Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Cezaevinde virüs kapan kanser hastası öğretmen tahliye edildi

11 aydır cezaevinde kanserle mücadele eden ve bir hafta önce de korona teşhisiyle hastaneye kaldırılan Erdoğan Erduran tahliye edildi.

BOLD – Antalya’da tutuklu 24 yıllık fizik öğretmeni Erdoğan Erduran dün gece tahliye edildi. Kanser hastası olduğu halde 5 pozitif vakanın tespit edildiği 30 kişilik koğuşta tutulan Erduran, bir hafta önce virüs kapmıştı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin mahkum odasında kalan Erduran’ın tedavisi normal odada devam ediyor. Ancak korona nedeniyle yanına kimse alınmıyor.

“ARA KARAR DEĞERLENDİRMESİ VARDI”

Bold Medya’ya konuşan Sıddıka Erduran, “Dün eşimin ara karar değerlendirmesi vardı. Yargılandığı Antalya 9. Ağır Ceza Mahkemesi dosyasını ayda bir inceliyor. Eşim 1 Ekim’de hastaneye yatınca bir dilekçe ile durumunu mahkemeye bildirmiştik. Kanser olduğunu ve şimdi de virüs kaptığını söyledik. Sanırım dünkü değerlendirmeden sonra tahliye kararı çıktı” dedi.

İki yıl önce prostat kanseri olan ve 22 Kasım 2019’da tutuklanıp Antalya L Tipi Cezaevine gönderilen fizik öğretmeni Erdoğan Erduran (52) 1 Ekim’de koğuşta koronavirüs oldu. İki aydır 6-7 koğuş değiştiren ve en son 30 kişilik koğuşta kalan Erduran, 5 kişi pozitif çıktığı halde, kanserli bir hasta olarak aynı yerde tutulmaya devam etti. Eşi tahliye edilmeden önce Bold Medya’ya özel röportaj veren Sıddıka Erdoğan eşinin durumunu savcıya, mahkemeye, cezaevi yönetimine dilekçelerle defalarca bildirmesine rağmen olumlu cevap alamadığını söylemişti.

Erdoğan Erduran, en son telefon görüşünde eşine vasiyette bulunmuş, “Eşim, yemeklerimizi bile kapı aralığından iterek veriyorlar. Bizi burada ölüme terk ettiler, dedi. Eğer başıma bir iş gelirse koğuş arkadaşıma su ısıtıcısı borcum var, onu ödeyin” demişti. Bold Medya’ya ulaşıp “Babamı kaybetmek üzereyim ve hiçbir yerde sesimi duyuramıyorum. Lütfen yardımcı olun” diyen oğlu Enes Erduran ise sosyal medya hesabından yardım çağrısında bulunmuştu.

En son Antalya’da kapatılan bir dershanede fizik öğretmeni olarak görev yapan Erdoğan Erduran, sendika üyeliği, Bank Asya hesabının olması, mesajlaşma programı Bylock kullandığı iddiası ve tanık ifadelerine dayanılarak Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklandı. Erduran’ın karar mahkemesi 22 Ekim 2020’de görülecek.

Tutuklu kanser hastasının eşine vasiyeti: Başıma bir iş gelirse su ısıtıcısı borcumu ödeyin

Tutuklu kanser hastası cezaevinde koronavirüs kaptı

 

Gündem

Yeni sokağa çıkma yasakları geliyor: Haftasonu tam haftaiçi geceleri

Koronavirüs için yeni tedbirlerin alınacağını söyleyen gazeteci Candaş Tolga Işık, haftasonları tam kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı geleceğini söyledi.

BOLD – Koronavirüs salgınında can kayıpları ve yeni vaka sayılarında her gün yeni bir rekor kırılıyor. Hafta başı yapılacak Kabine toplantısı sonrası, Bilim Kurulunun tavsiye kararları doğrultusunda bir dizi yeni koronavirüs tedbirinin açıklanması bekleniyor.

YIL SONUNA KADAR

Bu tedbirle ilgili gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından bazı duyumları paylaştı. Işık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “HükUmet yarın yıl sonuna kadar uygulanacak yeni tedbirler almaya hazırlanıyor. Birçok önlem var masada son kararı kabine verecek ama blok bir sokağa çıkma yasağından ziyade haftasonları TAM kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı ihtimali daha güçlü görünüyor.”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da son günlerdeki konuşmalarında yeni tedbirler alınacağına dair sinyaller verdi.

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi. Böylece, Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bin 558’e yükselirken toplam vaka sayısı da 494 bin 351 oldu.

Bugün iyileşen 4 bin 15 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 400 bin 242’ye yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 3.4, toplam ağır hasta sayısının ise 5 bin 11 olduğu açıklandı.

verileri sosyal medyada hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün 6.439 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Bu yükü başarıyla göğüsleyen sağlık çalışanlarımıza destek olun. Tedbirlere daha sıkı uyarak mücadeleye güç katın” dedi.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Gündem

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Eskişehir’de esnaf ziyareti yapan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf, “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz, çıldırdık artık” diyerek oynamaya başladı.

BOLD – DEVA Partisinin Eskişehir il kongresi için şehre giden Genel Başkan Ali Babacan, Odunpazarı’nda esnafı ziyaret etti. Babacan ziyaret sırasında ilginç bir sürprizle karşılaştı.

Ziyaret sırasında bir esnaf, Babacan’ı karşısında görünce oynamaya başladı. Oyun havası eşliğinde oynayan esnaf ekonomik krizden dert yandı.

Dertli esnaf kendisine doğru gelen Ali Babacan’a “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz. Çıldırdık artık” dedi.

Esnaf, Babacan’ı da karşılıklı oynamaya davet etti.

AKP’li Çamlı’nın babası, ecdat yadigarı çeşmeyi söktürüp yerine apartman dikmiş

Okumaya devam et

Popular