Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Yargı kayıp KHK’lı için kılını kıpırdatmıyor: 15 gündür savcı atanmadı

2 haftadır kayıp olan KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit için hala bir savcı atanmadı. Tüm çabalarına rağmen sonuç alamayan kayıp KHK’lı Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit ise “Babam normalde beni günde 2-3 defa arardı. 15 gün oldu ama aramadı. Başına bir şey gelmiş olmasından başka bir ihtimal aklıma gelmiyor” diyerek endişesini anlattı.

BOLD – 2 haftadır kayıp olan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na babasıyla ilgili son gelişmeleri anlattı. Nursena Küçüközyiğit’in verdiği bilgilere göre şu ana kadar olaya bir savcı atanmadı. Kendi çabaları ile babasının çalıştığı binanın güvenlik kamerasından sadece küçük bir zamanın görüntülerini inceleyebilen Nursena, o görüntülerde babasını takip eden 3 kişinin olduğunu belirtti. Babasının başına bir şeyler gelmiş olmasından endişe eden Nursena Küçüközyiğit “Savcı atanmaması beni endişelendiriyor. Çünkü güvenlik kameraları görüntüleri incelenmedi ve gün geçtikçe çevredeki kameraların görüntüleri de siliniyor” dedi. Türk yargısından şimdiye kadar bir çaba görmeyen ailenin avukatı ise AİHM ve BM’ye başvuru sürecini tamamlamaya çalışıyor.

Videohaber

Erdoğan iki günde çark edince Kılıçdaroğlu ‘para’yı sordu

Erdoğan, 22 Şubat 2021 Pazartesi günü yaptığı konuşmada Merkez Bankasının kasasında 95 milyar dolar olduğunu açıkladı. Aynı Erdoğan, sadece 2 gün sonra 24 Şubat 2021 Çarşamba günü kendini yalanladı. Kılıçdaroğlu ise “Para nerede” diye sordu.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve muhaliflerin ısrarla akıbetini sorduğu Merkez Bankasındaki 128 milyar doların büyük kısmının salgın döneminde harcandığını iddia etti. Damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan ise övgüyle söz etti. Erdoğan, 22 Şubat 2021 Pazartesi günü yaptığı konuşmada Merkez Bankasının kasasında 95 milyar doların bulunduğunu söylemişti. İşte Erdoğan’a 2 gün arayla yaptığı açıklamalar:

NEREDE BU PARA?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, 128 milyar dolarla ilgili Erdoğan’ın yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığını söyledi. Paranın nerede olduğunu soran Kılıçdaroğlu şunları dile getirdi: “Kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir açıklamadır. İnat etti, damadı getirdi, 128 milyar dolar toz oldu gitti. Mademki dengelemek için kullanmış, esnafta yok, çiftçide yok, emeklide yok. Hiç kimsede yok, nerede bu para? Nereye gittiğini çıksınlar millete bir açıklasınlar.”

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan’ın korktuğu gazeteciler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gazetecilere yönelik baskıları Türkiye sınırlarını aştı. Erdoğan ve iktidarı eleştiren haberlerinden dolayı özgürlüklerinden ve yurtlarından edilen basın mensupları bu videoda… BOLD

Okumaya devam et

Videohaber

İşte TSK’yı bitiren kafa!

15 Temmuz akşamı Erdoğan’ın yanında olan Cihat Yaycı’nın geliştirdiği Fetömetre ile TSK’ya tırpan vuruldu. 16 şehidin verildiği Gara Operasyonu TSK’da şu anda yaşanan sorunların somut örneklerinden birisi…

BOLD – 15 Temmuz 2016 sonrası TSK’dan yapılan tasfiyeler sonucunda her iki generalden birisi, kurmay subayların da yüzde 73’ü ihraç edildi. Albay seviyesinde bu tasfiyeler yüzde 90’a ulaştı. Bugün itibariyle TSK’da pilot bulunamıyor, kurmay subay yok denecek kadar az. Bu tasfiyelerin kaynağı ise Cihat Yaycı’nın mucidi olduğu ‘Fetömetre’ denilen fişleme programı.

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, “Tasfiyeler için 15 Temmuz’da ne yaptığınızın, nerede olduğunuzun hiç önemi yok” diyor. Fetömetre’nin ne, Cihat Yaycı’nın ise kim olduğuna ışık tutuyor. Yaycı’nın sıra dışı hikayesinden söz eden Arslan, 15 Temmuz akşamı Yaycı’nın Erdoğan’ın yanında ne yaptığı ve tasfiyeleri nasıl organize ettiğini anlatıyor.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0