Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’li eski vekil Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden Ankara’ya rektör olarak atandı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23. 24. 25. ve 26. dönemlerde AKP’den Adana milletvekili seçilen Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ı Ankara Üniversitesi’ne, eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal’ı da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü’ne atadı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de atanan rektörler arasında dikkat çeken isimler yer aldı. Vekilliğinin ardından 5 yıl Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı yapan Ünüvar Ankara Üniversitesi’ne, eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanması dikkat çekti.

ATANMA SONRASI MESAJ TEMİZLİĞİ YAPTI

Eski AKP milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Erkan İbiş’in yerine Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı. “Menzil tarikatı üyesi olduğu” da iddia edilen Ünüvar, 15 Temmuz’la ilgili yazdığı “Meclis’te O Gece” adlı kitabıyla da tartışılmıştı. Muhalefetin, “Kitaba göre o gece sadece Erdoğan ve AKP direndi” dediği kitap için, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı da, “Bu kitabı sahiplenmiyoruz ve kabul etmiyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Bu arada Ünüvar’ın sosyal medya hesabından Menzil tarikatı ile ilgili paylaştığı mesajları sildiği ileri sürüldü.

DİYANET’TEN ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ’NE

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne rektör olarak ise Prof. Dr. Sait Bilgiç’in yerine, Prof. Dr. Yavuz Ünal atandı. Din İşleri Yüksek Kurulu üyeliği yapan Ünal, Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu. Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da “Yüzyılın İslam Kültür Hizmet ve Onur Ödülü”nü almıştı. ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök ise ise yeniden atandı. Teksas Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Anabilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda “dalında mükemmeliği yakalamış tıp fakültesi profesörlerini onurlandırılmak amacıyla verilen “Endowed Chair” ödülünün sahibi Prof. Dr. Meryem Tuncel ise Çukurova Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NE MUSA YILDIZ ATANDI

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Mehmet Tümay, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Özlenen Özkan, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Musa Yıldız, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Alim Yıldız, Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Tamer Yılmaz atandı.

Duygu Delen’in katil zanlısı Mehmet Kaplan tutuklandı

Gündem

İyi nefes alması için Muhittin Böcek’in nefes borusunda delik açıldı

Tedavi gördüğü özel hastaneden Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusunda açılan delik) uygulaması yapıldı.

BOLD – Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusunda açılan delik) uygulaması yapıldığı öğrenildi.

ÜNİVERSİTE HASTANESİNE SEVKEDİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, 17 Ağustos’ta koronavirüs testi sonucunun pozitif çıkmasının ardından özel bir hastanede tedaviye alındı. Durumunun kötüye gitmesi üzerine Böcek, 7 Eylül’de yoğun bakımda uyutuldu. Koronavirüs tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Böcek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın isteği üzerine önceki gece Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

NEFES BORUSU DELİNDİ

Bu sevkten kısa süre önce entübeden çıkartılan Başkan Böcek’in solunum kaslarındaki rahatsızlık nedeniyle daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulandığı öğrenildi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakımda uyutulan Muhittin Böcek’in tedavisi halen solunum cihazına bağlı bir şekilde devam ediyor.

Davutoğlu’ndan AKP’ye sert eleştiri: 28 Şubat artığı akıl hocalarınız mı bu aklı size veriyor?

Okumaya devam et

Gündem

Kuran kursunda dayağa soruşturma

elbistan Kuran kursu

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki Bedir Efendi Hafızlık Yatılı Kuran Kursunda çekilen ve bir çocuğa dayak atıldığı görülen görüntüler üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı.

BOLD – Kamuoyunda geniş tepki toplayan olaya ilişkin Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da İl Müftüsü Celal Sürgeç’i arayarak bilgi aldı.

Elbistan Bedir Efendi Hafızlık Yatılı Kuran Kursu’nda yaşanan olaya ilişkin cep telefonu görüntülerinde bir kişi, çocuğun eline bir cisimle vuruyor. Çocuk ağlarken, vuran kişi odada bulunan bir kişiyle dışarı çıkıyor. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un paylaştığı görüntüler üzerine soruşturma başlatıldı.

Elbistan Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise, “Yapılan ilk araştırmada görüntülerin Kur’an kursumuzda yatılı olarak kalan 10 ve 15 yaşlarındaki iki öğrenciye ait olduğu anlaşılmıştır. Konuyla ilgili idari ve adli tahkikat ivedilikle başlatılmıştır. Sonucundan kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir” denildi.

5 yaşındaki Sami’nin anneannesi feryat etti: “Elazığ Cezaevinde korona çıktı, torunuma bir şey olursa hesabını kim verecek?”

Okumaya devam et

Gündem

Millet Bahçesi olacak arazide rezidans yükseliyor

Antalya Konyaaltı’nda Cumhurbaşkanı onayı ile Millet Bahçesi yapılmak üzere bedelsiz olarak TOKİ’ye devredilen alana Millet Bahçesi yerine rezidans dikilmeye başlandı.

BOLD – CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya Konyaaltı’nda Cumhurbaşkanı onayı ile Millet Bahçesi yapılmak üzere bedelsiz olarak TOKİ’ye devredilen alanda yapılan rezidans inşaatını TBMM gündemine taşıdı. Budak, “Madem Millet Bahçesi olmayacaktı neden araziye iki kez talip olan Akdeniz Üniversitesi’ne verilmedi?” dedi.

HAZİNE ARAZİSİ ÖNCE TOKİ’YE SONRA ÖZEL ŞİRKETE VERİLDİ

Konuya ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına bir soru önergesi veren Budak, “Antalya’nın Konyaaltı İlçesi Arapsuyu Mahallesi’ndeki 4110 ada 2 parsel numaralı Hazineye ait olan taşınmaz, Cumhurbaşkanı’nın 11/09/2018 tarihli ve 391 sayılı onayı ile Millet Bahçesi yapılmak üzere TOKİ’ye bedelsiz olarak devredilmiştir. Basına yansıyan haberde Millet Bahçesi yapılmak amacıyla TOKİ’ye bedelsiz devredilen bu alanın, 31/12/2019 tarihinde özel bir şirkete satıldığı iddia edilmektedir” dedi.

YEŞİL ALAN OLACAK ARAZİDE NEDEN İNŞAAT YÜKSELİYOR?

Araziye daha önce Antalya Üniversitesi’nin talip olduğunu hatırlatan Budak, “Daha önce iki defa Akdeniz Üniversitesi bu taşınmazın üniversitenin genişletilmesi için kendilerine tahsis edilmesini talep etmiş, ancak Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü söz konusu alanın kamu hizmetleri için kullanılacağı gerekçesiyle üniversitenin taleplerine olumsuz yanıt vermiştir. Oysa şimdi söz konusu arazide çok katlı bir rezidans inşaatı yükselmektedir. Yeşil alan olması için TOKİ’ye bedelsiz devredilen bir arazide Millet Bahçesi olacak yerde neden çok katlı bir rezidans inşaatı yükseliyor bilmek istiyoruz” dedi.

GİZLENEN SATIŞIN DA DETAYLARININ DA AÇIKLANMASINI İSTEDİ

Budak, önergede şu soruların yanıtlanmasını istedi: “Cumhurbaşkanlığı tarafından Millet Bahçesi yapılması amacıyla TOKİ’ye bedelsiz devredilen söz konusu taşınmazın TOKİ tarafından özel bir şirkete satıldığı iddiaları doğru mudur? Doğruysa hangi nedenle ve hangi tarihte satış işlemi yapılmıştır? TOKİ bu satıştan ne kadar gelir elde etmiştir? Cumhurbaşkanı’nın onayladığı Millet Bahçesi projesinden vazgeçilmesinin nedeni nedir? Daha önce iki kere Akdeniz Üniversitesinin söz konusu alanın kendilerine tahsis edilmesi talebi, alanın kamu hizmetine ayrıldığı gerekçesi ile reddedilmişken, alanın özel bir şirkete satılmasının gerekçeleri nelerdir?”

Erdoğan’ın övündüğü sağlık sisteminden vatandaş memnun değil: Bir yılda 36 bin şikayet

Okumaya devam et

Popular