Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Yasa dışı altın vurgununu fotoğraflarla belgelediler

Fatsa’da Altıntepe Madencilik Şirketinin çalışma süresi dolmasına rağmen faaliyetlerine devam ettiği öne sürüldü. Bu durumu fotoğraflarla ortaya koyan çevre dernekleri, izne uymayan şirkete yasal yaptırım uygulanıp uygulanmadığını sordu.

BOLD – Ordu’nun Fatsa ilçesinde altın arayan şirketin çalışma süresinin dolmasına karşın faaliyetlerine devam ettiği ortaya çıktı. Çevre dernekleri, idarenin bu duruma seyirci kalmasına tepki gösterdi.

İZİN 9 EKİMDE SONA ERDİ

Ordu Fatsa’da siyanürle altın ayrıştırma işletmeciliği yapan Altıntepe Maden şirketinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetleme Genel Müdürlüğü’nden aldığı Geçici Faaliyet Belgesi izni 9 Ekim’de sona erdi. Ordu Çevre Derneği (ORÇEV), şirketin çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) dosyasından elde ettiği belge hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na süre dolmasına rağmen denetleme yapılıp yapılmadığını, yasal yaptırım uygulayıp uygulanmadığını sordu.

ŞİRKET FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Cumhuriyet’ten Cemil Ciğerim’e konuşan Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, Fatsa’daki siyanürle altın işletmeciliği yapan şirketin çalışma süresinin dolduğunu ancak şirketin halen çalışmalara devam ettiğini belirterek, “Şu an şirketin hiçbir çalışma yapmaması gerekir. Şirketin çalıştığını biliyoruz. Çalışmasına izin verenler de denetim yapmayanlar da suç işlemeye devam etmekteler. Her zaman dediğimiz gibi, fiili mücadele şart. Yasal yollardan hesap soracağız” dedi.

ŞİRKET YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ YERİNE GETİRMİYOR

Ekoloji Birliği Eşsözcüsü Coşkun Özbucak da “Şirketler kâğıt üzerindeki yükümlülüklerini bile yerine getirmiyorlar. Keyfiyet devam ediyor. Bunları Kazdağı’ndan Artvin’e kadar her tarafta görüyoruz. Bugün Fatsa’daki siyanürle altın ayrıştırması yapan şirketin keyfiyetine karşı da hukuksal ve fiili mücadeleyi büyütmek zorundayız” diye konuştu.

Bakanlığın açıkladığı günlük yeni hasta sayısında büyük artış

Gündem

AKP’den önce telefonlarda görüntülü arama yoktu

Kendisine mikrofon uzatılan AKP’li kadının, “Eskiden cep telefonlarında görüntülü arama yoktu. Allah başkanımızdan razı olsun” sözleri sosyal medyada olay oldu.

BOLD – Sokak röportajlarında mikrofon uzatılan AKP seçmeni bir kadının sözleri sosyal medyada gündem oldu. Hükumeti ve Erdoğan’ı öven kadın AKP ile birlikte teknolojik gelişmelerin hızlandığını iddia etti.

Görüntülü arama örneği veren AKP’li kadın: “Eskiden cep telefonlarında görüntülü arama yoktu. Şimdi Almanya’daki abimle görüntülü konuşabiliyorum. Allah başkanımızdan razı olsun” dedi.

Muhabirin bu teknolojileri yurt dışından alıyoruz hatırlatmasına ise AKP’li kadın: “Olsun yine de önce Allah’ın sonra da Başkanımızın sayesinde” diyerek cevap verdi.

43 yıllık esnaf batışını böyle anlattı: Bu komedinin parçası olmak istemedim

 

Okumaya devam et

Gündem

Payitaht oyuncusu sahte içkiden öldü

Payitaht ve Arka Sokaklar dizilerinde de rol alan oyuncu 38 yaşındaki Ercan Yalçıntaş, Bursa’daki evinde ölü bulundu. Yalçıntaş’ın sahte içkiden hayatını kaybettiği öğrenildi.

BOLD – Bursa’nın Osmangazi ilçesi Sırameşeler Mahallesi’nde oturan dizi ve tiyatro oyuncusu 38 yaşındaki Ercan Yalçıntaş evinde ölü bulundu.

AMATEM’DE TEDAVİ GÖRDÜ

Kendisinden uzun süre haber alınamayan Yalçıntaş’ın cesedi eve gelen annesi tarafından bulundu. İddiaya göre, ihbar üzerine eve gelen sağlık ekipleri Yalçıntaş’ın sahte alkolden hayatını kaybettiğini belirledi.

Yalçıntaş’ın daha önce de Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi’nde (AMATEM) alkol tedavisi gördüğü öğrenildi.

PAYİTAHT’TA DA ROL ALDI

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Yalçıntaş, “Arka Sokaklar, Payitaht, Eve Dönüş, Vatanım Sensin, Türkan” gibi dizilerin yanı sıra birçok tiyatro oyununda da sahne aldı.

Yalçıntaş’ın cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Cem Seymen’den fahiş fatura isyanı: İnsan gibi yaşama hakkının gaspıdır bu fatura

Okumaya devam et

Gündem

Resmi rakamlara göre koronavirüsten toplam can kaybı 25 bini aştı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı günlük koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 140 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 73 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 140 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 73 oldu.

Son 24 saatte yapılan testler sonucunda ise semptom gösteren 684 kişiyle birlikte 5 bin 277 yeni vaka tespit edildi. Verilere göre ağır hasta sayısı da bin 905 olarak açıklandı.

TRT sonunda açıkladı: Vatandaşın cebinden TRT’ye dudak uçuklatan para

Okumaya devam et

Popular