Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Özdemir’den özür: “Sürçülisan ettimse affola ki etmişim”

Habertürk yayınında sarf ettiği ‘affedersiniz HDP’ ifadesiyle sosyal medyada tepki çeken Cüneyt Özdemir, sözlerinin bağlamından kopartıldığını savundu. Video mesajla özür diledi: “Sürçülisan ettiysem gerçekten affola ki görünen o ki etmişim.”

BOLD – Gazeteci Cüneyt Özdemir, dün Habertürk yayınında dile getirdiği ‘affedersiniz HDP’ ifadesi sebebiyle özür diledi. Sosyal medya hesabından bir video mesaj yayınlayarak sözlerinin kontekstinden (bağlamından) kopartıldığını ileri sürdü. Açıklamasına “Yeni bir linç gününden herkese merhaba” diye başlayıp “Bugün gördüğüm kadarıyla Trend Topiclerde, Twitter’da, sosyal medyada iki farklı konuyla linç yiyorum. Bir tanesi rakı meselesini gündeme getirdim diye. Yani ‘Alnı secdeye değen herkes ahlaklı olmadığı gibi elinde rakı ile fotoğraf çektiren herkes de çok da Atatürkçü olmayabiliyor’ dedim. Vay sen misin bunu diyen, ortalıkta kıyamet kopuyor. Herkes yerden yere vuruyor. Özellikle Rakı Sevenler Derneği beni sanırım yakında linçten lince sürükleyebilir, buna diyecek bir şeyim yok” dedi.

BİLE İFADESİ ATILIYOR VE HASHTAG AÇILIYOR

Sonrasında sözü dün akşamki yayına getirerek “Dedim ki ya yandaşlık meselesi bir tek AK Parti’ye ihale edildi. Oysa CHP’nin yandaşı yok mu? İyi Parti’nin yandaşı yok mu? Her partinin yandaşı var. Hatta bir ara durdum şöyle, affedersiniz HDP’nin bile yandaşı var. Şimdi, bile atılıyor oradan, affedersiniz HDP diye hashtag açılmış” diye konuştu.

HDP PARTİ İÇİ DEMOKRASİNİN İŞLEDİĞİ BİR PARTİ

Nihayet HDP’yi takdir ettiğini belirttiği noktaları dile getirip özür dileyerek mesajını tamamladı: “Sürçülisan ettiysem gerçekten affola ki görünen o ki etmişim. Benim oradaki kastım şudur, HDP’yi şu andaki partiler arasında en demokratik iç politikaları olan, eş başkanlar seçen, kadınlara değer veren, kadın kotasını yüksek tutan ve parti içi demokrasinin en çok işlediği partilerden bir tanesi olarak görüyorum. Siyasi görünüşüne katılırsınız katılmazsınız ama şu andaki işleyişine baktığınız zaman durum böyle ve bu yüzden ‘Affedersiniz HDP’de bile körü körüne yandaşlar var’ diyorum. Yoksa ‘HDP’liler affedersiniz HDP’li’ demiyorum. Daha nasıl düzelteyim bilmiyorum ama birilerini kırdıysam da buradan yine özür dilerim kardeşim ya, insanın kendini anlatması ne kadar zormuş.”

Cüneyt Özdemir “Neden muhaliflikten AKP yandaşlığına döndünüz” sorusunu yanıtladı

Medya

Sosyal medyayı sallayan TRT yorumu: Umarım apartmanın içinden Abdülhamit, Osman Gazi fırlamaz

Yıllardır politik mesajlar veren tarih dizilerine ağırlık veren TRT’nin ‘Masumlar Apartmanı’ gibi bir dizi yayınlaması sosyal medya kullanıcıları tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

BOLD- TRT’de yayınlandığı günden itibaren ilgiyle izlenen, Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun içi adlı romanından esinlenerek hazırlanan ‘Masumlar Apartmanı’ dizisinin yeni bölümü yayınlandı.

Aynı apartmanda yaşayanların sırlarla dolu hayatını anlatan dizi ilginç konusuyla sosyal medyada da gündem oldu. Yıllardır politik mesajlar veren tarih dizileri yayınlayan TRT’nin ‘Masumlar Apartmanı’ gibi bir diziye yayınlarında yer vermesi sosyal medya kullanıcıları tarafından şaşkınlık ve memnuniyetle karşılandı.

Dizinin TRT’de yayınlanmasının bu yılın şaşırtıcı gelişmelerinden olduğunu söyleyen gazeteci yazar Hakan Gülsever paylaşımı yüzlerce beğeni aldı. Gülsever paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “2020’nin en şaşırtıcı vakalarından biri, TRT gibi bir müessesenin Masumlar Apartmanı gibi bir dizi yapmış olması… Umarım apartmanın içinden bir yerlerden Abdülhamit, Osman Gazi falan fırlamaz.”

Halk otobüsü şoförü maske takmayan yolcuyu bıçakladı

Okumaya devam et

Medya

RTÜK bir yıl önceki mesajı dava etti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu iletişim merkezine 25 Eylül 2019’da gönderilen internet mesajı sebebiyle bir vatandaş hakkında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve RTÜK yönetimine hakaret iddialı iddianame hazırlandı.

BOLD – Geçen yıl 25 Eylül’de Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) iletişim merkezine gönderilen bir mesaj sebebiyle yargı süreci başladı. Kurul’dan yapılan konu ile ilgili açıklamada iddianamenin Ankara 49. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildiği bilgisi verildi.

ONUR, ŞEREF VE SAYGINLIĞINA SALDIRI İTHAMLI

RTÜK açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: “25.09.2019’da internet üzerinden RTÜK iletişim merkezine ulaşan bir kişinin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Üst Kurul Başkanı ve Üst Kurul üyelerini hedef alan küfür ve hakaret içerikli bildirimi hakkında Üst Kurul Başkanlığımız tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Başsavcılık tarafından ağır hakaret ve küfür içerikli paylaşımı yapan kişinin adresi ve kimlik bilgileri tespit edildikten sonra şahsın Sayın Cumhurbaşkanımız, Üst Kurul Başkanı ve Üst Kurul üyelerini hedef almış olduğu; Cumhurbaşkanımıza yönelik onur, şeref ve saygınlığına saldırı, küfür ve hakaret içeren iletisi ile Türk Ceza Kanunu’nun 299/1. maddesinde düzenlenen Cumhurbaşkanına hakaret suçunu ve 125/5. maddesinde düzenlenen kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret işlediğini belirten bir iddianame hazırlanmıştır. İddianame, Ankara 49. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek Sayın Cumhurbaşkanımız ve Üst Kurul Üyelerine internet yoluyla küfür ve hakaret içerikli mesaj gönderen şahsın yargılanmasına başlanılmış durumdadır.”

RTÜK Başkanı Şahin: Erdoğan’ın talimatını emir telakki ederiz

Okumaya devam et

Kültür

Game of Thrones yazarından The Social Dilemma yorumu: 20 yıldır böyle korkmamıştım

Sosyal medyanın tehlikelerini anlatan Netflix belgeseli The Social Dilemma’dan korkanlar arasına Game of Thrones yazarı George R. R. Martin de katıldı.

BOLDThe Social Dilemma hakkındaki fikirlerini kişisel bloğunda paylaşan ünlü yazar söz konusu belgeselin son yirmi yıldır izlediği tüm korku filmlerinden daha ürkütücü olduğunu söyledi.

İZLEDİĞİM TÜM FİLMLERDEN KORKUNÇ

Facebook, Google, Twitter, Instagram ve Pinterest’te çalışmış uzmanlarla yapılan söyleşilerden oluşan The Social Dilemma, sosyal medyanın kişisel yaşamın gizliliğinden demokrasiye kadar birçok konuda ne kadar tehlikeli olabileceğine dikkat çekiyor.

Sundance Film Festivali resmi seçkisinde de yer alan belgeseli izleyen George R. R. Martin düşüncelerini dile getirdiği bloğunda şu ifadelere yer verdi:

“The Social Dilemma beni son 20 yıldır izlediğim tüm korku filmlerinden daha çok ürküttü. Sosyal medyanın toplumumuz, siyasi söylem, gazetecilik ve demokrasimizin dokusu üzerinde korkunç etkileri olduğunu düşünüyorum. Ama bu belgeseli görene kadar ne kadar kötü olduğunun farkına vardığımı sanmıyorum. Umarım çıkış yolunun bulabiliriz. Fakat karamsarım. Bugünlerde çok fazla şeye dair karamsarım.”

Şu sıralar Taht Oyunları serisinin yeni kitabı Kış Rüzgarları’nı tamamlamak için çalışan George R.R. Martin kişisel bloğu dışında internette yer almıyor.

Okumaya devam et

Popular