edildi. Aynı çalışma ortamı ve aynı yatakhaneyi paylaştıkları arkadaşlarıyla ilgili önlem alınmaması diğer işçileri tedirgin etti.

İŞÇİLER FENALAŞINCA DOKTOR GELMİŞ

Cumhuriyet’ten Kübra Köklü’nün haberine göre Elazığ Meryem Dağı mevkiinde Egemen İnşaat ve Dost İnşaat’ın ortaklığıyla yapılan konutların inşaatında çalışan işçilerde koronavirüs görüldüğü iddia edildi. Önceki gün 87 kişinin koronavirüs tanısıyla hastaneye kaldırıldığını belirten bir işçi, “Hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam ediyoruz. Karantina yok. Ölüm korkusuyla çalışıyoruz. Aslında hastaneye kaldırılan arkadaşlarımız bir süredir şantiyede karantinadaydı. Ancak durumları fenalaşınca doktorlar geldi” dedi.

İŞÇİLER MASKELERİ KENDİLERİ ALIYOR

İşçiler, konutların yapımında bin işçinin çalıştığını ve birçoğunun maske takmadığını ve dezenfektanın olmadığını savunarak, “İşyeri sahibi bizlere maske vermiyor. Kendi maaşımla maske ve dezenfektan alıyorum. Yemek yediğimiz alan yeterince büyük olmadığı için sosyal mesafeye dikkat edemiyoruz. 3 katlı konteynerlar da kalıyoruz bir katı boşaltılarak arkadaşlarımız hastaneye götürüldü” dedi.

“TEŞHİS KONULAN İŞÇİLER ÇALIŞANLARIMIZ DEĞİL”

Egemen İnşaat ve Dost İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Aysan Çelik ise koronavirüs teşhisi konulan işçilerin kendi çalışanları olmadığını öne sürdü. Çelik, deprem konutlarını yaptıklarını ve 3 ay sonra evleri teslim etmek zorunda olduklarını söyleyerek, “25 değil, 5 işçide koronavirüs görüldü. Bu işçiler de temizlik için dışarıdan gelenlerdir. İnşaatın başından beri koronavirüse karşı tedbirleri aldık. 1000 kişi çalışıyor. Türkiye genelinde birçok işyerinde de koronavirüs vakası görülüyor. İş güvenliği uzmanı şantiyede 24 saat çalışıyor. Alınan önlemler sürekli denetleniyor” dedi.

GENAR: AKP’nin oyları CHP’yle eşitleniyor

Gündem

Koronavirüs salgınında son 24 saat: 1185 yeni tanı 15 ölüm

Türkiye’de son 24 saatte bin 185 kişiye Kovid-19 tanısı konulurken 15 kişinin de hayatını kaybettiği açıklandı. Toplam can kaybı 6 bine yaklaştı.

BOLD – Sağlık Bakanlığı, koronavisü salgınına ilişkin güncel rakamları paylaştı. Toplam vaka sayısı 238 bin 450’ye, can kaybı da 5 bin 813’e çıktı. İyileşenlerin sayısı ise 221 bin 574 oldu. Ağır hasta sayısı 586 olarak kayda geçti.

Bakan Fahrettin Koca, Twitter’dan şunları ifade etti: “Yeni hasta sayımızda artış devam ediyor. İyileşen hasta sayımız, dün olduğu gibi yeni hasta sayısından az. Test sayımızsa giderek artıyor. Vaka sayılarını düşürmeyi başarana kadar tedbirde teyakkuz halinde olmalıyız. İyi haber sıkı tedbire bağlı.”

Okumaya devam et

Gündem

Tutuklu kanser hastası Ümit Gökhasan tahliye edildi

Üç buçuk yıldır  tutuklu olan 3. evre kanser hastası Ümit Gökhasan tahliye edildi. Haberi eşi Şükran Gökhasan “Müjdeler olsun, çok mutluyum. Eşime ceza ertelemesi verdiler. Eşimi almaya gidiyoruz.” diyerek duyurdu.

BOLD – Cemaat soruşturmaları kapsamında 8 Mart 2017’de tutuklanan KHK’lı komiser Ümit Gökhasan’ın şikayetleri Ağustos 2019’da başladı. Ancak süreçler uzadığı için hastaneye geç götürüldü. Ocak 2020’de mide kanseri teşhis konuldu. 13 Şubat 2020’de Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi Hastanesinde midesinin tamamı ve yemek borusunun yarısı alındı. Ameliyattan 14 gün sonra tekrar Afyon Cezaevine gönderilen Gökhasan’ın kemoterapi tedavisi, Türkiye’de Mart 2020’de başlayan ve cezaevlerini de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle aksadı. Kemoterapi geç kaldığı için tümör başka organlarına da sıçradı. Hastalık 3. evreye kadar geldi.

YÜZDE 80 ENGELLİ RAPORU VERİLDİ

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu, 18 Haziran 2020’de “Hasta hayatını yalnız idame ettirebilir, infazın tehirine gerek yoktur” diye rapor verince tahliye edilmedi. Hastane raporunu dikkate alıp kanserli hastası tahliye etmeyen Ayfon Savcılığını’nın kararına Gökhasan’ın ailesi itiraz etti. Bu kez Ümit Gökhasan’a yüzde 80 engelli raporu verildi. Durumu tekrar değerlendirildi ve bu akşam üzeri tahliye edildi.

Bold Medya’ya konuşan Şükran Gökhasan, “Çok sevindik tahliye olmasına ama durumu kötü. Çok halsiz, elini kolunu kıpırdatamıyor. Çok zayıflamış. Eve getirdik. Hemen yoğurt yedirdim. Çorba yaptım, birkaç kaşık içti. Allah sağlık sıhhat versin, şifasına kavuşsun inşallah.” dedi.

Midesi ve yemek borusu alınan kanser hastasına cezaevinde kalabilir raporu verildi

“Eşim ölümcül hastalıkla mücadele ediyor, kurul toplanıp rapor vermiyor”

Tutuklu kanser hastası Ümit Gökhasan’ın eşi: Geceleri kusmaya başladı, sesimizi duyan yok mu?

Kanser hastası tutuklu Ümit Gökhasan’ın eşinden videolu çağrı

Bir ay önce midesi alınan kanserli hasta cezaevine geri gönderildi

Okumaya devam et

Gündem

13 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkek adliyede suçunu kabul etti

Antalya’da bir iş yerinde 13 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile esnafın yakalayıp polise teslim ettiği 55 yaşındaki E.K. adliyeye sevk edildi. Zanlının suçlamayı kabul ettiği ileri sürüldü.

BOLD – Çocuğa yönelik cinsel istismar haberlerine bir yenisi eklendi. Antalya Muratpaşa’da 55 yaşındaki E.K’nin 13 yaşındaki erkek çocuğu H.G’yi istismar ettiği belirtildi. Cumhuriyet Mahallesi 675 Sokak’taki bir iş yerinde meydana gelen olay şüphe üzerine ortaya çıktı.

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜSÜ ELE VERDİ

İşletme sahibi, kuşkulanması sebebiyle eski güvenlik kamerası görüntülerini izledi ve E.K’nin H.G’yi rahatsız ettiğini fark etti. O sırada iş yerine gelen zanlı, çalışanlarca yakalandı. İhbar üzerine gelen polis, şahsı gözaltına aldı. Esnafın tepkisi ve darbı üzerine şüpheli, ekip otosuna bindirilip emniyete götürüldü. Sağlık kontrolü sonrası Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliği’nce ifadesi alınan E.K, işlemlerin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Emniyetteki ifadesinde suçlamaları kabul ettiği belirtilen zanlının, darp neticesi üstündeki gömleğin yırtıldığı görüldü.

“Yerlerde sürünerek karga tulumba hastaneye kaçırıldım”

Okumaya devam et

Popular