Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’li Başkanın virüsle mücadele afişi pes dedirtti: Ne mesafe ne maske!

Esenler Belediye Başkanı AKP’li Tevfik Göksu’nun, maskesiz şekilde bir vatandaşa sarılarak verdiği pozun kullanıldığı koronavirüsle mücadele afişi, tepkilerin odağı oldu

BOLD- Yeni vaka sayılarındaki yeniden yükseliş nedeniyle başta Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu olmak üzere, yetkililer vatandaşlara yönelik, tedbirler konusundaki uyarılarını arttırdı. Belediyelerde sorumlu oldukları alanlarda, halkı afişlerle salgından korunmaya çağırıyor.

TEKRAR SARILANA KADAR…

Esenler Belediye Başkanı AKP’li Tevfik Göksu da, ilçenin birçok noktasına koronavirüsle mücadele afişleri astırdı. Afiş görselinde maskesiz Göksu yine maskesiz bir vatandaşa sarıldığı görülüyor. Afişte “kucaklaşıp sarılacağımız günler gelene kadar virüsle mücadeleye devam ediyoruz” yazısı da yer alıyor. Salgıdan korunmanın 2 önemli yolu sayılan maske ve sosyal mesafe kuralının işlenmediği afiş sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.

Almanya’da yeni vaka sayısı rekor kırdı

 

Gündem

Sağlıkçılara saldıran 5 kişi gözaltına alındı

Ankara Keçiören’de bir hastanede 5 doktor ile 5 hemşireye saldıranlara yönelik soruşturmada 5 şüpheli gözaltına alındı. Doktor ve hemşireler şikayeti olmazken, hastane başhekiminin bu kişilerden şikayetçi olduğu öğrenildi.

BOLD – Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık çalışanlarına yönelik saldırı girişimine ilişkin soruşturma kapsamında beş şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRMAYA ÇALIŞMIŞLARDI

Keçiören ilçesi Osmangazi Mahallesi Baştuğ Sokak’taki berber dükkanında silahlı saldırıya uğrayan Ahmet Öztaş (31) ve kardeşi Fırat Öztaş (25) yakınları tarafından otomobil ile Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ahmet Öztaş, canlandırma odasında 1 saat 16 dakika süren müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Ahmet Öztaş’ı görmek isteyen yakınları, buna izin verilmemesi üzerine tepki gösterdi, arbede yaşandı. Öfkeli kalabalık, canlandırma odasının kapısına yüklenerek saldırı girişiminde bulundu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLMUŞTU

Sosyal medyadan yayınlanan ve Türkiye’nin gündemine oturan görüntülerin ardından harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı şüpheliler hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, sağlık çalışanlarının ifadeleri alındı. Olay gecesi kapının arkasında bulunan 5 doktor ile 5 hemşirenin şikayetçi olmadıkları, hastane başhekiminin şikayetçi olduğu öğrenildi. Şüphelilerin ‘görevliye etkin direnmek’, ‘kamu malına zarar vermek’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘yaralamaya teşebbüs’ suçlarında adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Tutuklanan avukatlara yöneltilen suçlama: İşkence nedeniyle şikayetçi olmak

Okumaya devam et

Gündem

Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in 10 yıla kadar hapsi istendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel ile astsubay Erdal Baran hakkındaki iddianameyi tamamladı. Yıldız, Dükel ve Baran’ın 5 yıldan 10 yıla kadar hapsi istendi.

BOLD – Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel ile astsubay Erdal Baran hakkında, “Devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteciler Yıldız, Dükel ile astsubay Baran hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Şüpheliler Yıldız ve Dükel ile bu isimlere bilgi temin ettiği iddia edilen Baran’a “Devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçlaması yöneltildi. Terör Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianame Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Helikopterden atılan Servet Turgut’un ilk fotoğrafı

Okumaya devam et

Gündem

CHP’li Öztunç 800 milyon dolarlık rüşveti Saray’a sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, ülkeler arasındaki kara para trafiği ve bankaların bu trafikteki rolünü ortaya çıkaran FinCEN belgelerini TBMM aracılığı ile Saray’a sordu. Öztunç, Sarraf’tan 800 milyon dolar rüşvet alanların kimler olduğunun açıklanmasını istedi.

BOLD – Tüm dünyada 2 trilyon dolarlık para transferi yapan aralarında Rıza Sarraf’ın da bulunduğu 20 ismin ortaya çıkarıldığı ABD Hazinesi’ne bağlı Mali Suçları Araştırma Ağı’na (FinCEN) ait belgeler tartışılmaya devam ediyor. Belgelere göre kara para trafiğinin Türkiye hattında 20 milyar dolar aktarılırken, bu para ticaretinde dağıtılan 800 milyon dolar rüşveti kimlerin aldığı merak ediliyor.

ÖZTUNÇ RÜŞVETLE İLGİLİ SORUŞTURMA YAPILIP YAPILMADIĞINI SORDU

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığı’na önerge veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Saray’dan bu rüşveti kimlerin aldığını açıklamasını istedi. Öztunç soru önergesinde, “FinCEN’den 800 milyon dolarlık rüşvet belgelerini istemiş midir? İstemiş ise bu konuda ne tür bir işlem yapmayı düşünüyorsunuz? İstememiş ise neden istenmemiştir? FinCEN’in açıkladığı belgelerde isimleri geçen kişi ve kuruluşlar hakkında MASAK herhangi bir çalışma yapmış mıdır? Para trafiğine aracılık eden ve rüşvet alanlar kimlerdir? Bu kişiler arasında devlet kademesinde görev yapmış veya hala görevde olan bakan ve bürokrat var mıdır?” dedi.

Tutuklanan avukatlara yöneltilen suçlama: İşkence nedeniyle şikayetçi olmak

Okumaya devam et

Popular