Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Rant için 18 yılda 21 cami yıktılar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Kayseri’de son 18 yılda 21 cami yıkıldığını açıkladığını hatırlatan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, bu camilerden bazılarının rant için yıkıldığını öne sürdü.

BOLD – CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AKP iktidarı döneminde Kayseri’de 21 caminin yıkıldığını açıkladı. Arık, “Ben Kayserililerin vicdanına sesleniyorum, bu 21 cami başka bir iktidar döneminde yıkılsaydı tepkiniz ne olurdu?” dedi.

OKTAY: 21 CAMİ YIKILDI

Çetin Arık, Kocasinan Belediyesinin mülkiyetinde camilerin hazineye devrinin gündeme gelmesinin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde son 18 yılda Kayseri’de kaç caminin yıkıldığını sormuştu. Arık’ın sorularına yanıt veren Oktay, şu ifadeleri kullandı: “Kayseri’de son 18 yılda; çeşitli gerekçelerle (ihtiyaca cevap vermediği, yol ve kavşak düzenlemesi, camilerin eski olması, cemaat kapasitesinin yetersiz olması gibi) yıkılarak yerine yenisi yapılan 21 cami, mülkiyeti belediyeye ait iken Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilen 9 cami, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonu yapılan 3 cami bulunmaktadır.”

CAMİLERİN YIKILMA NEDENİ RANT

Oktay’ın yanıtını değerlendiren Arık, “Türkiye’de son 18 yılda kaç caminin yıkıldığını sormuştuk, buna da yanıt alamadık. Kayseri’de son 18 yılda 21 caminin yıkıldığını belirten Sayın Oktay’ın açıkladığı camilerin yıkılma gerekçelerinden kesinlikle inandırıcı değil. Bu camiler yıkılmasının nedeni ranttır. Kayseri’de Kalemkırdı Camii’nin, Eski Terminal Camii’nin rant için yıkılması gibi… Ben buradan Kayserililerin vicdanına sesleniyorum. Bu 21 cami başka bir iktidar döneminde yıkılsaydı tepkiniz ne olurdu?” dedi.

Çorum Cezaevinde bir koğuştaki 40 mahkumda korona belirtileri başladı

Gündem

Korkunç iddia! Marttan bu yana koronavirüsten ölen 40 bin kişi gizlendi

Solunum ve göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Elif Dağlı, salgının Türkiye’de görülmeye başlandığı Mart ayından bu yana 53 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

BOLD – Pandeminin resmi açıklamalara göre, Türkiye’de görülmeye başladığı Mart ayından bu yana açıklanan vaka ve vefat sayıları tartışma konusu. Meslek örgütleri özellikle de Türk Tabipler Birliği (TTB), hükumetin halktan gerçek rakamları sakladığını iddia ediyor.

Üstelik belediyelerin açıkladığı bulaşıcı hastalıktan ölenlerin sayısı da iddiaları destekliyor.

Öte yandan KRT televizyonuna konuk olan, göğüs ve solunum hastalıkları uzmanı doktorların kurduğu, Türk TORAKS Derneği Üyesi Prof. Dr. Elif Dağlı da Türkiye’de koronavirüs salgını sonrası yaşanan ölümlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

BİZ ARTI ÖLÜMLERE BAKIYORUZ

Mart – Mayıs arasında İstanbul’da 4 bin 500 ölüm saptadıklarını belirten Dağlı: “2 bin 700’ü bunun açıklanamaz yani bildirilmemiş ölümdü. Sayılar giderek arttı tabi. Bugün Türkiye’de toplamda yapılmış birçok artı ölüm çalışması var. Arkadaşlarımızın hesaplarına göre Mart’tan itibaren 53 bin kişinin vefat ettiğiyle ilgili bilgiler var. Belediyelerin yaptığı çalışmalarda şu şekilde ortaya çıkıyor; Bulaşıcı hastalık.
Biz sadece artı ölüme bakıyoruz. Belediye çok net olarak nedensel ölümleri gösteriyor. Bulaşıcı hastalıkla ilgili kaybedilmişleri gösteriyor. ”

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs veirlerine göre ise Türkiye’de koronavirüsten ölenlerin toplam sayısı 13 bin 936.

Burdur E Tipi Cezaevinde 22 koronavirüs vakası

 

Okumaya devam et

Gündem

İmamoğlu’na suikast istihbaratı 15 gün önce İçişlerine ulaştı

İçişleri Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşmeyi katıldığı Halk TV’deki canlı yayındaki programda anlatan İsmail Saymaz, suikasta dair istihbari bilgilerin 15 gün önce bakanlığa ulaştığını söyledi.

BOLD – Gazeteci İsmail Saymaz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast ihbarı ile ilgili İçişleri Bakanlığı yetkilileri ile görüştüğünü söyledi. Saymaz görüşmenin detaylarını Halk TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman Siyaset programında anlattı.

İstihbari duyum alındığını söyleyen Saymaz, “Uyarı yapıldığını söyledi. Ani bir şey değil. Genel bir duyum olarak ilettiler” ifadelerini kullandı.

Yetkililerin eline 15 gün önce bir istihbari not ulaştığını doğrulayan Saymaz, doğrudan bir suikast olgusu olmadığını belirten bakanlık yetkilileri, sadece Ekrem İmamoğlu’nun isminin geçmediğini ve farklı isimlerin de istihbari notta yer aldığını açıkladı.

Türkeş’in oğlu MHP yönetimi topa tuttu

Okumaya devam et

Gündem

Ekrem İmamoğlu’na suikast son anda önlendi

Odatv, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu öldürmek için harekete geçen IŞİD’li suikastçilerin son anda yakalandığını iddia etti.

BOLD – IŞİD militanlarının İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu öldürmek için harekete geçtiği iddia edildi.

İddianın sahibi Odatv, İmamoğlu’nun tüm koruma ekibinin İçişleri Bakanlığı tarafından uyarıldığını yazdı. Korumalardan herhangi bir şüpheli durumla karşılaşılırsa veya tedbir alınabilmesi için takviye kuvvete ihtiyaç olunursa acilen bilgilendirilmesi istenildi.

İmamoğlu’na da bilgi verildiğini belirten site eski bir İçişleri Bakanının suikast iddiasını doğruladığını yazdı. Ciddi iddialar üzerine İçişleri Bakanlığı ve Valilikle koordine olunarak güvenlik çemberi yeniden ele alındı.

İstanbul Valiliği emriyle Ekrem İmamoğlu’nun koruma sayısı da artırıldı. Odatv, İmamoğlu’na suikast girişiminde bulunmak için görevlendirilen IŞİD militanlarının son anda yakalandığını belirtti.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Popular