Kültür

Oscar’ın güçlü adayı Nomadland’den fragman yayınlandı

Chloé Zhao tarafından yönetilen, Toronto ve Venedik’te büyük ödülleri alarak Oscar’da da iddialı hale gelen Nomadland filminden yeni fragman yayınlandı.

BOLD– Toronto ve Venedik’te eş zamanlı prömiyer yapan ve başrolünde 1997’de Fargo ve 2018’de Three Billboards Outside Ebbing Missouri filmleriyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını alan Frances McDormand’ın yer aldığı Nomadland’den sımsıcak bir fragman geldi.

ŞİMDİDEN TARİHE GEÇTİ

Bu yıl hem Venedik’te hem Toronto’da en iyi film seçilen ve aynı zamanda yönetmen Chloé Zhao’ya en iyi yönetmen ödüllerini kazandıran Nomadland Oscar’ın favorileri arasında gösteriliyor. Venedik ve Toronto gibi iki prestijli festivalde birden ödül alan ilk film olarak tarihe geçen yapım bir de Oscar alırsa efsaneler arasındaki yerini alacak.

Chloe Zhao, Marvel’in yeni büyük filmi Eternals’ın da yönetmeni…

38 yaşındaki genç yönetmen Chloé Zhao’nun kamera arkasında olduğu yapım, Jessica Bruder’ın kurmaca olmayan 2017 tarihli Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century kitabından uyarlandı. Usta oyuncu Frances McDormand filmde, ekonomik krizde her şeyini kaybettikten sonra karavanıyla birlikte Amerika’nın batısına doğru yolculuğa çıkan 60’lı yaşlarındaki Fern karakterini canlandırıyor.

Bu modern göçebe hikâyesinin kadrosunda oyunculuk tecrübesi bulunmayan ve gerçek hayatta da Amerika’da göçmen olarak yaşayan Linda May ile Charlene Swankie’nin yanı sıra Good Night, and Good Luck, LA Confidental ve The Bourne Ultimatum filmlerinden tanıdığımız David Strathairn rol alıyor. Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version