Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Cem Küçük’ten İdlib itirafı: Ruslar 60 askerimizi şehit etti kınayamadık!

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cem Küçük, dün akşam katıldığı canlı yayında 27 Şubat gecesi İdlib’te 34 askerin şehit olduğu olaya ilişkin “Ruslar 60 askerimizi şehit etti kınayamadık” itirafında bulundu. 

BOLD – Habertürk’te yayınlanan ‘GerçekFikriNe’ programına konuk olan Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Yunanistan ve Türkiye arasında yaşanan krizi yorumlarken bir itirafta bulundu. Küçük, 27 Şubat günü Suriye’nin İdlib kentine konuşlu bulunan Türk askerlerine yönelik Rus savaş uçaklarının bombalı saldırısı sonrası 34 askerin şehit olduğu resmi makamlarca yapılan açıklamayı yalanlayan bir ifade kullandı.  

“HAKİKATEN RUSLAR BİZİM 60 ASKERİMİZİ ŞEHİT ETTİ”

Türkiye’nin silahlı gücüne ilişkin açıklama yapan Cem Küçük, Rusya ve ABD dışındaki tüm ülkelerle mücadele edebilecek bir orduya sahip olduğunu vurguladı. Bu sözlerinin ardından dan Cem Küçük, “Amerika ile Rusya bir yerde müdahale ederse işin rengi o zaman değişir. Şurada da katılıyorum. Hakikaten Ruslar bizim 60 askerimizi şehit etti. Ya bir kınayamadık. Bu ülkede Amerika daha çok eleştirilir. Haklıdır da yanlış değil. Ama Rusya 60 tane askerimizi İdlib’te, birde orada yalan söyledi (Rusya) orada Türk askerinin olduğunu bilmiyorduk dedi. 60 askerimizi öldürdü (Rusya) sesimizi çıkartamadık. Yani abalıya dövdük, yani rejime (Esad Rejimi) yöneldik, oraya ateş ettik. Ve hala bu mücadele devam ediyor” şeklinde konuştu.  

KÜÇÜK SONRADAN ÇARK ETTİ

Cem Küçük’ün 60 asker itirafının ardından sosyal medyada açıklamasının dikkat çekmesiyle birlikte twitterdan açıklama yapan Küçük, “Dün akşam Habertürk’te sehven 60 diye söylediğim İdlip’teki şehit sayımız 34’tür. Programın ilerleyen bölümlerinde düzelttim. Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin.” dedi.  

NE OLMUŞTU?

27 Şubat gecesi Rusya’ya ait savaş uçakları, Suriye’nin idlib kentinde konuşlu bulunan Türk askeri birliğini bombalamıştı. Saldırının ardından geçen uzun bir zaman sonra açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib’te 34 askerin şehit olduğunu belirtmişti. Rus uçaklarının saldırısında çok fazla askerin şehit iddia edilmiş ve açıklanan rakamın gerçeği yansıtmadığı ifade edilmişti.  

Rus bombardımanın hemen arkasından Rusya’ya Vladimir Putin ile görüşmeye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 dakika kapıda bekletilmesi ise tepki çekmişti. Erdoğan’ın Rusya ziyareti ve 34 askerin şehit olduğu saldırıyı sert bir şekilde kınayamaması eleştirilere neden olmuştu.  

Trump konuşurken Sırbistan Cumhurbaşkanı’nın ‘Biz ne yaptık’ bakışı gündem oldu

Gündem

Boğaziçili öğrencilerden dayanışma sergisi

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, AKP’li Melih Bulu’nun üniversitelerine kayyım rektör olarak atanmasına karşı tepkilerini Güney Kampüs’ü dev bir sergiye çevirerek sürdürdü.

BOLD– AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla AKP’li Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına yönelik protesto eylemleri ülkenin dört bir yanından destek amacıyla gönderilen baskılı ve dijital eserleri içeren sergiyle devam ediyor.

PROTESTO SANATLA DEVAM EDİYOR

Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve hocalarının AKP’li Melih Bulu’ya yönelik protesto eylemleri sürüyor. Türkiye’nin birçok yerinden destek amacıyla gönderilen baskılı ve dijital eserlerden oluşan sergi 22 Ocak Cuma günü açıldı. Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te başlayan sergide 150’den fazla sanatçının 400 civarında eseri yer alıyor.

İlerleyen günlerde serginin sanal versiyonunu da hazırlayacak olan öğrenciler böylece kampüse giriş izni olmayanların da eserleri inceleyebilmesini amaçlıyor.

Öğrencilerin paylaşımları “bounsergi” adlı Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Okumaya devam et

Gündem

Yalova’da derin provokasyon: Çok sayıda Alevi’nin evi işaretlendi

Yalova’da aralarında Alevi Dedesi Ali İhsan Gültekin’in evinin de bulunduğu 5 Alevi aileye ait evin duvarına çarpı işareti konularak ‘Alevi’ yazıldı.

BOLD – Yalova’da Bağlarbaşı Mahallesi Lokman Sokak’ta bulunan Alevilere ait 5 evin duvarına Alevi yazılarak çarpı işareti konuldu. Provokasyonu fark eden ev sahiplerinin ihbarı üzerine polis soruşturma başlattı.

Ailelerin işaretlemeyi fark etmesinin ardından mahalleye gelen polisler soruşturma başlattı. İşaretlenen evlerden birinin Alevi Dedesi Ali İhsan Gültekin’e ait olduğu öğrenildi.

Konuya ilişkin Pir Haber Ajansı’na konuşan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Yalova Şube Başkanı Fikret Demir, saldırıyı kınadı.

Demir konuşmasında, “Toplumun sinir uçları ile oynanıyor. Alevileri kışkırtan bu ırkçılığa karşıyız. Bu sürecin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

90’lardan bugüne sadece arabanın markası ve rengi değişti

 

Okumaya devam et

Gündem

Acil servise kumar operasyonu: 5 sağlık çalışanı açığa alındı

Eskişehir’deki bir kamu hastanesinde kumar oynadığı belirlenen aralarında doktor, sağlık memuru, temizlik ve güvenlik görevlilerinin bulunduğu 15 kişiden 5’i açığa alındı.

BOLD – Eskişehir’deki bir kamu hastanesinin acil servisinde çekilen ve sosyal medyada dolaşıma giren bir görüntü soruşturmalık oldu. Görüntülerde aralarında doktorlarında bulunduğu bir grup hastane çalışanının acil serviste iskambil oyunu oynadığı görülüyor.

Görüntülerin viral olmasının ardından Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü iddialara ilişkin geçen cuma günü soruşturma başlattı.

UYUMADAN ZAMAN GEÇİRMEK İÇİN

Olayla ilgili ifadesi alınan bir personel iddialara dair şunları söyledi: “Acil serviste temizlik personeli olarak görev yapıyorum. 12 saatlik vardiyalarda çalışıyorum. Acil serviste tüm personelin ortak olarak kullandığı ofis odasında gece nöbetlerinde hiç hasta olmayan geç saatlerde dinlenme molasında olan arkadaşların uyumadan zaman geçirmek için iskambil ya da zeka oyunları gibi oyunlar oynarlar. Ben hiçbir iskambil oyunu bilmediğim için bu oyunlara katılmam.”

SORUŞTURMADA BAZI PERSONEL AÇIĞA ALINDI

Hastane personeli 14 kişi hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığı, görüntülerde iskambil oynayan 5 kişinin inceleme kapsamında açığa alındığı öğrenildi.

Tayyip Erdoğan’ın Bip’ine psikolojik analiz yeteneği eklendi

Okumaya devam et

Popular