Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Bahçeli’nin Akşener’e ‘Evine dön’ çağrısına İyi Parti’den jet cevap: Biz zaten evimizdeyiz

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ayasofya’da namaz kılan İyi Parti lideri Akşener’in muhalefetten ayrıştığını belirterek, ‘Evine dön’ çağrısı yaptı. Bahçeli’ye İyi Partili Ümit Dikbayır, “Biz zaten evimizdeyiz. Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün!” cevabı verdi.

BOLD –  Bahçeli, “Bana göre bu ziyareti ve ibadeti ziyadesiyle memnuniyet vericidir. Allah kabul etsin. Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır” dedi.

Bahçeli, parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce’ye de destek verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ayasofya ziyareti ve Muharrem İnce’nin yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili basın mensuplarının sorularına yazılı cevap verdi.

CHP ve HDP’yi Ayasofya konusunda eleştiren Bahçeli, geçtiğimiz günlerde Ayasofya’da namaz kılan Meral Akşener’e ise övgüler düzdü. Bahçeli, ‘İP’ dediği, Akşener’in partisinden bu kez İyi Parti olarak bahsetti. Akşener’in CHP ve HDP’den farklı tutum takındığını kaydeden Bahçeli şunları söyledi: “Bana göre bu ziyareti ve ibadeti ziyadesiyle memnuniyet vericidir. Allah kabul etsin. Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İyi Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense evde olmak isabetli bir tercihtir.”

İNCE’YE DESTEK VERDİ

Bahçeli, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin parti kuracağı iddialarıyla ilgili de “CHP’de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz. CHP hiziplerin, farklı ideolojik akımların, fuzuli politik akıntıların baskısı altında.  Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor. 37.Olağan Büyük Kurultay bir fırsattı, belki de bu fırsat kapısı ardına kadar açıldı” dedi.

EVİN YOLUNU KAYBEDENLER DÜŞÜNSÜN

İyi Parti Kurucular Kurulu üyesi Ümit Dikbayır, Bahçeli’nin Akşener’e yaptığı çağrıya sosyal medya hesabından cevap verdi. Dikbayır, “Biz zaten evimizdeyiz… Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün!” dedi.

Hatay Barosu Başkanı Dönmez: Vesayetten şikayet edenler bekçi ordusu kurdu

Politika

İçişleri Bakanı Soylu’nun hedefinde yine Anayasa Mahkemesi var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesini bir kez daha hedef aldı. “Bu devlete ‘katil’ diyenler ve Anayasa Mahkemesi tarafından ‘siz katil deme hürriyetine sahipsiniz’ diyenler, yıllardan beri bu ülkenin değerlerini yermek isteyenler hepsi bir cephe oldular, hepsini Allah bir fotoğrafta göstermek nasip etti” dedi.

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Anayasa Mahkemesi arasındaki gerilim tırmanıyor. Mahkeme başkanı ve üyelerini hedef tahtasına oturtan Soylu’dan yeni bir açıklama daha geldi. Soylu, “Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, bütün kurumları sabahtan akşama kadar eleştirilirken, Anayasa Mahkemesinin aldığı kararları eleştirelemez diye bir şeyi söz konusu değildir” dedi. İçişleri Bakanı sözlerine şöyle devam etti: “Geçen gün Anayasa Mahkemesi ile ilgili bir söz söyledim. Çok hoşuma gitti. Kimlerin Anayasa Mahkemesi’ni savunduğunu gördüm. Bu devlete ‘katil’ diyenler ve Anayasa Mahkemesi tarafından ‘siz katil deme hürriyetine sahipsiniz’ diyenler, yıllardan beri bu ülkenin değerlerini yermek isteyenler hepsi bir cephe oldular, hepsini Allah bir fotoğrafta göstermek nasip etti.”

Adalet Bakanı Gül’den Müge Anlı’ya ‘savcı değilsin’ tepkisi

Okumaya devam et

Politika

“Dünyada böyle bir uygulama yok” dedi tepkiler gelince çark etti

Sağlık Bakanı Koca’nın “Testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bırakıyoruz. Dünyada böyle bir uygulama yok” sözleri halktan tepki görünce geri adım attı. “Evine araçla bırakılmasını son derece önemsiyoruz” dedi.

BOLD – Dün yaptığı Twitter paylaşımında testi pozitif çıkan koronavirüs hastalarının evlerine araçla bırakıldığını öne süren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tepkiler üzerine çark etti. Koca, dün “Testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bırakıyoruz. Temaslıların taramasını 15 saat içinde yapıyoruz. İzole edilen taşıyıcıyı arıyor, semptom gelişmişse 112 Acil ile hastaneye getiriyoruz. Bu sistem tüm illerde uygulanıyor. Dünyada böyle bir uygulama söz konusu değil” dedi. Koca’nın bu mesajı, özellikle koronavirüs hastalığını yaşamış ya da hastalığı kapmış bir yakını olan kişiler tepki gösterdi, böyle bir uygulamanın söz konusu olmadığını söyledi.

Koca, büyük tepki çeken sözlerinden bugün geri adım attı. Kişisel Twitter hesabından aynı konuda bugün bir tweet daha atan Koca, şu ifadeleri kullandı: “Sağlık kuruluşuna gelen vatandaşımızın testi pozitif çıkmış ve hastanede yatmak yerine evde izole edilmesi gerekiyorsa, kendisinin evine araçla bırakılmasını son derece önemsiyoruz. Bunun başarıldığı iller var. İstenilen düzeyde başarı olmayan illerde de hedef budur.”

Okumaya devam et

Politika

Seçimden önce Mansur Yavaş hakkında açılan rüşvet davası sonuçlandı

AKP’nin ‘saygın bir iş adamı’ dediği Necmettin Keskin’in şikayetiyle yerel seçimden hemen önce Mansur Yavaş hakkında açılan rüşvet davası sonuçlandı. Yavaş beraat ederken hakkında 6.5 yıl hapis cezası kararı olan Keskin’in kayıplara karıştığı bildirildi

BOLD – Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı sürecinde sahte senet, rüşvet ve görevi kötüye kullanma suçlaması ile karşı karşıya kalan Mansur Yavaş hakkında açılan davanın karar duruşması bugün yapıldı.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tarafların avukatları katıldı. Yavaş’la ilgili suçlamanın gerçekle ilgisi olmadığı ortaya çıktı ve mahkeme Mansur Yavaş hakkında beraat kararı verdi.

Suçlamayı yapan ve AKP’liler tarafından saygın bir iş insanı olarak tanımlanan Necmettin Keskin ise hakkındaki suçlamalar nedeniyle 6.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Keskin aranıyor.

Okumaya devam et

Popular