Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Farklılıklar Almanya’nın Renkleri Kültür ve Sanat Yarışması’nda buluşuyor

Bu yıl 11. kez düzenlenen “Almanya’nın Renkleri Kültür ve Sanat Yarışması”na başvurular başladı. Resim, fotoğraf, müzik, şiir ve kısa film olmak üzere 5 dalda eserlerin değerlendirileceği yarışmanın teması ‘Farklılıklarımız Zenginliklerimiz”.

BOLD – Merkezi Almanya’da bulunan Akademy Verein für Bildungsberatung e.V adlı derneğin düzenlediği “Almanya’nın Renkleri Kültür ve Sanat Yarışması 2021” başlıyor. Pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek yarışmanın son başvuru tarihi 15 Mart 2021.

Farklı kültürlerin, renklerin, dillerin ve dinlerin bir araya geleceği yarışmaya katılım ücretsiz olacak. Performansların belirlenen şartlara ve kurallara bağlı olarak değerlendirileceği yarışmada adaylar; resim, şiir, müzik, fotoğraf, kısa film gibi farklı sanat dallarından başvuru yapabilecek.

Her kategorinin birincisine 200, ikincisine 150 ve üçüncüsünü de 100 euro ödül verilecek. Ayrıca Almanca şarkı dalında birinci olan yarışmacı “IFLC Colors of Voice” adlı ses yarışmasına katılım hakkı kazanabilecek. Bunun yanı sıra, Türkçe şarkı dalında birinci olan performans, Ümit Nameleri Şarkı Yarışması’na katılma fırsatı elde edecek.

Genç yeteneklerin performanslarını sergileyeceği yarışmada başvuru yaşları kategorilere göre değişecek. IFLC’nin duyurusuna göre; şarkı kategorisine 12-16 yaş gurubu, enstrüman kategorisine 13-20 yaş gurubu, rap, fotoğraf ve resim kategorisine 12-18 yaş gurubu ve kısa film kategorisine de 12-20 yaş gurubu adaylar başvuru yapabilecek.

Bir aday iki veya daha fazla kategoride yarışmaya katılabilirken, daha önce yarışmaya katılıp derece alanlar aynı kategoride yarışmaya katılamayacaklar.

17 Mart tarihinde, ‘Akademy Verein für Bildungsberatung e.V’ tarafından oluşturulan uzman heyet ön elemeleri yapacak, final performanslarını da halk oylamasıyla beraber 19 ve 20 Mart 2021’de değerlendirecek. Dereceye girecek ve ödül alacak olan katılımcılar 27 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan online gala programında YouTube üzerinden ilan edilecek.

BAŞVURU İÇİN

 

Kültür

Zack Snyder’ın yeni filmi Army of the Dead’den ilk fragman yayınlandı

Dawn of Justice Zack Snyder Cut merakla beklenirken 21 Mayıs’ta izleyiciyle buluşacak yeni filmi Army of the Dead’den de ilk fragman yayınlandı.

BOLD– 21 Mayıs’ta Netflix’te izleyiciye sunulacak olan Army of Dead; 300, Man of Steel ve Watchmen gibi filmlerle tanınan Zack Snyder’ın bu yıl seyirciye sunacağı ikinci filmi. Yönetmenin bu yıl izleyeceğimiz diğer filmi ise uğruna kampanyalar düzenlenen Dawn of Justice Zack Snyder Cut.

ZOMBİ İSTİLASINDA SOYGUN

Las Vegas’da gerçekleşen zombi istilası sırasında kaostan faydalanarak karantina alanında büyük bir soygun yapmayı planlayan ve eski askerlerden oluşan bir grubu konu alan filmin oyuncu kadrosunda; Dave Bautista, Ella Purnell, Ana De La Reguera, Theo Rossi, Huma Qureshi, Omari Hardwick, Tig Notaro, Hiroyuki Sanada, Garret Dillahunt, Matthias Schweighöfer, Raúl Castillo, Nora Arnezeder ve Samantha Win gibi isimler yer alıyor.

Army of The Dead’in ardından anime bir spin-off dizisi ve filmdeki asker grubunun geçmişine ışık tutacak bir prequel filminin de yapılması bekleniyor. Bu açıdan bakıldığında bir franchise başlatmaya hazırlanan yapımın Prequel filminin başrolünü aynı zamanda yönetmenliğini de yapacak olan Matthias Schweighöfer üstlenecek.

Okumaya devam et

Kültür

Van Gogh’un 135 yıl önce yaptığı resim ilk kez görüntülendi

Vincent van Gogh’un 135 yıl önce Paris’te yaptığı bir resim, 100 yıl boyunca bir koleksiyonda kapalı kaldıktan sonra ilk defa görüntülendi.

BOLD– Ünlü ressamın “Montmartre’da Bir Sokak Manzarası” adlı çalışması çizildiği 1887’den sonra 100 yıldan fazla bir süre tek bir Fransız ailesinin koleksiyonunda yer aldı. Müzayede evi Sotheby’s tarafından önümüzdeki ay mezata çıkarılacak resmin 7 milyon sterlin civarında bir bedele satılabileceği tahmin ediliyor.

VAN GOGH’UN SANATINDA ÖNEMLİ BİR YERİ VAR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Van Gogh uzmanı Martin Bailey “Bu resmi ilk defa doğru düzgün görebiliyoruz. Daha önce resmin yalnızca birkaç tane, çoğu siyah beyaz reprodüksiyonu yapılmıştı. Hep özelkoleksiyonlardaydı, yalnızca sahipleri ve arkadaşları görebiliyordu. Bu önemli bir sanat eseri çünkü Van Gogh’un koyu, toprak renkli resimler yaptığı Hollanda döneminden Provence’teki coşkun resimlere geçiş döneminde çizilen bir geçiş dönemi resmi. Van Gogh Paris’e gittikten sonra izlenimcileri keşfetmiş ve daha fazla renk kullanmaya başlamıştı.” sözleriyle resmin önemini aktardı.

Söz konusu resmin Van Gogh’un 1886-87 yıllarında kardeşi Theo’da kalırken yaptığı bir dizi resimden biri olduğu ve kardeşinin evine yakın bir sokağı betimlediği belirtildi.

Resmi 25 Mart’a kadar Paris, Amsterdam ve Hong Kong’daki müzayede evlerinde sergileyecek olan Sotheby’s mezatla ilgili olarak “Bu kadar ikonik bir seriden çıkmış bu kalibrede bir eserin piyasaya çıkması kesinlikle büyük bir olay.” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Kültür

Netflix yeni Sherlock Holmes dizisi The Irregulars’tan fragman yayınladı

Yeni bir Sherlock Holmes dizisi geliyor. Netflix’in ünlü dedektiften esinlenen yeni dizisi “The Irregulars”tan yayınlanan ilk tanıtım fragmanı dikkatleri çekmeyi başardı.

BOLD– 19. yüzyıl dönem dizisi olarak çekilen yapımda, Dr. Watson ve pek ortalarda görünmeyen ortağı Sherlock Holmes doğaüstü suçları sıra dışı bir ekiple birlikte çözmeye çalışacak.

YENİ SHERLOCK 26 MART’TA YAYINDA

Daha önce My Mad Fat Diary (2013) ve Watership Down gibi yapımlara imza atan Tom Bidwell’in yazdığı dizide Henry Lloyd-Hughes (Sherlock Holmes), Royce Pierreson (John Watson), Thaddea Graham (Bea), Darci Shaw (Jessie), Jojo Macari (Billy) ve Harrison Osterfield (Leopold) gibi oyuncular rol alıyor.

Johnny Allan, Joss Agnew ve Weronika Tofilska’nın yönettiği sekiz bölümden oluşan ilk sezon 26 Mart’ta yayımlanmaya başlayacak.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0