Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Melek Anne’nin evine icra gönderdiler, kapısını kırıp eşyalarını gasp ettiler

TMSF, Ankara’da Melek Anne olarak tanınan hayırsever Melek İpek’in evine icra gönderdi. Polis zoruyla kapısı kırılan İpek’in evi ve içindeki eşyalar haczedildi. Akın İpek, annesinin evine hacze gidilmesine sert tepki gösterdi: “TMSF’nin başka işi kalmamış, yaşlı bir kadının üzüntüden canını çıkartmak için uğraşıyor!”

BOLD – Sosyal medya hesabından TMSF’ye ve icra emrini başlatan avukatına tepki gösteren Akın İpek, “Aranızda insan evladı kalmadı mı?” tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından TMSF avukatının Ankara 24. İcra Müdürlüğünden aldığı icra emrini paylaşan Akın İpek, “TMSF, Melek İpek in sahip olduğu İpek Holding adına, her şeyine el koyduğu yaşlı hanıma icra takibi yapıyor. Tam TMSF ye göre avukat” ifadesini kullandı.

Akın İpek, sosyal medya hesabından şu paylaşımları yaptı:

TMSF, YAŞLI BİR KADININ ÜZÜNTÜDEN CANINI ÇIKARTMAK İÇİN UĞRAŞIYOR

TMSF, Melek İpek in sahip olduğu İpek Holding adına, her şeyine el koyduğu yaşlı hanıma icra takibi yapıyor. Tam TMSF ye göre avukat…

TMSF, sizin derdiniz ne… Neden halen yaşlı bir kadını taciz ediyorsunuz. Zaten her şeyini almışsınız, zevk mi alıyorsunuz yaşlı insanlara eziyet etmekten. Polis zoru ile kapı kırıp hacze gelmek nedir??? Meselenin artık para olmadığı da ortada? Aranızda insan evladı kalmadı mı? Tam TMSF ye göre avukat…

TMSF’nin yeni avukatları, TMSF’nin en son geldiği noktayı iyi ortaya koymuş. Deliler gibi gözü dönmüş bir halde; Yalnız, yaşlı bir kadına saldırmak… Bunu neden mi yapıyoruz diyorlar??? Para için yapıyorlarmış… Söyledikleri bu.

TMSF’nin başka işi kalmamış, yaşlı bir kadının üzüntüden canını çıkartmak için uğraşıyor… Polis zoru ile, kapı kırarak.

TMSF; Bu akıl tutulmasından cinnete dönüşen halin sebebi nedir??? Bir sebebi olmalı???

TMSF’nin yeni avukatı, annemin ilgisiz alakasız komşularına da hacze gitmiş… Ortalık ayağa kalkmış. Rezillik diz boyu. Şimdi de hapiste olan Tekin İpek in evine gidecekmiş. Tam TMSF ye göre bir avukat..

HUKUKUN UZANDIĞI HİÇBİR YERDE RAHAT EDEMEYECEKSİNİZ

Bugün bu yapılanları destekleyen, bu yapılanlara suskun kalanlara şunu söyleyeyim… Bugünler geçer geçmesine, fakat sizin boyandığınız o kapkara lekeler ebediyen çıkmayacak…

Siz, kamu gücünü kullanarak, insanların hayatını, varlıklarını zorla ellerinden aldınız. Bu işlerden doğrudan veya dolaylı menfaat elde ediyorsunuz; Şu an keyfiniz yerinde gibi. Size şunu söyleyeyim; Dünyada, hukukun uzandığı hiç bir yerde rahat edemeyeceksiniz…

TMSF… Hiç bir ahlaki, vicdani, insani sınırınız yok mu??? Ne yapacaksınız??? İnsanları öldürüp, etlerini mi yiyeceksiniz??? Doyacak mısınız o zaman??? Rahatlayacak mısınız???

Öyle bir hal aldı ki her şey, artık kim nereden ne koparabilir ise kar diye bakıyor. TMSF her damlanın kapışıldığı pazar yerine dönmüş. Akıl, insanlık, ahlak gitmiş, yerine gözü dönmüş hırsından çatlayan, çok daha acımaz yeni bir ekip gelmiş. TMSF, sizin derdiniz ne???

“Babam, abim, eşim içeride, ben yeni çıktım, ailemiz darmadağın”

Gündem

Prof. Dr. Müftüoğlu’ndan salgın yorumu: “İpin ucunu kaçırdık ya da kaçırmak üzereyiz”

Sağlık Bakanlığı pandemiye dair her şeyin kontrol altında tutulduğu imajı vermeye çalışsa da uzmanlar kaygılı. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, gelinen noktayı şöyle değerlendirdi: “Salgının iki ucu var: Sağlık ve ekonomi. İpin iki ucunu da ya kaçırdık ya kaçırmak üzereyiz.”

BOLD –  Koronavirüs bulaş hızının artması ülke geneli endişeleri tetikledi. Sağlık Bakanlığı problem olmadığı yönünde açıklamalarla süreci yönetme çabasında. Ancak uzmanlar, tablodan korkuyor. Hürriyet yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu ‘İpin ucu kaçıyor mu’ başlıklı yazısında korkuları haklı çıkartacak değerlendirmede bulundu: “Başlıktaki soruyu yanıtlamak pek kolay değil ama günlük vaka rakamlarına bakıldığında ipin ucunu kaçırmak üzere olduğumuzu söyleyebilirim.”

Sağlık Bakanlığı verilerine göre dünkü Türkiye geneli vaka sayısı bin 185, can kaybı 15.

TURPUN BÜYÜĞÜ HEYBEDE BİZİ BEKLİYOR

Tedbirlere uymaktan başka çare olmadığını vurgulayan Müftüoğlu, şu ifadeleri kullanarak ikaz etti: “Daha önce de yazdım, pandemi ipinin iki ucu var. Uçlardan birini sağlık, diğerini ekonomi oluşturuyor. Son rakamlara bakılırsa işimiz biraz zor. Baştan beri çok sıkı tuttuğumuz ipin iki ucunu da ya kaçırdık ya da kaçırmak üzereyiz. İşte bu nedenle aklımızı başımıza almaktan, işi sıkı tutup önlemlere harfiyen ve eksiksiz uymaktan başka çaremiz yoktur. Aksi takdirde bilelim ki turpun büyüğü heybede bizi bekliyor.”

Okullar korona tehdidi altında açılıyor: Veliler ve eğitimciler kaygılı

Okumaya devam et

Gündem

10 yaşındaki Hüseyin ailesine para bulabilmek için evden kaçtı

Şanlıurfa Eyyübiye’de kaybolan ve 5 gün sonra Gaziantep’te bulunan 10 yaşındaki Hüseyin Alpak, para kazanmak için evden ayrıldığını söyledi: “Kardeşlerime yiyecek, eve televizyon, kendime de bisiklet almak istiyordum.” Yedi çocuklu ailede Hüseyin’in eve gelişinin sevinci yaşanıyor.

BOLD – Alpak ailesi 5 gündür 10 yaşındaki oğulları Hüseyin’i arıyordu. Yüzleri güldüren haber Gaziantep’ten geldi. Şanlıurfa Eyyübiye’deki evlerinden yola çıkan Hüseyin, otobüsle geldiği Antep’te polislerce bulundu ve 5 gündür devam eden endişeli bekleyiş sona erdi.

10 yaşındaki Hüseyin, 7 çocuklu Alpak ailesine maddi yardım için evden ayrıldığını belirtti.

BEŞ GÜNDÜR YAŞADIKLARIMIZI ANLATAMAM

Baba Salih Alpak, oğlunun evin geçimine katkı sağlama düşüncesiyle Eskişehir’e gitmeye çalıştığı bilgisini verdi. “Bana destek için Eskişehir’e gidip çalışmak istediğini anlattı. Maddi durumumuzun iyi olmadığını evde televizyon olmadığını kendisinin de istediği bisikleti almak için ve kardeşlerine elbise almak için çalışıp para kazanmak istediğini anlattı. Bunları sorun yapmamasını ve çalışıp alacağımı, bunu bir daha tekrarlamamasını istedim o da bana bir daha evden ayrılmayacağını söyledi. Oğlumuz geldiği için çok mutluyuz. 5 günde yaşadıklarımızı anlatamam” dedi.

OTOBÜSTEN HERKES İNİP BEN TEK KALINCA ALIP POLİSE GÖTÜRDÜLER

10 yaşındaki Hüseyin de serüvenini şu sözlerle dile getirdi: “Para kazanıp kardeşlerime yiyecek, eve televizyon kendime de bisiklet almak istiyordum. Evden ayrıldıktan sonra otogarda bir otobüse gizlice bindim. Otobüs Gaziantep’te durunca herkes indi ve tek ben kalınca nereye gideceğimi sordular ben de Eskişehir’e gitmek isteğimi söyleyince beni polise teslim ettiler. Bir süre çocuk yurdunda kaldım ve sonrasında aileme kavuştum çok mutluyum.”

Girmediği ameliyatlarla vurgun yapan eski rektör ‘Bunlar fetö taktiği’ diyerek kendini savundu

Okumaya devam et

Gündem

Okullar korona tehdidi altında açılıyor: Veliler ve eğitimciler kaygılı

Özel okullar 15 Ağustos, devlet okulları 31 Ağustos’ta yüz yüze telafi eğitimine başlayacak. Salgının etkisini artırdığı ortamda alınan karardan veliler ve eğitimciler endişeli. Veli-Der Ankara Şube Başkanı Hülya Daran Deveci, “Kaygılıyız” derken Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, “Her okulda sağlık görevlisi bulundurulması zorunlu” hatırlatması yaptı.

BOLD – Koronavirüs pandemisi Türkiye genelinde son dönemde yayılımını artırdı. Birçok ilde vaka sayılarındaki yükseliş uzmanları korkutuyor. Tam da bu ortamda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların açılacağını ilan etti. Buna göre özel okullar 15, devlet okulları 31 Ağustos itibarıyla yüz yüze telafi eğitimine başlayacak. Fakat karar velileri ve eğitim camiasının çoğunluğunu endişeye sevk etti.

ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİSİ SÜREÇTEN OLUMSUZ ETKİLENDİ

Duvar’dan Serkan Alan’a konuşan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, hazırlıkların tamamlanmadığını belirtip “Her okulda sağlık görevlisi bulundurulması zorunlu” dedi. Veli-Der Ankara Şube Başkanı Hülya Daran Deveci’ye göre ise öğrencilerin psikolojisi süreçten olumsuz etkilendi: “Çocuklarımıza da bizlere de bu travmayı yaşatmaya kimsenin hakkı yok.”

İLGİLİ TÜM KESİMLER BİR ARAYA GELİP GÖZDEN GEÇİRMELİ

Eğitim sezonunun başlamasına değil, okulların, bilim insanlarının onayladığı ölçüde gerekli önlemler alınmadan açılmasına karşı olduklarını kaydederek “Derslerin, teneffüslerin süreleri ve derslerin içerikleri eğitim sendikaları ve öğretmenlerle yeniden düzenlenmeli. Özel okullarda yüz yüze telafi eğitimi kararı tekrar ilgili tüm kesimlerin bir araya geldiği, başta TTB, hızlı şekilde değerlendirilmeli” tavsiyelerini dillendirdi.

MEVCUT FİZİKİ YAPI YETERSİZ KURALLAR UYGULANAMAZ

Okulların açılışına dair Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu’nca yayımlanan ‘Kovid -19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ndeki kuralların, mevcut fiziki yapının yetersizliği sebebiyle uygulanmasının mümkün olmadığını söyleyen Veli-Der Ankara Şube Başkanı Deveci de, “Dört metrekareye bir kişi ve sosyal mesafeye uyma kurallarını uygulayabilecek okullarda alan yok. Atölyeler, kütüphaneler, sosyal alanlar dersliğe dönüştürülüyor. Pek çok okul hâlâ ikili eğitim veriyor. Bu koşullarda okulların açılması biz veliler için kabusa dönüşmüş durumda” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgınında son 24 saat: 1185 yeni tanı 15 ölüm

Okumaya devam et

Popular