Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Toprağa verilen Harbiyeli Kurt’un annesi: Hain ilan edilmeyi kendine yediremedi

Kanser tedavisi görürken vefat eden Hava Harp Okulu öğrencisi Yusuf Kurt’un annesi Ülker Kurt, oğlunun yaşadığı üzüntü sebebiyle kanser olduğunu söyledi. Anne Kurt, “Hain ilan ettikleri için hiçbir zaman kendine yediremedi. Bu yüzden bu hastalığa yakalandı” dedi.

BOLD – Kemik kanseri tedavisi gördüğü hastanede vefat eden Hava Harp Okulu öğrencisi 24 yaşındaki Yusuf Kurt’un annesi Ülker Kurt, oğlu için “Hain ilan ettikleri için hiçbir zaman kendine yediremedi. Bu yüzden bu hastalığa yakalandı. O üzüntü ile bu hastalığa yakalandı oğlum… Hep subay olmanın hayalini kuruyordu” dedi.

ANNE KURT: ÜZÜNTÜDEN KANSER OLDU

Yusuf Kurt, 15 Temmuz’un ardından tutuklanarak cezaevine konuldu ve müebbet hapis cezası verildi. Ancak bir süre sonra kanser olunca tedavisi için tahliye edildi. Yusuf Kurt, vefatının ardından Eskişehir’in Sarıbayır Köyü’nde toprağa verilirken annesi Ülker Kurt, oğlunun vatan haini ilan edilmeyi guruna yediremediğini ve üzüntüsü sebebiyle hastalığa yakalandığını belirtti.

EN ÇOK ARKADAŞLARININ TAHLİYESİ GÖRMEK İSTİYORDU

Kronos34.news’in haberine göre oğlunun son günlerini gözyaşları içinde anlatan anne Kurt “Hep subay olmanın hayalini görüyordu. Biraz dalsa, ‘BazenBen subay oldum anne. Köye atandım’ diyordu. ‘Arkadaşlarımın hepsi çıkıyor, yerleşiyor, bize subaylık verildi’ diyordu. Hep arkadaşlarını anıyordu. ‘Arkadaşlarımı görmeyi çok istiyorum anne’ diyordu ama ömrü yetmedi yavrumun. Çıktıklarını görmeyi çok istedi” ifadelerini kullandı.

SON ANLARI BÖYLE GEÇTİ

Oğlunun hastalığı boyunca şikayet etmediğini ve hep şükrettiğini anlatan Ülker Kurt, oğlunun son anlarını ise “Sürekli şükür etti. Sağ kolu kalkmadığı için sol şehadet parmağını kaldırıp ‘Allah-u ekber’ diye tekrarladı son anlarında. Sonra birileri ‘sağ elini kaldırman gerekiyor’ dedi ama Yusuf ‘sağ elim kalkmıyor ondan dolayı bunu kaldırıyorum’ diyordu. Yavrum, sürekli yüzünü sildiğim zaman abdest aldığını zannedip hemen namaza duruyordu. Oğlumun son anları böyle geçti” sözleriyle anlattı.

MÜEBBET VERİLMİŞTİ

Yusuf Kurt, 15 Temmuz gecesinde Hava Harp Okulu 2. sınıf öğrencisi iken Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne götürülenlerdendi. Mahkemenin karar duruşmasında sanıklar için müebbet kararı verilmiş ve öğrenciler hakkında tutuklama kararı çıkarılmıştı. Yusuf Kurt sağlık sorunlarından dolayı yurt dışı yasağı konularak serbest bırakılmıştı.

Gündem

678 bin sağlık çalışanına Çin aşısı vuruldu

Türkiye’de koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan aşı uygulamasının üçüncü gününde, Çin’den getirilen ve üçüncü faz testleri devam eden aşılar 678 bin sağlık çalışanına vuruldu. Sağlık çalışanları 28 gün sonra ikinci doz aşılarını olacak. 

BOLD – Çin’den getirilen ve Çin’de daha yapılmasına onay verilmeyen, güvenirliliği tartışmalı aşının sağlık çalışanlarına uygulanmasına devam ediliyor. Aşının yapılmasına başlandığı günden beri 678 bin sağlık çalışanına Sinovac firması tarafından üretilen CoronaVac aşısı vuruldu.

AŞILAMA 14 OCAK’TA BAŞLADI

Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda, Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen “Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi”ne göre, 14 Ocak Perşembe ülke genelinde başlatılan aşılamaya devam ediliyor. Bu kapsamda öncelikle sağlık çalışanları aşılanıyor. Aşılamanın üçüncü gününde 678 binden fazla sağlık çalışanı Sinovac firması tarafından üretilen CoronaVac aşısının ilk dozunu oldu. Aşılanan kişilere ilk dozun uygulanmasından 28 gün sonra aşının ikinci dozu uygulanacak.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

 

Okumaya devam et

Gündem

Milyonluk makam odası tefrişatına “itibar” savunması

Kayseri OSB

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nın lüks makam odası için 1.1 milyon lira harcadığı ortaya çıktı. Müfettiş raporlarına da yansıyan bu durum için “Kayseri OSB’nin itibarı” savunması yapıldı.

BOLD – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettişlerin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı için yapılan lüks makam odasına başkanlıktan açıklama geldi.

HARCAMA OSB’NİN İTİBARI İÇİN YAPILDI

OSB’de ortaya çıkan milyonlarca liralık makam odası harcamasına cevap geldi. Lüks makam harcamasıyla ilgili Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’den açıklama yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettişlerin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yönelik hazırladığı rapora ilişkin OSB yönetim kurulu yazılı bir açıklama yaptı. Raporda, eleştiri konusu yapılan kimi harcamalara da değinilen açıklamada 1,1 milyon lira harcanan makam odası için “Kayseri OSB’nin itibarı ve kurumsal kimliği için yapıldı” ifadeleri kullanıldı.

“TAHİR NURSAÇAN ŞAHSI İÇİN YAPMADI”

Yapılan haberlerle Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan’ın hedefe konulduğu öne sürülen açıklamada, “Haberde yer alan harcamaların hiçbiri Tahir Nursaçan tarafından şahsi olarak yapılmadı. Osmanlı odasına alınan malzemeler piyasa değerine ve faturalı olarak alındı. Makam odası ve tefrişatı yönetim kurulu ve şahıslar için değil bizatihi Kayseri OSB itibarı ve kurumsal kimliği için yapılmış, genel kurul bütçesinde yer almış, bir sonraki genel kurul bütçesinde de açıkça ibra edilmiş bir harcamadır” denildi.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

Okumaya devam et

Gündem

Ankara’da demokrasi ve laikliği ‘küfür’ olarak nitelendirilen bildiriler dağıtıldı

Ankara’nın Mamak ilçesi Misket Mahallesi’ndeki sokağa çıkma yasağında binalara demokrasi ve laikliğin ‘küfür’ olarak nitelendirildiği bildiriler bırakıldı. Bildirilerde Atatürk, devlet memurları ve din adamlarına hakaret edilmesi dikkat çekti.

BOLD – Ankara’nın Mamak ilçesinin Misket Mahallesi’ndeki binalara ‘şeriat çağrısı’ yapılan bildiriler bırakıldı. CHP, bildiriyi dağıtanların bir an önce tespit edilip gözaltına alınmasını talep etti.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA DAĞITILDI

Binaların kapılarına bırakılan bildirilerde, demokrasi ve laikliği ‘küfür’, oy kullanmayı ise ‘kafirlik’ olarak nitelendiren ifadeler yer aldı. Ayrıca bildirilerde, Mustafa Kemal Atatürk, devlet memurları ve din insanlarına hakaret edildi. Ayrıca bildirilerin sokağa çıkma yasağında dağıtılması da dikkat çekti. Bildirinin sonunda ise ‘Fatih Sadri’ adlı bir kişinin sosyal medya hesabına yönlendirildi.

CHP’Lİ HAKVERDİ: SORUŞTURMA BAŞLATILMALI

Olayı sosyal medya hesabından duyuran CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, “Şeriat çağrısı var. Atatürk’e, devlet memurlarına, din adamlarına hakaret var. Kim yaptıysa halkı kin ve nefrete sürüklüyor. Bunu herhangi bir sol yapı dağıtmış olsaydı, hemen gözaltına alınırlardı. Güvenlik kameralarından tespit edilebilir ve soruşturma başlatılmalı” dedi.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

Okumaya devam et

Popular