Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Tutsak babası için yardım istedi: “Ona bir şey olursa ben yok olurum”

Dün gece hayatını kaybeden KHK’lı komiser Ümit Gökhasan’ın oğlu Furkan Gökhasan, babasının ölümünden önce Ömer Faruk Gergerelioğlu’na bir mektup yazdı. Babası için yardım isteyen genç, “Ona bir şey olursa ben yok olurum” dedi.

BOLD – Kanserli bir hasta olmasına rağmen cezaevi şartlarında 7 ay yaşamak zorunda bırakılan KHK’lı komiser Ümit Gökhasan’ın oğlu Furkan Gökhasan HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerelioğlu’na bir mektup yazarak babasının yaşadığı zorlu süreci anlattı.

65 kiloya düşmüş bir kanser hastası olmasına rağmen babasına ‘cezaevinde kalabilir’ raporu verildiğini söyleyen Furkan Gökhasan, “Ölü durumdayım sayın vekilim. Neler yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz” diye yazdı. Oğul Gökhasan, babasının kişisel ihtiyaçlarını tek başına gideremediğini ve sağlıklı beslenemediğini de söyledi.

Ümit Gökhasan’ın İsmail Furkan (23), Melih Tuğhan (21) ve Halit Tarık (18) adında 3 oğlu bulunuyor.

İşte Furkan Gökhasan’ın (23) mektubu:

“Annem daha önce sizinle konuşmuştu. Babam kanser hastası ve cezaevinde tutuluyor. Az önce babamla telefonda konuştum. Sesi kötü geliyordu. 65 kiloya düşmüş. Belki bilginiz vardır. Geçenlerde hastane kuruluna çıktı. Babam hakkında cezaevi şartlarına uygundur raporu verilmiş. Veren doktor sadece kanser durumunu değerlendirmiş sanırım. Bu sevindirici bir haber çünkü babamın sağlığı aşırı kötü durumda değil. Ancak bir o kadar da üzücü çünkü babamın durumu cezaevine uygun olmamasına rağmen orada tutmaya devam ediyorlar.

“VÜCUDU BİTİK DURUMDA”

Babamın günde 7 öğün yemesi gerekiyor. Sıcak yemesi gerekiyor. Vücudu bitik durumda. Kendi çamaşırlarını, bulaşıklarını yıkayamıyor. Bunların hiçbiri cezaevinde sağlanabilecek şeyler değil. Bunların dışında malum pandemi sürecindeyiz. Hastalık özellikle bağışıklık sistemi zayıf kişilerde ciddi sorunlara hatta ölümlere yol açıyor. Babamın, aldığı tedavilerden dolayı bağışıklık sistemi çökme durumunda.

Cezaevinde çalışan yüzlerce memur var. Orada kalan binlerce mahkum var. Çalışanlar akşamları evlerine gidiyor. Eşleri çalışıyorsa onlar da çalıştıkları yerlerden hastalık kapıp eşlerine bulaştırabilir. Ya da görüşler esnasında hastalık yayılabilir. Bu hastalığın babama ulaşması durumunda korkuyorum ki sonucu ölüm olacak. Ancak bu durumlar hiç düşünülmeden kararlar verilmiş. Karara itiraz ettik.

“ÖLÜ DURUMDAYIM SAYIN VEKİLİM”

Ancak ölü durumdayım sayın vekilim. Babam bana babadan öte arkadaştı. İnsanlar beni düşüncelerimden dolayı dışlarken babam benle oturup muhabbet ederdi. Destek olurdu her şeyime. Ona bir şey olursa ben yok olurum. Bu vatanı seven bir genç daha hiç olur. Neler yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?” 

“40 KİŞİLİK KOĞUŞTA YAŞIYOR, SU AKMIYOR”

Kanser olduğu ortaya çıktığından beri Ümit Gökhasan’ın hastane ve cezaevi süreçlerini yakından takip eden Ömer Faruk Gergerlioğlu, defalarca kez hastanın tahliye edilmesi için Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

Ocak 2020’de midesinin tamamı, yemek borusunun yarısı alındıktan 14 gün sonra tekrar Afyon Cezaevine gönderilen Ümit Gökhasan’ı tekrar gündeme getiren Gergerlioğlu, “40 kişilik koğuşta kalıyor. Sular gündüz akmıyor. Bir de koronavirüs nedeniyle iki aydır kemoterapi alamıyor. İşkence bu! Hasta mahpuslar tahliye edilmeli!” demişti.

Yüzde 80 engelli raporu verildikten sonra bile Gökhasan’ın tahliye edilmediğine dikkat çeken Gergerelioğlu, “Bitkin durumdaki hastanın adli tıp işlemleri sonrası gecikmeden tahliye edilmesi lazım. Cezaevinde hasta olmak, hele kanser olmak ne zor Yarab!” diye yazmıştı.

Cezaevinde kanser olan KHK’lı Ümit Gökhasan hayatını kaybetti

 

Gündem

Fuat Avni davasında karar

Verdiği kulis bilgilerle bir dönem fenomen olan Fuat Avni adlı sosyal medya hesabını yönettiği iddia edilen Mustafa Koçyiğit, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

BOLD – Devlet içindeki bazı bilgileri sızdırdığı iddia edilen ve sosyal medyada Fuat Avni hesabını yönetmekle suçlanan eski Başbakanlık  çalışanı Mustafa Koçyiğit’e müebbet hapis cezası verildi.

Koçyiğit’in, sosyal medyada AKP ve Erdoğan hakkında kulis bilgiler paylaşmasıyla bilinen Fuat Avni hesabının yöneticilerinden biri olduğu iddia ediliyor.

Koçyiğit’in yargılandığı, 15 Temmuz girişimi sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığını ele geçirme girişimine ilişkin ve davada 17 sanık bulunuyor.

Koçyiğit’e müebbet hapis cezası veren mahkeme heyeti, diğer sanıklara ise, 7 yıl 6 ay ile müebbet hapis cezası arasında değişen sürelerde hapis cezası verdi.

Sebahat Tuncel’in tokat attığı o polis Cemaat soruşturmasından açığa alındı

 

Okumaya devam et

Gündem

Kovid-19’un ciğerlerinde kalıcı hasar bıraktığı hasta tutuklu yeniden cezaevine gönderildi

Kayseri Şehir Hastanesinin ‘risk yok’ raporu verdiği 68 yaşındaki kalp hastası Ahmet Türkmen, ciğerlerindeki kalıcı hasara rağmen yeniden cezaevine gönderildi.

BOLD – Kayserili işadamı 68 yaşındaki Ahmet Türkmen, tutuklu bulunduğu Kayseri Cezaevinde Kasım 2020’de koronavirüse yakalandı. Hastanenin yoğun bakımında tedavi gören Türkmen’in ciğerlerinde kalıcı hasar oluştu. Bir süre solunum cihazına bağlı kalan daha sonra yeniden cezaevine gönderildi.

Temmuz ayında tedavi gördüğü Kayseri Şehir Hastanesi’nden kronik kalp hastası Türkmen için cezaevinde kalmasında bir risk yoktur raporu verildiği öğrenildi. Ahmet Türkmen şu anda Kayseri Bünyan Cezaevinin polikliğinde kalıyor.

BIRAKIN YAŞASIN

Babasının sağlık durumunun cezaevinde kalmaya uygun olmadığını söyleyen kızı Elif Türkmen ise yetkililere çağrıda bulundu. Elif paylaşımında: “Cezaevinde Kovid-19’a yakalanan babam Ahmet Türkmen, uzun süren yoğun bakım tedavisi sonrası ciğerlerinde kalıcı hasar oluştuğu için oksijene bağlı olarak yaşamını devam ettirebilmektedir. Riskli durumuna rağmen tekrar cezaevine konulmuştur. Lütfen Bırakın! Ahmet Türkmen yaşasın” ifadelerini kullandı.

Türkmen’in tahliye edilmesi için sosyal medyada “Ahmet Türkmen Yaşasın” etiketiyle kampanya başlatıldı. Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanan ve 4 yıldır hapiste bulunan kronik kalp hastası Ahmet Türkmenler 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve dosyası Temmuz 2020’de Yargıtay tarafından onaylandı.

AKP Milletvekili yeryüzündeki tüm felaketlerden İmamoğlu’nu sorumlu tuttu

Okumaya devam et

Gündem

Resmi rakamlara göre koronavirüsten can kaybı 24 bini geçti

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 164 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 161 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 164 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 161 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 342 test sonucunda semptom gösteren 749 hastayla birlikte 5 bin 862 yeni vaka tespit edildi. Böylece toplam vaka sayısı 2 milyon 392 bin 963’e çıktı.

AĞIR HASTA SAYISI DÜŞÜŞTE

Verilere göre 7 bin 905 hastanın daha sağlığına kavuşmasıyla toplam iyileşen sayısı da 2 milyon 270 bin 769’a ulaştı. Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 5.1, ağır hasta sayısı 2 bin 183 oldu.

Erdoğan’dan ‘Rabia’yı unutan Adıyaman teşkilatına fırça

 

Okumaya devam et

Popular