Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“Bahçeli, Erdoğan’ı sıkıştırmak, AKP’yi karıştırmak için idam çıkışı yaptı”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin idam çıkışını Erdoğan’ı sıkıştırmak ve AKP’yi karıştırmak için yaptığını iddia etti.

BOLD – Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, TV5’te katıldığı Ankara Bürosu programında gündeme dair açıklamalar yaptı. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin idam çıkışını değerlendiren Üstün, idam tartışmasının AKP içerisindeki Berat Albayrak-Süleyman Soylu kapışmasıyla ilgili olduğunu söyledi.

İDAM CEZASININ İLK MUHATABI OLABİLİRLER

İdam cezasını telaffuz eden Bahçeli’yi, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u inandırıcı bulmadığını dile getirerek “Yapmayacakları, yapamayacakları, yapılmaması gereken şeyi söylüyorlar. Meclis’in Erdoğan’ın parmağının ucunda olduğunu, onun işaretiyle karar alacağını herkes biliyor. Yargıya güven yüzde 20’lere düşmüş. Bu ortamda mı idam yargılaması yapılacak? Cezanın önü açılırsa belki de ilk muhatap onlar olabilirler. Bu kötülüğü kendilerine de, ülkeye de, Türk demokrasisine de yapmasınlar derim. İdamı telaffuz eden siyasetçi, aslında siyasilere idam sehpası kuruyor. Çok açık konuşuyorum” dedi.

BİR TAŞLA KUŞ SÜRÜSÜ VURMAK İÇİN

İdam tartışmasının AKP içerisindeki kamplaşmalarla ilgili olduğunu belirten Üstün: “Bahçeli idam meselesini ortaya atarak hem Erdoğan’ı sıkıştırmak hem AK Parti içine el bombası atmak adına bunu yapıyor. ‘Süleyman Soylu’yu terörle mücadelede desteklemek adına bunu önerdim’ diyor. Soylu ile veliaht gösterilen kişi (Berat Albayrak) arası çekişmeyi sağır sultan duydu. Bahçeli, bir taşla kuş sürüsü vurmak istiyor” dedi.

DEVLETİ AİLE ŞİRKETİ GİBİ YÖNETİYORLAR

Berat Albayrak’ın her halükarda görevine devam edeceğini söyleyen Üstün: “Nasıl ki Berat Albayrak’ın damat olarak bakanlığı siyasetin kurallarına aykırıysa gelinen noktada, makamdan alınması aile ilişkileri doğasına aykırı. Artık işler devlet yönetmekten çıkmış, devleti aile şirketi şeklinde yönettikleri için etle tırnak hâline gelmişler. Albayrak’ın alınmasının büyük maliyetleri var. Cumhurbaşkanı’nın aldığını düşünelim. Kızına, torununa, eşine yani Albayrak’ın kayınvalidesine laf anlatması gerekir. O yüzden kimse beklenti içine girmesin” ifadelerini kullandı.

SÜLEYMAN SOYLU AKP’DE KONUMUNU TAMAMEN YİTİRMİŞ DURUMDA

Albayrak’ın partide ipleri eline aldığını öne süren Üstün sözlerinin devamına şunları kaydetti: “Milletvekilleri, genel başkan yardımcıları, il başkanları hepsi bu işi kabul etmiş (Albayrak’a biat etmiş) ve rollerini ona göre oynuyor. Bakanlar dahil. Biat etmeyen Soylu. Bunun için zaten gerginlik yaşanıyor. İstifası gecesi Pelikan Çetesi trolleri, ‘Soylu’yu kimin desteklediğini gördük ve not ettik’ dedi. Soylu, AK Parti’de konumunu tamamen yitirmiştir. Yöneticiler kapının önünden geçirmek istemez. Soylu da eski siyasetçi. En yetkili bakanlığın başında olduğundan etkinliğini bir süre daha sürdürecektir ama partideki etkinliği sıfıra yaklaşmıştır. Çünkü Albayrak onu, kendine tehlike görüyor, rakip demiyorum. Bahçeli de gerginliği derinleştirmek için Soylu tartışmasını başlatıyor.”

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Tayyip Erdoğan’a ‘vicdan’ çağrısı

Politika

Cumhur İttifakındaki ‘Ekmek’ kavgasına Akşener yorumu: Küçük ortağın bundan haberi var mı sayın Erdoğan?

Bahçeli’nin ‘Askıda ekmek’ kampanyası için, “Bugün Türkiye’de evine ekmek götüremeyen diye bir şey var mı?” diyen Erdoğan’a Meral Akşener’den yanıt geldi.

BOLD – MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde imkanı olanları, dar gelirlilere yardım için ‘Askıda Ekmek’ kampanyasına davet etti. Partisinin Malatya il kongresi sonrası bir grup esnafın, “Eve ekmek götüremiyoruz” serzenişiyle karşılaşan Erdoğan, ekonomik durumlarını abartmakla suçladı.

Bugün de gazetecilerin, Bahçeli’nin kampanyasını hatırlatması üzerine Erdoğan: “Bugün Türkiye’de evine ekmek götüremeyen diye bir şey var mı? OECD ve IMF ölçeklerine göre en iyi konumda olan ülkeyiz” diye konuştu.

İttifaktaki ‘Ekmek’ çatlağı muhalefetin de gündeminde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener sosyal medya hesabından hem Bahçeli’ye hem de Erdoğan’a gönderme yaptı. Erdoğan’ın sözlerini alıntılayan Akşener: “Peki, ‘Askıda Ekmek Kampanyası’ başlatan küçük ortağının, bundan haberi var mı Sayın Erdoğan?” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’a göre karikatürün hedefinde kendisi değil İslam var!

Okumaya devam et

Politika

Canan Kaftancıoğlu İstanbul Valiliğinin 29 Ekim törenini kimin yüzünden terk etti?

Gazeteci Nevşin Mengü, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun İstanbul Valiliğinin düzenlediği töreni Erdoğan’ın siyasi propaganda içeren mesajı yüzünden terk ettiğini duyurdu.

BOLD – Koronavirüs yüzünden İçişleri Bakanlığı 81 ilde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerine kısıtlama getirdi. Bakanlık, Valilik ve kaymakamlıkların izni dışında herhangi bir törenin yapılmasını yasakladı. Bu kapsamda, İstanbul Valiliği Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde bir tören düzenledi. Törene CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı. Fakat Kaftancıoğlu AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajı okunduğu sırada tören alanını terk etti.

PROPAGANDA İÇEREN MESAJ YÜZÜNDEN

Gazeteci Nevşin Mengü, Kaftancıoğlu’nun töreni terk etmesinin sebebini sosyal medya hesabından açıkladı. Mengü mesajında şu ifadeleri kullandı: “Canan Kaftancıoğlu İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı çelenk bırakma törenini terk etti. Kaftancıoğlu’nun ekibi töreni terk etme nedeninin, törende Erdoğan’a ait siyasi propaganda mesajının okunması olduğunu söyledi”

İşkenceden sorumlu devlet görevlileri için delil avı başladı

Okumaya devam et

Politika

Kılıçdaroğlu’nun koruması Çubuk’taki saldırıyla ilgili jandarmayı suçladı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesinde uğradığı yumruklu saldırıda ihmali bulunduğu gerekçesiyle yargılanan emekli Emniyet Müdürü Koray Aslan, olayın koruma ekibine yıkılmak istendiğini söyledi.

BOLD – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırı olayından sonra İçişleri Bakanlığınca başlatılan idari soruşturma çerçevesinde ifade veren Koray Aslan, savunmasında jandarmayı suçladı.

Hakkında önce ceza istenmeyen, sonrasında ise Emniyet Genel Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda ikinci rapor düzenlenerek ceza talebinde bulunulan Aslan’ın savunmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’a bağlı Akkuzu Köyü’ne gidişiyle ilgili Emniyet’e bilgi verildiğini, bilgiyi veren memurun hangi saatte hangi numarayı aradığı bilgisinin de mevcut olduğunu kaydetti.

T24’ün haberine göre Emniyet Genel Müdürlüğü Disiplin Kurulu Başkanlığına verdiği savunmasında Aslan, iki müfettişin hakkında üç günlüğe kadar maaş kesim cezasını kabul etmediğini söyledi. Aynı müfettişlerin 17.07.2019 tarihli disiplin soruşturma raporunda tarafına “cezaya mahal yoktur” şeklinde görüş belirttiğini belirten Aslan, “Geçen bu beş aylık sürede hangi yeni delillere istinaden beş ay önceki raporların tam tersine rapor düzenlendiğini ve eğer yeni delil elde edilmişse bu yeni delillerin tarafımla paylaşılmasını talep ediyorum” dedi.

ANKARA EMNİYETİ’NE HABER VERİLDİ

Aslan, ifadesinde şehit cenazesinde görevli jandarmanın ihmaline dikkat çekti. Aslan şunları kaydetti: “Bu süreçte yeni bir delil elde edilmemişse hazırlanan bu raporun nasıl değiştiğiyle ilgili de bilgi verilmesini istiyorum. Jandarma bölgesinden polis nezaretinde çıkmamıza rağmen jandarmaya tek bir söz söylemeden olayları koruma ekibine yıkmaya çalışmak hangi vicdana sığar? Bahsi geçen olayla ilgili “haber verilmedi” suçlamalarına maruz kalıyoruz. Ama herkes biliyor ki Ankara Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü Nöbetçi Amirliğine haber verildi. Konuyla ilgili, haber veren memurun hangi numarayı saat kaçta aradığına ilişkin bilgiler kayıtlara geçmiştir. Sayın Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri, bana ceza istenmeyen ilk raporu siz geri göndermiştiniz. Eğer bu istenilen cezayı da az bulursanız, istediğiniz cezayı verebilirsiniz. Ama unutmayın ki hukuk bir gün size de lazım olabilir. Geçenlerde bir yerde okuduğum bir cümleyi sizinle paylaşmak istiyorum: “İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır. En mükemmel adalet size vicdandır. Bu haksız ve hukuksuz istenilen cezayı kabul etmiyorum. İtiraz ediyorum. Hakkımı her platformda sonuna kadar arayacağım. Çünkü Peygamber Efendimizin hadisinde söylediği gibi “Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır.”

15 Temmuz Ahırı’ndaki kursiyer teğmenler beraat etti

Okumaya devam et

Popular