Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Hukukçulardan “ışık” yorumu: Siyasete gollük pas verildi

AYM Üyesi Engin Yıldırım’ın darbe tepkilerine yol açan “Işıklar yanıyor” paylaşımını değerlendiren hukukçular, bu durumun iktidara yaradığını ifade etti. Hukukçular, AYM üyesi Yıldırım’ın paylaşımı ile siyasilere gollük pas verdiğinin altını çizdi. 

BOLD – Yerel mahkemenin hukuk dışına çıkarak AYM’nin Enis Berberoğlu kararına direnmesinin ardından AYM Üyesi Engin Yıldırım’ın “Işıklar yanıyor” paylaşımında bulunması tartışmalara neden oldu. Yıldırım, “demokrasi dışı bir imada bulunmadığını” açıklasa da hem iktidar hem muhalefet tepki gösterdi. Hukukçular, “AKP döneminde atanan bu üye siyasilere ‘pas’ attı” dedi.

GEREKSİZ GÜNDEM DEĞİŞTİRME ÇABALARI

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’a konuşan Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, AYM üyesinin paylaşımından sonra başlayan tartışmalara ilişkin konuşurken daha önce de AYM Başkanı Zühtü Arslan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında yaşanan “bisiklet” tartışmasını anımsattı. “Bu tartışmalar olmamalı” diyen Türk, “Vaktiyle kullanılan ‘Genelkurmay’ın ışıkları sabaha kadar yandı’ sözü üzerinden bir darbe çağrışımı yapıyorlar. Bu gereksiz bir çağrışım. Bundan AYM’nin darbe yapacağı sonucu çıkarılamaz. Böyle İçişleri Bakanlığı’nın da ışıkları yanıyor, bakanlık darbe mi yapacak? Bunlar gereksiz yere gündemi değiştirme çabalarıdır” dedi.

SİYASİLERE GOLLÜK PAS ATMIŞTIR

Eski Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Rişen Gültekin ise bugün yapılan tartışmaların artık hukuksal değil, siyasal olduğuna işaret etti. Bahçeli’nin AYM çağrısı gündemdeyken böyle bir olayın yaşanmasına dikkat çeken Gültekin, “Siyasi iktidar öyle bir yerde ki hukukun kırıntılarına bile tahammül edemiyor. AYM karar alınca ‘siyasi’ diyorlar. AYM’nin görevi zaten siyaseti denetlemek. AYM’ye ‘Beni denetleme’ diyorlar. Eğer denetleyemeyecekse kapatalım gidelim” dedi. Paylaşımı yapan AYM üyesinin AKP döneminde atandığına dikkat çeken Gültekin, “Bu kişinin paylaşımı siyasilere sanki ‘pas’ atmıştır. Onlar da bu topu alıp ‘gol’ yapmıştır” ifadelerini kullandı.

Beyaz sandalyede ölüm sosyal medyanın gündeminde: Ölen insanlık, vicdan, adalet…

Gündem

Yeni sokağa çıkma yasakları geliyor: Haftasonu tam haftaiçi geceleri

Koronavirüs için yeni tedbirlerin alınacağını söyleyen gazeteci Candaş Tolga Işık, haftasonları tam kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı geleceğini söyledi.

BOLD – Koronavirüs salgınında can kayıpları ve yeni vaka sayılarında her gün yeni bir rekor kırılıyor. Hafta başı yapılacak Kabine toplantısı sonrası, Bilim Kurulunun tavsiye kararları doğrultusunda bir dizi yeni koronavirüs tedbirinin açıklanması bekleniyor.

YIL SONUNA KADAR

Bu tedbirle ilgili gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından bazı duyumları paylaştı. Işık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “HükUmet yarın yıl sonuna kadar uygulanacak yeni tedbirler almaya hazırlanıyor. Birçok önlem var masada son kararı kabine verecek ama blok bir sokağa çıkma yasağından ziyade haftasonları TAM kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı ihtimali daha güçlü görünüyor.”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da son günlerdeki konuşmalarında yeni tedbirler alınacağına dair sinyaller verdi.

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi. Böylece, Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bin 558’e yükselirken toplam vaka sayısı da 494 bin 351 oldu.

Bugün iyileşen 4 bin 15 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 400 bin 242’ye yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 3.4, toplam ağır hasta sayısının ise 5 bin 11 olduğu açıklandı.

verileri sosyal medyada hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün 6.439 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Bu yükü başarıyla göğüsleyen sağlık çalışanlarımıza destek olun. Tedbirlere daha sıkı uyarak mücadeleye güç katın” dedi.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Gündem

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Eskişehir’de esnaf ziyareti yapan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf, “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz, çıldırdık artık” diyerek oynamaya başladı.

BOLD – DEVA Partisinin Eskişehir il kongresi için şehre giden Genel Başkan Ali Babacan, Odunpazarı’nda esnafı ziyaret etti. Babacan ziyaret sırasında ilginç bir sürprizle karşılaştı.

Ziyaret sırasında bir esnaf, Babacan’ı karşısında görünce oynamaya başladı. Oyun havası eşliğinde oynayan esnaf ekonomik krizden dert yandı.

Dertli esnaf kendisine doğru gelen Ali Babacan’a “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz. Çıldırdık artık” dedi.

Esnaf, Babacan’ı da karşılıklı oynamaya davet etti.

AKP’li Çamlı’nın babası, ecdat yadigarı çeşmeyi söktürüp yerine apartman dikmiş

Okumaya devam et

Popular