Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AYM’nin yürüyüş kararına rağmen jandarma Somalı madencileri yaka paça gözaltına aldı

AYM’nin, İçişleri Bakanlığıyla arasının açılmasına neden olan şehirlerarası yollardaki eylemlerin anayasal hak olduğuna ilişkin kararına rağmen jandarma Ankara’ya yürümek isteyen madencileri gözaltına aldı.

BOLD – Manisa Kırkağaç ilçesindeki Çam Mesire Alanının önünde 24 gündür, 14 yıldır alamadıkları tazminatları için eylem yapan Somalı tazminat mağduru madenciler ikinci defa jandarmanın engeli ile karşılaştı.

Geçtiğimiz haftalarda Ankara’ya yürümek isterken Manisa’nın Salihli ilçesinde jandarma tarafından engellenen ve gözaltına alınan madenciler, sorularına çözüm bulunmayınca tekrar Ankara’ya yürümek istediler.

AYM’NİN KARARINA RAĞMEN

Anayasa Mahkemesinin, İçişleri Bakanlığıyla arasının açılmasına neden olan şehirlerarası yollardaki eylemlerin anayasal hak olduğuna ilişkin kararına rağmen jandarma ekipleri Ankara’ya yürümek isteyen madencileri engelledi. Güvenlik güçleri yürümekte ısrar eden madencileri yaka paça gözaltına aldı.

Somalı tazminat mağduru madencilerin eyleminde gözaltına alınan Bağımsız Maden İş Sendikası yöneticileri Başaran Akarsu ile Kamil Kartal jandarmadaki ifadelerini ardından serbest bırakıldı. Jandarmadaki ifadesinin ardından Kırkağaç ilçesinde Yüzyılınca parkında tazminat mağduru madencilerle birlikte kısa bir açıklama yapan Bağımsız Maden İş Sendikası yöneticileri Başaran Akarsu,

“12 ay geçse bile işçiler Soma’ya dönmeyecek. Bize yalan söylediler. Ödeyeceğiz dediler. Madem patronlara kıyak tanıdıysanız, madencinin de hakkını vereceksiniz. Vatandaşların tartışması gereken, İdris’in, Ali’nin, Osman’ın, Ceyhun’un yani madencilerin durumudur. Bunun sahiplenilmesini istiyoruz. Bu sesin büyümesini istiyoruz. Biz çözüm istiyoruz.” ifadelerini kullandı

Tayyip Erdoğan’ın artık sokakta yürümesi kolay değil

 

Gündem

Akkuyu Nükler Santralinde patlama iddiası: Cam kapı kalmadı

Mersin’de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Santrali şantiyesinde patlama olduğunu ileri süren CHP’li Ali Mahir Başarır: “Gülnar bölgesinde kırılmayan cam ve kapı kalmadı” dedi.

BOLD – CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, bu akşam saatlerinde Akkuyu Nükleer Santrali inşaatında patlama meydana geldiğini iddia etti.

FELAKETİN HABERCİSİ

Mersinlilerin santral yüzünden huzurunun kalmadığını söyleyen Başarır: “Nükleer Akkuyu Santrali’nde 18.20 civarıyla yaşanan patlamadan ötürü, Gülnar bölgesinde kırılmayan cam ve kapı kalmadı. Yol yakınken, bu yanlıştan vazgeçin. Henüz tamamlanmadan yaşanan bu patlamalar, felaketin habercisi” dedi.

Patlamanın ardından olay yerine gittiğini, Kaymakam ve Büyükeceli Jandarma Komutanı ile görüştüğünü dile getiren Başarır yine de bilgi alamadığını belirterek: “Nükleer Santral inşaatının başlamasından bu yana bir türlü sıkıntılar sona ermedi. Gerek zemininde meydana gelen çatlaklar gerekse de meydana gelen patlamalardan dolayı çevre halkının, Mersinlinin huzuru kalmadı. Yöre halkı panik halinde. Bölge halkımızın evlerinin camları, duvarları, kapıları yıkıldı. Her taraf binlerce cam kırığı ile dolu. Yazlıklarında bulunan vatandaşlarımız korkudan evlerin dışına çıkıp sahile hücum ettiler. Mersinliler artık bu sıkıntıları yaşamak istemiyor. Mersin halkı, hemşerilerim bu topraklarda bu tehlike altında yaşamak istemiyor. Mersinliler olarak bizler bu bölgede Nükleer Santral istemiyoruz” dedi.

İLK PATLAMA DEĞİL

Akkuyu Nükleer Santrali şantiyesinde geçtiğimiz aylarda meydana gelen bir başka patlamada çevredeki araçlar zarar gördü. Patlamalara ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Kalyon Holding şantiyesinde böcekli yemek isyanı

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 167 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 167 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 328’e yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 167 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 328’e yükseldi. Yapılan test sonuçlarına göre, semptom gösteren 761 kişiyle birlikte toplam 6 bin 818 yeni vaka tespit edildi. Böylece Türkiye’deki toplam vaka sayısı 2 milyon 399 bin 781’e yükseldi. Bugün iyileşen 7 bin 218 kişi taburcu edilirken, hastanelerdeki ağır hasta sayısı da 2 bin 162 olarak açıklandı.

İşte AKP’nin trol gazeteciler TOP 10 listesi

Okumaya devam et

Gündem

Kalyon Holding şantiyesinde böcekli yemek isyanı

Yemeklerinden böcek çıktığını iddia eden Kalyon Holding’in İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Ziraat Kuleleri inşaatında çalışan işçiler, yemekhaneyi yerle bir etti.

BOLD – Ümraniye’deki Kalyon İnşaat tarafından yapımı süren Finans Merkezi inşaatında çalışan işçiler, kötü çalışma şartları yüzünden isyan etti.

Evrensel’de yer alan habere göre, öğle yemeğinden böcek çıkması üzerine öfkelenen işçiler, plastik masa ve sandalyeleri kırdı. İşçilerin geldiğini gören aşçılarsa yemekhaneyi terk etti. Öfkeli kalabalığı ise araya giren şantiye görevlileri sakinleştirdi.

KOCA KOCA HAMAM BÖCEKLERİ ÇIKTI

İşçilerin tepkilerini içeren görüntüler sosyal medyada da dolaşıma girdi.

Öğlen yemeğinden hamam böceği çıktığını söyleyen bir işçi, “Biz öğle yemeğimizi yedikten sonra dışarı çıktık dinleniyorduk. Bağrışmalar duyduk, olay yerine gittiğimizde arkadaşlar yemeğin içinde kocaman hamam böceği olduğunu söylediler. Ondan sonra tepkimizi koyduk. Yemekhane gittik protesto ettik” dedi.

Yemekhanede çıkan isyanın ardından yemekhane çalışanlarının kaçtığını, ardından da işçilerin dağıldığını söyleyen işçi, “Taşeronlar geldi, konuşarak hallederiz falan dediler” diye konuştu.

Ayşenur Arslan “teröristlerin anası”na cevap verdi: Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun

 

Okumaya devam et

Popular