Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Savcı izin vermedi, tutuklu kursiyer teğmen eşinin cenaze namazını hapiste kıldı

Müebbet hapis cezasına çarptırılan Muhammed Macit’e eşine son görevini yapmasına izin verilmedi. Macit, eşinin cenaze namazını koğuş arkadaşlarıyla gıyabi kıldı.

BOLD – Kurban Bayramı’nın ilk günü Ankara Kalecik’te geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Gamze Macit’in tutuklu eşi teğmen Muhammed Macit’in cenaze namazına katılmasına izin verilmedi. 15 Temmuz kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılan Macit, eşinin cenaze namazını koğuş arkadaşlarıyla gıyabi kıldı.

Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki olaylarla ilgili yargılanan kursiyer teğmen Muhammed Macit, 8 Temmuz 2016’da evlendikten bir hafta sonra tutuklandı. 4 yıldır eşinin yolunu gözleyen 27 yaşındaki eşi Gamze Macit 31 Temmuz 2020’de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Savcılık, Sincan Cezaevinde tutuklu olan Muhammed Macit’e, müebbet cezası onaylandığı için cenazeye katılma izni vermedi.

VASİYETİ: “EŞİM CENAZE NAMAZIMI KILDIRSIN”

HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre Gamze Macit’in son vasiyeti, “Cenaze namazımı eşim kıldırsın.” oldu. Gamze Macit’in cenazesi dün Ankara Kalecik’te toprağa verildi.

Savunma yaparken babasını 2 yaşında kaybettiğini, annesini ise 18 yaşında tanıdığını söyleyen Muhammed Macit’i dedesi ve babaannesi büyüttü. Muhammed Macit, yargılandığı Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi başkanın amcası Müslim Macit ile ilgili sorusu üzerine kendisini şöyle savunmuştu: “Akıncı Hava Üssü davasında yargılanan pilot Müslim Macit öz amcam. Akrabalık bağım üzerinden benim de suçlu olduğum yönünde algı oluşturulmaya çalışılıyor.”

Gündem

İki sağlık çalışanı daha koronaya yenildi

Türk Tabipleri Birliği, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanı Şehri Kayhan’ın ve Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi çalışanı Esra Alakuş’un, Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

BOLD – Şiddet ve koronavirüs tehditleri altında çalışmalarını sürdüren sağlık camiası Kovid-19’a iki kurban daha verdi. Türk Tabipleri Birliği (TTB) sosyal medya hesabından, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanı Şehri Kayhan’ın ve Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi çalışanı Esra Alakuş’un korona sebebiyle yaşamını yitirdiği bilgisi aktarıldı.

Prof. Dr. Ceyhan’ın korona sorusuna bakanlıktan kaçamak cevap

Okumaya devam et

Gündem

Sağlıkçılara saldıran 5 kişi gözaltına alındı

Ankara Keçiören’de bir hastanede 5 doktor ile 5 hemşireye saldıranlara yönelik soruşturmada 5 şüpheli gözaltına alındı. Doktor ve hemşireler şikayeti olmazken, hastane başhekiminin bu kişilerden şikayetçi olduğu öğrenildi.

BOLD – Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık çalışanlarına yönelik saldırı girişimine ilişkin soruşturma kapsamında beş şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRMAYA ÇALIŞMIŞLARDI

Keçiören ilçesi Osmangazi Mahallesi Baştuğ Sokak’taki berber dükkanında silahlı saldırıya uğrayan Ahmet Öztaş (31) ve kardeşi Fırat Öztaş (25) yakınları tarafından otomobil ile Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ahmet Öztaş, canlandırma odasında 1 saat 16 dakika süren müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Ahmet Öztaş’ı görmek isteyen yakınları, buna izin verilmemesi üzerine tepki gösterdi, arbede yaşandı. Öfkeli kalabalık, canlandırma odasının kapısına yüklenerek saldırı girişiminde bulundu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLMUŞTU

Sosyal medyadan yayınlanan ve Türkiye’nin gündemine oturan görüntülerin ardından harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı şüpheliler hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, sağlık çalışanlarının ifadeleri alındı. Olay gecesi kapının arkasında bulunan 5 doktor ile 5 hemşirenin şikayetçi olmadıkları, hastane başhekiminin şikayetçi olduğu öğrenildi. Şüphelilerin ‘görevliye etkin direnmek’, ‘kamu malına zarar vermek’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘yaralamaya teşebbüs’ suçlarında adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Tutuklanan avukatlara yöneltilen suçlama: İşkence nedeniyle şikayetçi olmak

Okumaya devam et

Gündem

Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in 10 yıla kadar hapsi istendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel ile astsubay Erdal Baran hakkındaki iddianameyi tamamladı. Yıldız, Dükel ve Baran’ın 5 yıldan 10 yıla kadar hapsi istendi.

BOLD – Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel ile astsubay Erdal Baran hakkında, “Devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteciler Yıldız, Dükel ile astsubay Baran hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Şüpheliler Yıldız ve Dükel ile bu isimlere bilgi temin ettiği iddia edilen Baran’a “Devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçlaması yöneltildi. Terör Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianame Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Helikopterden atılan Servet Turgut’un ilk fotoğrafı

Okumaya devam et

Popular