Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan bir uçuşun içerisinde

Ayasofya’da kıldığı cuma namazı sonrası açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, göreve geldiklerinde 3 bin 581 dolar olan kişi başına düşen milli gelirin 2019’da 9 bin 127 dolara çıktığını söyledi. “Türkiye adeta bir uçuşun içerisinde” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, cuma namazı için geldiği Ayasofya’da namaz sonrasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD başta olmak üzere birçok ülkenin ekonomisinde zikzaklar olduğunu belirten Erdoğan, Türkiye’deki krizi ise geçmiş dönemdeki icraatlarıyla savundu.

EKONOMİDE DIŞ VE İÇ DÜŞMANLARDAN YAKINDI

Ekonomide yaşanan krizle ilgili ne gibi önlem alınacağı sorusuna Erdoğan, “Dünyada ekonomik tabloya bakarsanız, başta ABD, Rusya ve Avrupa olmak üzere koronavirüs seyrinde çok ciddi zikzakların olduğunu görürsünüz. Ben içerideki düşmanları gündeme getirmek istemiyorum. Bize dışarıdakiler yetiyor ama içeridekiler de onlara gayet güzel pompalama görevi ifa ediyorlar. Biz 2002 Kasım’da göreve geldiğimizde fert başı milli gelir o zaman 3 bin 581 dolardı, 2019’da 9 bin 127 dolara çıktı” dedi.

Oysa ki 2013 yılında kişi başına düşen milli gelir, 12 bin doların üzerindeydi.

TÜRKİYE ADETA BİR UÇUŞUN İÇERİSİNDE

36 milyar dolar olan ihracatın şu anda 180 milyar dolara çıktığını belirten Erdoğan, “Türkiye adeta bir uçuşun içerisinde. Gözü olup görmeyenler hâlâ bu gerçekleri yanlış olarak yansıtmaya çalışıyorlar. Bugün dünden daha güçlüyüz, yarın bugünden daha güçlü olacağız. 2002’de terörle mücadelede neredeydik, şimdi neredeyiz… Terörle mücadele böyle ücretsiz yapılmıyor. Ciddi anlamda harcamalarımız var” dedi.

DAMADINI SAVUNDU: YETİŞEMEDİKLERİ ÜZÜME KORUK DİYORLAR

Damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelik eleştirilere tepki gösteren Erdoğan, “Benim Hazine ve Maliye Bakanımla ilgili yaptıkları eleştiriler falan bunların hepsi yetişemedikleri üzüme koruk diyorlar. Türkiye’de sistem oturmuştur. Bu denli oturduğu için, bazen tırmanışlar bazen inişler… Bir ara doların 10 lira olacağından bahsediyorlardı ama bakın nereye geldi?” dedi.

LÜBNAN’DA FÜZELERİN OLDUĞU DEPOLARIN PATLADIĞI SÖYLENİYOR

Beyrut’taki patlama ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, “Neticeleri itibariyle failleri kimdir, henüz bu belirlenmiş değil. Buna benzer alınmış bir bilgi olmadığı için de bizim ‘şunlar yapmıştır’ dememiz de özellikle biz siyasilere yakışmaz. Ama bizler de takip ediyoruz. Nitrat kaynaklı olduğu söyleniyor, öbür tarafta füzelerin olduğu depolardan kaynaklı olduğu söyleniyor” dedi.

‘Mavi Vatan’da köşeye sıkışmak ve hezimeti yaşamak

Gündem

Sarhoş hakim Hayrettin Yavuz kendisini durduran polise küfredip saldırdı

Alkollü araç kullanırken trafik polislerine yakalanan Adana Sulh Hukuk Hakimi Hayrettin Yavuz, kendisine yardımcı olmaya çalışan memurlara tehdit ve küfür yağdırarak saldırdı.

BOLD- Adana’nın Bağlar ilçesinde sarhoş halde araç kullanan Adana Sulh Hukuk Hakimi Hayrettin Yavuz, dün akşam trafik polisleri tarafından durduruldu. Trafik polisleri, lastiği de patlak olan Yavuz’a yardımcı olmaya çalıştı. Bir polis memuru, aracını kullanamayacak kadar sarhoş hakimi kendisine zarar vermemesi için aracından indirmeye çalıştı.

Hakkında işlem yapılmak istenen hakim ise polislere “Sen kimsin lan” diyerek saldırdı. Ayakta durmakta zorlanan Yavuz, polislere küfür ve tehdit yağdırarak üzerlerine yürüdü.

DOKTORA DA SALDIRDI

Kendisine yardım etmeye çalışan polis memuruna vurmaya çalışan Yavuz, dengesini kaybedince yere düşerek bayıldı. Hastaneye kaldırılan hakimin, kendisini tedavi eden doktorlara da saldırdığı öğrenildi.

216 promil alkollü olduğu belirlenen hakim hakkında, Hakimler ve Savcılar Kurulu 1.Dairesi de soruşturma izni verdi. Olayların ardından Hakim Hayrettin Yavuz tedbiren Van Hakimliği’ne atandı.

Hakim Hayrettin Yavuz’un tavırları sosyal medyada da gündem oldu. Polislere zor anlar yaşatan Yavuz sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

Dükkanına haciz gelen esnaf kendini yakmaya çalıştı

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 68 kişi daha hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 68 kişiyle beraber toplam can kaybı 7 bin 574’e yükseldi.

BOLD- Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, 68 hasta daha son 24 saatte hayatını kaybetti. Bugün gerçekleştirilen 112 bin 942 test sonucunda ise bin 743 yeni vaka tespit edildi. Yeni vakalarla birlikte toplam hasta sayısı 304 bin 610 ulaştı. Toplam vefat sayısı ise 7 bin 574’e yükseldi. Verilere göre, hastalarda zatürre oranı yüzde 6.8, ağır hasta sayısı bin 491, toplam iyileşen hasta sayısı 268 bin 435 olarak açıklandı.

CAN YAKAN RAKAMLAR

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ağır hasta sayısındaki devam eden yükselişe dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “Bugün 1743 yeni hasta tespit edildi. Can yakan 68 kaybımız var. Ağır hasta sayımız 1500’e yaklaştı. Sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmalarının sürdürülebilmesi için onların yükünü azaltmalıyız. Bu ancak tedbirlere uyarak gerçekleşebilir.”

Türkiye’nin koronavirüse karşı zayıflığı: Otokratik yönetim, ekonomik kriz, sağlığın ticarileşmesi

Okumaya devam et

Gündem

Tahliye olan Melek Çetinkaya: Kalsam daha mutlu olurdum

Tahliye edilen Melek Çetinkaya, tutuklu bulunduğu Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevindeki koğuş arkadaşları harbiyeli öğrencilerden ayrıldığı için cezaevi çıkışı gözyaşlarına boğuldu.

BOLD- Hava Harp Okulu eski öğrencilerinden Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, 66 gün kaldığı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinden tahliye edildi. Melek Çetinkaya, 15 Temmuz’un ardından tutuklanan ve müebbet hapis cezası alan Hava Harp Okulu öğrencisi Şüheda Sena Öğütalan ve arkadaşlarıyla aynı koğuşta bulunuyordu. Cezaevinden ağlayarak çıkan Melek Çetinkaya’nın ilk sözü, “Kızlarımı bırakıp çıkmak istemiyorum” oldu.

KIZLAR BANA ÇOK KIZDI

“Tahliyemi istemeyecektim ama kızlar bana çok kızdı” diyen Melek Çetinkaya: “Çocuklar çıkmadan çıkmayacaktım ama çıktım. Ne içeri girmek elinizde ne de dışarı çıkmak. Kızlar hiç ummadığım kadar iyi. Özellikle Sena koğuşun en küçüğü olmasına rağmen kimsenin modunun düşmesine izin vermiyor. Sürekli herkesi ayakta tutmaya çalışıyor. Sanki koğuşun en büyüğü o, koğuşun psikoloğu gibi hepimizi motive ediyor. İçeri girdiklerinde küçüklerdi, kızlar çok olgunlaşmış, büyümüşler. 4 yıl geçti. Sena buradan beraber el ele çıkacağız diyordum” ifadelerini kullandı.

KALSAM DAHA MUTLU OLURDUM

Tahliye olmak istemediğini söylediğinde Harbiyeli öğrencilerden Şüheda Sena Öğütalan’ın kendisine şakayla “Çık, git, bıktım senden” dediğini aktaran Çetinkaya: “Buradan çıkmak benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Hatta kalsam daha da mutlu olurdum. Tabi beni dışarıda bekleyen iki evladım vardı. Ama içeride ise 313 evladım bulunuyor. Onların da benim gibi kısa süre içerisinde çıkması gerekiyordu ama maalesef 4 yıldır içerideler. İnşallah ilahi adalet yerini bulacak” diye konuştu.

MÜCADELEYE DEVAM MESAJI

Mücadeleye kaldığı yerden devam edeceğini söyleyen Çetinkaya: “Savunmamda da belirttim. Bu politikalar beni yıldıramaz. Çocuklarımızın hakkını aramaya, onların sesi olmaya devam edeceğim” dedi.

Melek Çetinkaya katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözler nedeniyle “suçu ve suçluyu övme” gerekçesiyle 17 Temmuz’da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çetinkaya çıkarıldığı ilk mahkemede tahliye edildi.

Anne ve baba tutuklandı 4 çocuk ortada kaldı

 

Okumaya devam et

Popular