Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Eski MHP’li Cemal Enginyurt’tan ‘ihraç olduk transfer olmadık’ mesajı

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, şahsi Twitter hesabı üzerinden durumu ile ilgili açıklama yaptı: “Boş boş konuşmaya gerek yok. MHP’den ihraç olduk, transfer olmadık.”

BOLD – Cumhur İttifakı küçük ortağı MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, partisinden ihracı sonrası dikkat çeken bir açıklama yaptı. Sosyal medya üzerinden verdiği mesajda, “Boş boş konuşmaya gerek yok. MHP’den ihraç olduk, transfer olmadık” ifadelerini kullandı. Enginyurt’un sözleri, İyi Parti’ye geçen eski MHP’lilere gönderme şeklinde yorumlandı.

TARIM BAKANI’NI FINDIK ÜRETİCİSİNE İHANETLE SUÇLAMIŞTI

AKP’ye yönelik eleştiriyle gündeme gelen ve en son fındık fiyatları ile ilgili, “Tarım Bakanı bugün fındık üreticisine ihanet etmiştir” diyen Ordu vekili Enginyurt’un diğer mesajları da şu şekilde:

Bahçeli’nin düzenleme sonrası ilk tweeti Karagümrük için

Politika

İçişleri Bakanı Soylu’nun hedefinde yine Anayasa Mahkemesi var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesini bir kez daha hedef aldı. “Bu devlete ‘katil’ diyenler ve Anayasa Mahkemesi tarafından ‘siz katil deme hürriyetine sahipsiniz’ diyenler, yıllardan beri bu ülkenin değerlerini yermek isteyenler hepsi bir cephe oldular, hepsini Allah bir fotoğrafta göstermek nasip etti” dedi.

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Anayasa Mahkemesi arasındaki gerilim tırmanıyor. Mahkeme başkanı ve üyelerini hedef tahtasına oturtan Soylu’dan yeni bir açıklama daha geldi. Soylu, “Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, bütün kurumları sabahtan akşama kadar eleştirilirken, Anayasa Mahkemesinin aldığı kararları eleştirelemez diye bir şeyi söz konusu değildir” dedi. İçişleri Bakanı sözlerine şöyle devam etti: “Geçen gün Anayasa Mahkemesi ile ilgili bir söz söyledim. Çok hoşuma gitti. Kimlerin Anayasa Mahkemesi’ni savunduğunu gördüm. Bu devlete ‘katil’ diyenler ve Anayasa Mahkemesi tarafından ‘siz katil deme hürriyetine sahipsiniz’ diyenler, yıllardan beri bu ülkenin değerlerini yermek isteyenler hepsi bir cephe oldular, hepsini Allah bir fotoğrafta göstermek nasip etti.”

Adalet Bakanı Gül’den Müge Anlı’ya ‘savcı değilsin’ tepkisi

Okumaya devam et

Politika

“Dünyada böyle bir uygulama yok” dedi tepkiler gelince çark etti

Sağlık Bakanı Koca’nın “Testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bırakıyoruz. Dünyada böyle bir uygulama yok” sözleri halktan tepki görünce geri adım attı. “Evine araçla bırakılmasını son derece önemsiyoruz” dedi.

BOLD – Dün yaptığı Twitter paylaşımında testi pozitif çıkan koronavirüs hastalarının evlerine araçla bırakıldığını öne süren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tepkiler üzerine çark etti. Koca, dün “Testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bırakıyoruz. Temaslıların taramasını 15 saat içinde yapıyoruz. İzole edilen taşıyıcıyı arıyor, semptom gelişmişse 112 Acil ile hastaneye getiriyoruz. Bu sistem tüm illerde uygulanıyor. Dünyada böyle bir uygulama söz konusu değil” dedi. Koca’nın bu mesajı, özellikle koronavirüs hastalığını yaşamış ya da hastalığı kapmış bir yakını olan kişiler tepki gösterdi, böyle bir uygulamanın söz konusu olmadığını söyledi.

Koca, büyük tepki çeken sözlerinden bugün geri adım attı. Kişisel Twitter hesabından aynı konuda bugün bir tweet daha atan Koca, şu ifadeleri kullandı: “Sağlık kuruluşuna gelen vatandaşımızın testi pozitif çıkmış ve hastanede yatmak yerine evde izole edilmesi gerekiyorsa, kendisinin evine araçla bırakılmasını son derece önemsiyoruz. Bunun başarıldığı iller var. İstenilen düzeyde başarı olmayan illerde de hedef budur.”

Okumaya devam et

Politika

Seçimden önce Mansur Yavaş hakkında açılan rüşvet davası sonuçlandı

AKP’nin ‘saygın bir iş adamı’ dediği Necmettin Keskin’in şikayetiyle yerel seçimden hemen önce Mansur Yavaş hakkında açılan rüşvet davası sonuçlandı. Yavaş beraat ederken hakkında 6.5 yıl hapis cezası kararı olan Keskin’in kayıplara karıştığı bildirildi

BOLD – Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı sürecinde sahte senet, rüşvet ve görevi kötüye kullanma suçlaması ile karşı karşıya kalan Mansur Yavaş hakkında açılan davanın karar duruşması bugün yapıldı.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tarafların avukatları katıldı. Yavaş’la ilgili suçlamanın gerçekle ilgisi olmadığı ortaya çıktı ve mahkeme Mansur Yavaş hakkında beraat kararı verdi.

Suçlamayı yapan ve AKP’liler tarafından saygın bir iş insanı olarak tanımlanan Necmettin Keskin ise hakkındaki suçlamalar nedeniyle 6.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Keskin aranıyor.

Okumaya devam et

Popular