Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İmamoğlu’dan veri çıkışı: Açıklanan vefat sayısının en az 50 fazlası İstanbul’da

Koronavirüsün İstanbul’da endişe verici boyutlara ulaştığını belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklanan ölümlerin en az 50 fazlasının İstanbul’da olduğunun altını çizdi. İmamoğlu, İstanbul’da bugün 164 kişinin salgın hastalık nedeniyle öldüğünü kaydetti.

BOLD – İstanbul Büyükşhehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye’de açıklanan vefat sayılarının en az 50 kadar fazlasının sadece İstanbul’da görüldüğü bilgisini verdi. İmamoğlu, pandemi sürecinin şeffaf yönetilmediğini kaydetti.

AÇIKLANAN ÖLÜMLERİN EN AZ 50 FAZLASI İSTANBUL’DAN

Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin ikinci etabının açılışında konuşan İmamoğlu, Kovid-19 salgının Türkiye’de ve İstanbul’da çok endişe verici boyutlara ulaştığını vurguladı. İmamoğlu, “Bize sağlık kurumlarının kendi notuyla ‘bulaşıcı hastalık’ diye gönderilen vefat sayılarına baktığımızda Türkiye için açıklanan vefat sayısının en az 50 kadar fazlası sadece İstanbul’da var” dedi.

İSTANBUL’DA KONTROL KAYBEDİLDİ

Koronavirüs salgında Türkiye’deki hasta sayısının yarısının İstanbul’da olduğunu ifade eden İmamoğlu, kentte kontrolün yitirildiğini söyledi. İmamoğlu, bu sebeple İstanbul’da 2-3 haftalık bir kapanmanın şart olduğunu ifade etti.

VAKA SAYISI 11 MİLYONLUK BELÇİKA’DAN DAHA AZ

Açıklanan bilgileri eleştiren İmamoğlu, “11 milyonluk bizdeki vaka veya ölüm sayısı Belçika’dakinden 2-3 kat az ise gerçekten bunu bütün dünyaya insanlık namına öğretelim, anlatalım. Ama eğer açıklamalarda bir yanlış varsa bunun da anlamlı olmadığını, bu anlamda milletimizin yanlış bilgilerle yanıltmanın doğru olmadığının da altını çizmek zorundayım” dedi.

BULAŞICI HASTALIKTAN BUGÜN 164 KİŞİ ÖLDÜ

Ekrem İmamoğlu, daha sonra Twitter adresinden yaptığı açıklamada, ölen kişi sayısını da vererek, “Mezarlıklar Daire Başkanlığı’mızın “Bulaşıcı Hastalık Ölüm Sayısı” bugün 164 olmuştur. Bu sayı tüm pandemi döneminde bildirilen en yüksek sayıdır. Bulaşıcı hastalıktan vefat eden 164 vatandaşımıza Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

Ağır hasta ve vaka sayısında tırmanış sürüyor

Gündem

Payitaht oyuncusu sahte içkiden öldü

Payitaht ve Arka Sokaklar dizilerinde de rol alan oyuncu 38 yaşındaki Ercan Yalçıntaş, Bursa’daki evinde ölü bulundu. Yalçıntaş’ın sahte içkiden hayatını kaybettiği öğrenildi.

BOLD – Bursa’nın Osmangazi ilçesi Sırameşeler Mahallesi’nde oturan dizi ve tiyatro oyuncusu 38 yaşındaki Ercan Yalçıntaş evinde ölü bulundu.

AMATEM’DE TEDAVİ GÖRDÜ

Kendisinden uzun süre haber alınamayan Yalçıntaş’ın cesedi eve gelen annesi tarafından bulundu. İddiaya göre, ihbar üzerine eve gelen sağlık ekipleri Yalçıntaş’ın sahte alkolden hayatını kaybettiğini belirledi.

Yalçıntaş’ın daha önce de Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi’nde (AMATEM) alkol tedavisi gördüğü öğrenildi.

PAYİTAHT’TA DA ROL ALDI

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Yalçıntaş, “Arka Sokaklar, Payitaht, Eve Dönüş, Vatanım Sensin, Türkan” gibi dizilerin yanı sıra birçok tiyatro oyununda da sahne aldı.

Yalçıntaş’ın cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Cem Seymen’den fahiş fatura isyanı: İnsan gibi yaşama hakkının gaspıdır bu fatura

Okumaya devam et

Gündem

Resmi rakamlara göre koronavirüsten toplam can kaybı 25 bini aştı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı günlük koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 140 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 73 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 140 kişiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 73 oldu.

Son 24 saatte yapılan testler sonucunda ise semptom gösteren 684 kişiyle birlikte 5 bin 277 yeni vaka tespit edildi. Verilere göre ağır hasta sayısı da bin 905 olarak açıklandı.

TRT sonunda açıkladı: Vatandaşın cebinden TRT’ye dudak uçuklatan para

Okumaya devam et

Gündem

TRT sonunda açıkladı: Vatandaşın cebinden TRT’ye dudak uçuklatan para

Yayınlarında AKP propagandası yaptığı gerekçesiyle muhalefetin hedefinde olan TRT’nin açıkladığı 3 yıllık faaliyet raporuna göre, halkın cebinden kuruma giden para 7,2 milyar lira.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın sınıf arkadaşı İbrahim Eren’in başında bulunduğu Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), 2017, 2018 ve 2019 yıllarına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Sözcü gazetesinden İsmail Şahin’in haberine göre, vatandaşın ödediği fatura ve aldığı ürünlerden kesilip TRT’ye aktarılan para üç yılda 7.258 milyar lira oldu.

3 YILDIR İLK DEFA AÇIKLANIYOR

Uzun zamandır beklenen faaliyet raporları resmi siteden açıklandı. 16 televizyon, 17 radyo kanalı, 4 basılı dergi ve dijital mecralar üzerinden yayıncılık yapan TRT’nin gelirlerinin büyük bölümü vatandaşlardan toplanan bandrol ücretleri ve elektrik faturalarından tahsil edilen TRT paylarından oluşuyor.

TRT, Vatandaşın cebinden çıkan elektrik enerjisi bedeli üzerinden yüzde 2, televizyondan radyoya, cep telefonundan ev sinema sistemine, akıllı kol saatinden bilgisayar ve tabletlere kadar çok sayıda cihazdan yüzde 16 ile yüzde 0,01 arasında değişen oranlarda bandrol ücreti alıyor.

Kamusal Katkı Gelirleri olarak bilançoda yer alan bandrol ve enerji payı 2017 yılında 2 milyar 163 milyon lira, 2018 yılında 2 milyar 293 milyon lira, 2019’da ise 2 milyar 802 milyon lira oldu.

KURUM MUHALEFETİN HEDEFİNDE

AKP propagandası ve dış yapımlara ödediği fahiş fiyatlarla muhalefetin hedefinden olan TRT, 3 yıldır faaliyet raporu yayınlamadığı için de eleştiriliyordu.

43 yıllık esnaf batışını böyle anlattı: Bu komedinin parçası olmak istemedim

Okumaya devam et

Popular