Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bakan Hulusi Akar TSK’daki sahte ‘kan durdurucu’ skandalında Savunma Sanayii’ni suçladı

Askerler için TSK’ya sahte ‘kan durdurucu’ alınmasını Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Tedarik bakanlığımızca gerçekleştirilmemiştir” diyerek üstlenmedi. CHP’li Emir ise TSK’ya sahte ürün verip askerin hayatını tehlikeye atan firmalarla ilgili soruşturma başlatılmasını istedi.

BOLD – CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in TSK’da sahte tıbbi ürünlerin kullanılmasına kimin onay verdiği sorusuna, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Tedarik bakanlığımızca gerçekleştirilmemiştir” diye cevap verdi.

AKAR SORUMLULUĞU ÜSTLENMEDİ

Sağlık Bakanlığının “işe yaramayacağı” ve “yan etkileri nedeniyle sahada kullanılmasının uygun olmayacağı” uyarılarına karşın MSB’nin talebiyle 15 bin adet “kanama durdurucu ürün” alındı. Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, TSK’nın kanama durdurucu olarak kullandığı belgesiz ve sahte tıbbi ürünleri sordu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Tedarik bakanlığımızca gerçekleştirilmemiştir” diyerek sorumluluğu ihaleyi yapan Savunma Sanayii Başkanlığına (SSB) attı.

“MSB NASIL ONAY VERDİ?”

Akar’ın cevabını eleştiren Emir, “Söz konusu tedarikin SSB tarafından yapıldığını biz zaten söylüyoruz. MSB’nin sahte ve belgesiz ürünlerin kullanımına nasıl onay verdiğini soruyoruz” dedi. Askerin ilkyardım çantasına 15 bin adet belgesiz ve ruhsatsız kanama durdurucunun nasıl konulduğu sorusunun yanıtsız kaldığını belirten Emir, “Buna kimler onay verdi? Testleri yapılmamış taklit bir ürün hem Kara Kuvvetleri Komutanlığı hem de Özel Kuvvetleri Komutanlığı envanterine nasıl ve hangi yolla girmiştir? MSB, bir an önce TSK’ye sahte ürün veren, askerin hayatını tehlikeye atan firmaları kimlerin koruduğunu ortaya çıkaracak soruşturmaları başlatmalı” diye konuştu.

Zalim dediği padişahın Saray’ına sığınan demokrat: Süleyman Soylu

Gündem

Mutfağa ateş düştü olan lüks düşkünü AKP’lilere oldu: Yeni ayakkabıları şaşırttı

Malazgirt’teki törene 12 bin TL’lik ayakkabılarıyla giden AKP’li Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın, son paylaşımda ayağında 639 TL’lik ayakkabı olması dikkat çekti.

BOLD – Vatandaşın en önemli gündemi hayat pahalılığı. Kira, faturalar ve gıda giderleri bütçeleri aşar oldu. Halkın geçinemediğinin farkında olan AKP hükumeti günah keçisi arıyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, halkın geçinememesi ve hayat pahalılığından market zincirlerini sorumlu tuttu. Hükumet zabıtalara ‘Fahiş fiyat ahlaksızlığı’ operasyonu yaptırarak fiyat artışlarını engellemeye çalışıyor.

Mutfaktaki yangın gazete ve ana haber bültenlerinin de vazgeçilmezi olurken, bu haberlerden en çok etkilenen de lüks düşkünü AKP’li vekiller oldu.

12 BİN TL’LİK ARAKKABIDAN 639 TL’LİK AYAKKABIYA

Malazgirt Zaferi’nin 950. yıl törenine AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın 12 bin liralık ayakkabısı damga vurdu.

Törene davetli bakanlarla Bitlis’in Ahlat ilçesine giden Öznur Çalık, helikopterde çektirdiği fotoğrafı sosyal medyasından paylaştı. Çalık’ın fotoğraflara yansıyan ayakkabısının ortaya çıkan astronomik fiyatı tepki topladı.

Odatv’de yer alan habere göre, tepkiler sonrası Çalık, paylaştığı bir başka fotoğrafta 2 bin 349 TL değerindeki ayakkabılarıyla poz verdi. Bu da tepkileri azaltmaya yetmedi. Çalık’ın son paylaşımında giydiği ayakkabının fiyatının sadece 639 TL olması dikkat çekti.

Sözcü ve Halk TV’nin ‘süt dağıtımı’ haberine KHK’lılardan tepki

Okumaya devam et

Gündem

Hukuk profesörü Hüseyin Hatemi: Mahkum ailelerine yardım etmek suç değildir

AKP hukümetine yakınlığıyla bilinen Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, tutuklu ailelerine yardım etmemin suç olmadığını, bunu aslında devletin yapması gerektiğini söyledi.

BOLD – Cezaevindeki tutukluların ailelerine yardım ettikleri gerekçesiyle Ordu’da 43 kişinin gözaltına alınmasına hukuk profesörü, akademisyen Hüseyin Hatemi de tepki gösterdi.

“ÇOCUKLAR KENDİ DEVLETLERİNDEN SOĞUR”

Mahkumun suçu olsa bile ailelerine yardım etmenin suç olmadığını dile getiren Hüseyin Hatemi, “Demokratik ve sosyal hukuk devletinin bu yardımı kendinin gerçekleştirmesi, gerçekleştiremiyorsa yardım edenleri şüpheli saymaması gerekir. Aksi takdirde bu çocuklar kendi devletlerinden soğurlar.” dedi.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında önceki gün 43 kişiyi gözaltına aldı. Soruşturma kapsamında alınan 16 kişinin KHK’lı olduğu, bazılarının ise cezaevinden 3-4 ay önce tahliye edildiği öğrenildi.

Cezaevindeki tutukluların ailelerine yardımla suçlanıyorlar: 43 kişiye gözaltı

Aksaray’da 45 eğitim kurumuna “KHK’lı çalışıyor mu?” baskını

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğanların gergin kedisi Pıt Pıt Şeker sosyal medyayı böldü: Oy için timsah bile sever

Erdoğan’ın paylaştığı gazete okuyan kedi, Pıt Pıt Şeker sosyal medyanın gündeminde. Bazı sosyal medya kullanıcıları kedinin gergin haline dikkat çekerken, ekran görüntüleri paylaşan bazı hesaplar da paylaşımın bot hesaplarla gündeme sokulduğunu iddia etti.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından torunu Aybike’nin kedisi Pıt Pıt Şeker ile birlikte gazete okurken çekilen fotoğrafları paylaştı. Erdoğan, Pıt Pıt Şeker’in güncel gelişmelere çok meraklı olduğunu belirterek, mesajına gülen kedi emojisi koydu.

Paylaşım sosyal medyada da gündem oldu. Fotoğraflar sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. AKP’li sosyal medya hesapları fotoğrafları samimi bulurken, muhalif hesaplar PR çalışması olarak gördü.

BOT HESAP İDDİASI

Bazı sosyal medya hesapları ekran görüntüleri paylaşarak, Erdoğan’ın paylaşımının bot hesaplarla gündeme sokulduğunu iddia etti.

Fotoğraflara ilginç yorumlar da geldi. Karelere gergin olduğu yansıyan kedinin fotoğrafları ekonomi haberlerini okuduğuna yoruldu.

Erdoğan’ın eski fotoğraf ve görüntülerini paylaşarak hayvan sevgisini sorgulayanlar da oldu. Prof. Dr. Ayşe Aydoğdu da paylaştığı görüntüyle Erdoğan’ın hayvanlara bakışını eleştirdi: “Erdoğan torununun kedisi Pıt Pıt Şeker ile ponçik fotolar vermiş. İki ay önce kedisi ölmüş üzgün bir gazeteciye gülerek ‘Ne yaptın öldürdün mü?’ demişti” ifadelerini kullandı.

OYLAR ERİYİNCE

Bir sosyal medya kullanıcısı, oyları eriyen Erdoğan’ın halka sempatik görünmeye çalıştığını belirterek, “Oylar eriyince tabi halka sempatik görünmek lazım. 3-4 anket daha açıklansın timsah bile sever” dedi.

Turkey Tribunal nasıl finanse edildi?

Okumaya devam et

Popular

Shares