Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Cezaevinden geç tahliye edilen üç kanser hastasının da durumu ağır

Tedavileri geciktirilen ve son evreye kadar tahliye edilmeyen kanser hastaları Fatih Terzioğlu ve Mevlüt Öztaş hastanede, Ümit Gökhasan ise evde yaşam mücadelesi veriyor.

BOLD – Cezaevinde hak ihlali yaşayan 3 kanserli hastasının durumu gün geçtikçe kötüleşiyor. 21 aydır tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevinden 7 Temmuz 2020’de tahliye edilen ve o günden beri Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören yönetmen Fatih Terzioğlu’nun artık bilinci yerinde değil. Hayati fonksiyonlarını kaybetmek üzere.

Esra Terzioğlu, eşinin son halinin videosunu sosyal medya hesabından yayınlayarak “Titriyor, konuşamıyor, bilinci karışıyor” dedi.

“ÇIKAR BENİ BURADAN DİYE YALVARIYOR”

Eşinin ısı tedavisi aldığı ana dair bir fotoğraf da paylaşan Esra Terzioğlu, “Gözlerini patlattı. Dişlerini sıkıp çıkar beni buradan diye yalvarıyor. Ben bir şey yapamıyorum. Dua eder misiniz sakinleşsin” diye yazdı.

Fatih Terzioğlu

“SÜREKLİ KUSUYOR, ÇOK SIKINTILAR YAŞIYOR”,

Kemoterapi tedavisi evde devam mide kanseri Ümit Gökhasan’ın da durumu iyi değil. Şükran Gökhasan, eşinin sürekli kustuğunu ve çok halsiz olduğunu söyledi. Şükran Gökhasan, “Ne olur eşime dua edin. Çok sıkıntılar yaşıyor. Çarşamba (19 Ağustos 2020) günü tahlilleri yapılacak. 10 gün içinde filmleri çekilecek. İnşallah hastalığından zerre iz bırakmasın.Eşimin yaşadıkları kolay şeyler değil” ifadelerini kullandı.

KHK’lı komiser Ümit Gökhasan’ın şikayetleri Ağustos 2019’da başladı. Sağlık hizmetlerine ulaşması geciktirildiği için Ocak 2020’de teşhis konulabildi. Tahliyesi ise şikayetlerinin başladığı tarihten tam bir yıl sonra 7 Ağustos 2020’de yapıldı.

Hastalığı bu süreçte hızla ilerledi. Şubat 2020’de midesinin yarısı, yemek borusunun alındı. Ameliyattan çıktıktan 14 gün sonra tekrar Afyon Cezaevine gönderildi. Hapiste işlerini tek başına göremeyecek durumda olmasına rağmen ceza ertelemesi için yaptığı başvuru reddedildi.

Ümit Gökhasan

KANSER CİĞERİNE TAMAMEN YAYILDI

Dört yıldır tutuklu bulunduğu Afyon Cezaevinde Nisan 2019’da pankreas kanserine yakalanan gazeteci Mevlüt Öztaş ise 23 Haziran 2020’de, kızı Büşra Öztaş’ın uzun uğraşları sonucunda tahliye edildi. O günden beri evinde kemoterapi tedavisi almaya devam eden Mevlüt Öztaş, bir hafta önce hastaneye kaldırıldı. Tümör ciğerlerine tamamen yayıldı. Dün akşam itibariyle de kemoterapi tedavisi kesildi.

“BÖBREKLERİ İFLAS ETTİ, DİYALİZE GİRDİ”

Vücudu artık kaldıramayacağı için kemoterapinin kesildiğini söyleyen Büşra Öztaş, “Kanser karaciğere tamamen yayıldığı için karaciğer görevini yapamaz hale gelmiş, sarılık başladı. Üzerine yetmezmiş gibi böbrekler de iflas etti. Bugün diyalize girdi ve bundan sonra da diyalize ihtiyaç duyulacak gibi görünüyor” dedi. Öztaş, babasının değerleri düşse de kemoterapiye devam edilemeyeceğini belirtti.

Mevlüt Öztaş

 

Gündem

Koronavirüsten bugün 72 kişi daha hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı Türkiye’deki koronavirüs salgınına ilişkin güncel verilere göre, son 24 saatte hayatını kaybedenlerle beraber toplam can kaybı 7 bin 711’e yükseldi.

BOLD- Sağlık Bakanlığı Türkiye’deki koronavirüs salgınına ilişkin güncel verileri paylaştı. Buna göre, bugün yapılan 112 bin 102 Kovid-19 testi sonucunda bin 767 yeni vaka tespit edildi. Son 24 saatte hayatını kaybeden 72 kişiyle beraber toplam can kaybının 7 bin 711’e yükseldiği açıklandı. Verilere göre, bir süredir artışta olan ağır hasta sayısı ise bin 561.

Verileri değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Ağır hasta sayımız bugün 1.561’e yükseldi. Aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Bugün tespit edilen 1.767 yeni hastamız var. Sağlık sistemimizin sürdürülebilir ve sağlık çalışanlarımızın hizmet verebilir kalmaları için tedbirleri birlikte uygulayalım.”

En geniş katılımlı koronavirüs aşı çalışması başladı

Okumaya devam et

Gündem

Soylu da yüksek ev kiralarından şikayetçi: Tayin ettiğimiz polisler İstanbul’a gitmek istemiyor

İstanbul’da ev kiralarının yüksekliğinden yakınan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu nedenle tayin ettikleri polislerin yüzde 45’inin İstanbul’a gitmek istemediğini belirtti.

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da İnşaat Emlak Birimleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı’nda konuştu. Yüksek ev kiralarının polis tayinlerini etkilediğini belirten Soylu, İstanbul ve Bodrum’u örnek gösterdi.

Yüksek kiralardan şikayet eden Soylu, “Arkadaşları Türkiye’yi turlattırıyoruz. Bazı yerler var, kiralık ev bulabilmek mümkün değil. Hadi gitsin de Bodrum’da bir polisimiz kiralık ev bulsun, parayla bakalım. İstanbul’a tayin ettiğimiz polislerin yüzde 45’i İstanbul’a gitmek istemiyorlar” dedi.

SOYLU DOĞU İLLERİ İÇİN LOJMAN İSTEDİ

Bakan Soylu, özellikle Doğu ve Güneydoğuda lojman konusunda çok daha fazla adım atılması gerektiğini belirterek, “Buna ihtiyacımız var. Küçük de olsa, oraya giden 4-5 yıl görev yapacak arkadaşlarımıza hem güvenli hem emin hem de aileleriyle beraber olabileceği… Bazı yerler var, kiralık ev bulabilmek mümkün değil. Yani sadece mesele Doğu ve Güneydoğu değil” dedi.

Tutuklanan avukatlara yöneltilen suçlama: İşkence nedeniyle şikayetçi olmak

Okumaya devam et

Gündem

İki sağlık çalışanı daha koronaya yenildi

Türk Tabipleri Birliği, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanı Şehri Kayhan’ın ve Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi çalışanı Esra Alakuş’un, Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

BOLD – Şiddet ve koronavirüs tehditleri altında çalışmalarını sürdüren sağlık camiası Kovid-19’a iki kurban daha verdi. Türk Tabipleri Birliği (TTB) sosyal medya hesabından, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanı Şehri Kayhan’ın ve Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi çalışanı Esra Alakuş’un korona sebebiyle yaşamını yitirdiği bilgisi aktarıldı.

Prof. Dr. Ceyhan’ın korona sorusuna bakanlıktan kaçamak cevap

Okumaya devam et

Popular