Politika

Halkın parasını böyle harcadı: Mansur Yavaş’a 59 bin liralık soru

AKP’li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a bütçeyi nereye harcadığını sormak için gazetelere reklam verdiği ortaya çıktı. Sorulan sorular için verilen reklama belediye bütçesinden 59 bin lira ödendi.

BOLD – AKP’li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’a karşı verdiği reklamın parasını, belediye bütçesinden karşıladığı ortaya çıktı. “Milletim adına soruyorum, 10 milyarlık bütçeyi nereye harcadınız” başlığı ile verilen reklam için 59 bin lira ödendi.

“HALKI AYDINLATMAK İÇİN VERİLDİ”

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre CHP grubunun, reklama yönelik verdiği önergeyi yanıtlayan Köse’nin Özel Kalem Müdürü Mehmet Duran, reklamın “Mamak Belediye Başkanlığı’nca da yapılan hizmetler konusunda tüm halkı aydınlatmak amacıyla” verildiğini savundu. “Gazetelere Basın İlan Kurumu aracılığı ile 58 bin 839 lira 52 kuruş bedelle çalışma yapıldığını” belirten Duran, çalışmanın “resmi prosedürlere uygun olduğunu” ileri sürdü.

“REKLAM VERECEKSE CEBİNDEN KARŞILASIN”

Mamak Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Ferat Tokmak ise kamu yararı olan işlerde belediyenin reklam verebileceğine dikkat çekerek, “Burada kamu faydası yok, kamu zararı var. Bu konunun da aslı yalan. Şahsi ve yalan haberlerin, belediye bütçesiyle haber yapılması ahlaksızlıktır. Belediye başkanı, bu tarz konularda reklam verecekse cebinden karşılasın. Yanlış haberler ile yurttaşları yanlış yönlendirmeye, Sayın Mansur Yavaş’a karşı kışkırtmaya çalışıyorlar. Siyaset yapıyorlar” dedi.

Anonymous’un 14 milyar euroluk Berat Albayrak sırrı!

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version