Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

MİT tırları olayında ikinci perde

MİT tırları olayı sonrası Türkiye kritik bir dönemece girdi. Siyasal ve toplumsal yapıda dikkat çeken kırılmalar yaşandı. Jandarma’ya ise tarihi bir darbe vuruldu.

BOLD – Adana’da durdurulan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından kiralandığı belirtilen tırların durdurulması sonrası Türkiye’de çok şey değişti. Gazeteci Cevheri Güven, videonun ikinci bölümünde MİT tırları olayının farklı boyutları ele alınıyor…

MİT tırları olayı nedir?

Videohaber

AKP’li Mahir Ünal’ın Bahçeli videosu: Yerli ve milli unsurlar tasfiye edildi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında yeni bir videosu ortaya çıktı. Ünal, konuşmasında Bahçeli’yi yerli ve milli birçok unsuru MHP’den tasfiye etmekle suçluyor.

BOLD – AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi yerden yere vurduğu bir videosu ortaya çıktı. Ünal, Bahçeli’nin Özcan Yeniçeri, Meral Akşener, Sinan Oğan, Mehmet Şandır, Tuğrul Türkeş, Sadi Somuncuoğlu, Ramiz Ongun gibi yerli ve milli unsurları partiden tasfiye ettiğini öne sürdü.

İYİ PARTİLİ TÜRKKAN PAYLAŞTI

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında geçmişte kullandığı sert sözlere dair videosu ortaya çıktı. İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından sosyal medya hesabından paylaşılan videoda AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Devlet Bahçeli’nin MHP’deki yerli ve milli kişileri tasfiye ettiğini ifade ediyor.

YERLİ VE MİLLİ UNSURLARI MHP’DEN TASFİYE ETTİ

Melih Gökçek’in televizyon kanalı olarak bilinen Beyaz TV’deki bir yayında Bahçeli’yi sert dille eleştiren AKP’li Ünal, “Şimdi Devlet Bahçeli MHP’nin başına geldiği günden beri parti içindeki bütün yerli ve milli unsurları tasfiye etti. Mesela Özcan Yeniçeri, Meral Akşener, Sinan Oğan, Mehmet Şandır, Tuğrul Türkeş. Geçmişte Sadi Somuncuoğlu’ndan başlayın Ramiz Ongun’a kadar birçok yerli ve milli unsuru Devlet Bahçeli MHP’den tasfiye etti. Bugün maalesef Devlet Bahçeli tabanı yerli ve milli olan bir partinin tavanı olarak kendi tabanından kopmuştur” dedi.

Selahattin Demirtaş: Daha cesur olmanın vakti çoktan geldi de geçiyor

Okumaya devam et

Videohaber

“10 polisin sırayla hukukçu bir kadına tecavüz ettiğine şahit oldum”

Gözaltında alındığında şahit olduğu olayları anlatan PAKURD Genel Başkanı Baran, “Bugünlerde çıplak arama var mı yok mu o tartışılıyor ama, ne çıplak araması, tecavüz var. 10 polisin sırayla hukukçu bir kadına tecavüz ettiğine şahit oldum. Belki o hanım bir gün ortaya çıkıp anlatabilir” dedi.

BOLD – 2017 yılındaki operasyonda gözaltına alınıp ağır işkence gören PAKURD Genel Başkanı İbrahim Halil Baran, Şanlıurfa Terörle Mücadele Şubesinde o dönem şahit olduğu olayları anlattı. Baran, o dönem gözaltında çıplak aramanın yanı sıra tecavüze de şahit olduğunu kaydetti.

PROFESYONEL İŞKENCE İLE SORGULANDI

Erkam Tufan Aytav’ın Youtube kanalındaki yayınına katılan Baran, 12 gün boyunca kendisine kaba dayakla başlayıp, profesyonel işkence’ yöntemleri ile devam eden ağır sorgulama şartlarını tüm detayları ile anlattı. Mahkemede başından geçen ağır işkenceleri anlatıp büyük uğraşlar sonucunda zapta geçirmeyi başaran Baran, “Yaşadıklarımın tamamını tekrar anlatmak istemiyorum, aynı travmayı bir daha yaşamak istemiyorum” dedi.

İŞKENCEDE ARAP ÇOCUĞUN DİZ KAPAKLARI KIRILDI

“Şanlıurfa Terörle Mücadele Şubesi dediğiniz yer bir işkencehanedir” diyen Baran, gözaltındayken bizzat şahit olduğu diğer işkenceleri şöyle sıraladı.

– 2 tane Türkçe bilmeyen Arap çocuğu getirmişler. Bu çocukları çalıştıran kişi paralarını vermemek için ‘Bu ikisinin terörist olmasından şüpheleniyorum’ diyerek çocukları şikayet etmiş. Polisler işkence sırasında diz kapaklarını kırmışlar. Yerlerde sürünüyorlardı.

40 GÜNLÜK BEBEĞİ ANNESİNE VERMEDİLER

– Gülen Cemaati’nden bir kadını getirmişler. 40 günlük bebeği varmış. Birkaç gün emzirmesi için bebeği vermişler, daha sonra Emniyet müdürü Ercüment Türkmen, çocuğun annesine verilmesini yasaklamış. Bir tarafta bebek ağlıyor, bir tarafta anne. Anne, bir kap verin de sağıp çocuğuma vereyim diye haykırıyor. O kadıncağız günlerce sütünü lavaboya sağmak zorunda bırakıldı ve ağlamaları hiç dinmedi. Kendime uygulanan işkenceleri unutabilirim belki ama o annenin çığlıklarını unutamam.

10 POLİS SIRASIYLA TECAVÜZ ETTİ

– Bu günlerde çıplak arama var mı yok mu o tartışılıyor ama, ne çıplak araması, tecavüz var… 10 polisin sırayla hukukçu bir kadına tecavüz ettiğine şahit oldum. Belki o hanım bir gün ortaya çıkıp anlatabilir.

1200 KİŞİYE SİSTEMATİK İŞKENCE UYGULANDI

– Şanlıurfa TEM’de son 4 yılda yaklaşık 1.200 kişiye profesyonel yöntemlerin uygulandığı sistematik işkence uygulandı. Bu mağdurlardan sadece bir kaçı mahkemeye gidebildi. AYM’ye gidebilen sadece benim.

Selahattin Demirtaş: Daha cesur olmanın vakti çoktan geldi de geçiyor

Okumaya devam et

Videohaber

AKP 28 Şubat’ın mağduru mu, mahsulü mü?

“Artık AKP’nin bir 28 Şubat yapımı, klasiği, sürümü olduğu şüpheye yer bırakılmayacak kadar berraktır” bu sözler Erdoğan’ın ortağı Devlet Bahçeli’ye ait. Postmodern darbenin 24. yılında Bold Medya, Erdoğan’ın 28 Şubat sürecinin bir mağduru mu yoksa mahsulü mü olduğu sorusuna cevap aradı.

BOLD – Türkiye 28 Şubat’ın yıldönümünde, ülkenin en karanlık dönemlerinden birini tartışıyor. En çok tartışılan konulardan biri de AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün 28 Şubatçı cuntayla paralellik gösteren demokrasi dışı uygulamaları. 28 Şubat’ın 24. yılında Bold Medya, Erdoğan’ın Postmodern darbenin neresinden olduğunu araştırdı.

Pandemi AKP’nin 18 yıllık kibrini yerle bir etti: Bir bakan daha özür diledi

 

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0