Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Memleket Hareketi üyesinden Gergerlioğlu ve Doç. Dr. Savaş’a ölümle tehdit

Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi üyesi Onur Baybars, HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu ile hayatını kaybeden KHK’lı Prof. Dr. Haluk Savaş’ın eşi Doç. Dr. Esen Savaş’ı sosyal medyadan ölümle tehdit etti. Baybars, “Doğru olan Gergerlioğlu ve onun gibi düşünen ne kadar Fetöcü varsa toplama kampına atılıp kedi yemi yapılmasıdır” dedi.

BOLD – Muharrem İnce’nin ‘Memleket Hareketi’ üyesi Onur Baybars, cezaevinde yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Haluk Savaş’ın eşi Esen Savaş’ı ölümle tehdit etti.

Esen Savaş’ı etiketleyerek ‘@umudumuzince’ adlı hesabından cevap yazan Baybars, “Ne demişti Balyoz şehidimiz Amiral Cem Aziz Çakmak: ‘Rövanşı alacağız, çoluk çocuk demeden hepsinden intikam alacağız. Önce aç bırakacağız. Sonra arkalarına bakmadan kaçacaklar, saklanacaklar” ifadelerini kullandı.

CAN GÜVENLİĞİMİN OLMADIĞININ DELİLİDİR

Tehdit üzerine Esen Savaş, “Eşimin ölümüne sebep olanlar şimdi beni böyle tehdit ediyorlar. Başıma bir şey gelirse tüm alem duysun. Türkiye’de yaşıyorum ve resmen tehdit ediliyorum. Bu ülkede benim ve çocuklarımın can ve mal güvenliğinin olmadığının delilidir bu tweet. Hiç tanımadığım bir insan tarafından tehdit, taciz ve beddua devam ediyor. Tek başına bir kadına bunlar yapılıyor” dedi.

Savaş ailesinin avukatı Levent Mazılıgüney ise olayı yargıya taşıyacağını belirterek, “Bu zihniyete ve bakış açısına Sn. @vekilince ne diyor acaba? Tasvip ediyor mu? Apaçık hakaret ve tehdittir ve telin edilmelidir. @umudumuzince olarak yazan Onur Baybars hakkında rahmetli Haluk Savaş ve eşinin avukatı olarak gerekli yasal işlemleri yapacağım” ifadelerini kullandı.

Mazılıgüney’in paylaşımlarına cevap veren Onur Baybars ise, “Yazdıklarımda herhangi bir hakaret ve tehdit yoktur. Şehit Cem Aziz Çakmak’ın sözünü paylaşmak da suç değildir. Ergenekon-Balyoz ve 15 Temmuz hain kalkışmasının faillerine beddua etmeyi suç olarak ortaya sunmak en çok fetullahçı hainleri sevindirir” diye yazdı.

Doç. Dr. Esen Savaş ve Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu nefret diliyle tehdit eden Onur Baybars (sağda) Memleket Hareketi’nin örgütlenme sorumlusu Hakkı Akalın ile yan yana.

GERGERLİOĞLU’NU DA TEHDİT ETTİ

Doç. Dr. Savaş’ı tehdit eden Baybars’ın tutuklanarak Sincan Cezaevine konulan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu da tehdit ettiği ortaya çıktı. Baybars’ın Gergerlioğlu tutuklandıktan sonra 3 Nisan tarihinde “Ömer Faruk Gergerlioğlu’na yapılanları yanlış buluyorum. Doğru olan Gergerlioğlu ve onun gibi düşünen ne kadar fetöcü, ergenekon tetikçisi, kumpasçı, iftriacı varsa toplama kampına atılıp kedi yemi yapılmasıdır” tehdidinde bulunduğu belirlendi. Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu, Baybars’ın paylaşımını ‘Suç duyurusu’ ifadesiyle paylaştı. Baybars’ın gazeteci yazar Ahmet Altan’ı da “Ahmet Altan’ın hakettiği yer Silivri zindanının en dibine geberip gitmektir”  sözleriyle hedef aldığı belirtildi.

Polis “Genelge var sileceksin” deyip muhabirin telefonunu kırdı

Gündem

Ülke yangın yeri! Kim takar Yalova Kaymakamını

Türkiye’nin 4. büyük partisi HDP’nin İzmir İl binasının basılarak bir çalışanın öldürülmesi sonrası tek kelime açıklama yapmayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bütün günü kursiyer kaymakamların kura töreninde geçirdi. Töreni sosyal medya hesabından da paylaşan Soylu’ya tepkiler çığ gibi.

BOLD – Onur Gencer adlı bir saldırgan, bugün sabah saatlerinde İzmir Konak’taki HDP İl binasını ateşe vererek Deniz Poyraz adlı bir hizmetliyi de öldürdü. Saldırgan Gencer binanın çatısında yakaladı. Saldırganın sosyal medya profilinde ‘bozkurt’ işareti yaparken, silah kullanmış halde ve poligonda atış taliminde çekilmiş fotoğraflar ve Suriye’de ‘görev’e gittiğine dair ifadeler bulunuyor.

AKP’DEN SALDIRIYA TEPKİ

AKP kanadından ilk açıklama parti sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Çelik paylaşımında: “Saldırıyı ve cinayeti lanetliyoruz. Türkiye, huzur ve güvenliğini bozmaya çalışan provokasyonlara asla fırsat vermeyecektir” dedi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de “Saldırıyı ve cinayeti lanetliyorum. Provokasyonların hedefi karanlıktır, huzursuzluk ve güvensizliktir. Hukuk bu karanlığa asla geçit vermeyecek, olay tüm yönleriyle aydınlatılacaktır” sözleriyle saldırıyı lanetledi.

SOYLU KAYMAKAMLARI PAYLAŞTI

Saldırı haberinin ardından ‘107’nci Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni’ne katılan İçişleri Bakanı Soylu burada yaptığı konuşmada konuya değinmedi. Sosyal medyayı aktif kullanan Soylu’nun hesabından da kaymakamların kura töreni de paylaştı. Ülkenin 4. büyük partisinin il binası silahla basılarak cinayet işlenmesine rağmen Soylu’nun bütün günü kaymakamlarla geçirerek açıklama yapmaması tepki çekti.

SEDAT PEKER UYARMIŞTI

Öte yandan, daha önceki videolarında Mehmet Ağar ve ekibinin Gazi Mahallesi olaylarına benzer kanlı olaylar planladığını söyleyen Sedat Peker, takipçilerine dikkat olmaları ve sokaktan uzak durmaları konusunda uyarıda bulunmuştu.

Uyarılarını tekrar hatırlatan Peker, “Kıymetli dostlarım, İzmir HDP il başkanlığına yapılan provokasyon amaçlı saldırının çok daha büyüklerini ne yazık ki önümüzdeki zamanlarda yaşayacağız. Eğer benim tecrübeme ve samimiyetime inanıyorsanız hiçbir şartla sokağa çıkmayın” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu’nun sessizliğinin yanı sıra bir mafya babası olan Sedat Peker’in halka itidal çağrısı yapması sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı.

Okumaya devam et

Gündem

Kırgız siyasetçiden Orhan İnandı açıklaması

Hakan Fidan’ın başında olduğu MİT tarafından kaçırılan eğitimci Orhan İnandı’nın Kırgız dostları ona sahip çıkıyor. Eski milletvekili Tursunbay Bakir Uulu, İnandı’nın hala daha bulunamamış olmasından duyduğu endişeyi dile getirdi.

BOLD – Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te 31 Mayıs akşamı kaçırılan Sapat Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İnandı’nın eski dostlarından, Erkin Kırgızistan Partisi Genel Başkanı, Eski Milletvekili Tursunbay Bakir Uulu da bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Sadır Caparov’un İnandı’nın bulunması için talimat vermesinin çok doğru bir karar olduğunu söyleyen Uulu, ancak, şu ana kadar bulunamamış olmasından ciddi şekilde endişe duyduğunu ifade etti.

“GÜVENLİK BİRİMLERİNİN ÇALIŞTIĞINI SÖYLEYEMEM”

Orhan İnandı hakkında Kırgız Meclisi Genel Kurulu’ndaki oturumu izlediğini belirten Uulu, “İçişleri Bakanlığı, Milli Güvenlik Devlet Komitesi ve Millî Eğitim Bakanlığı yetkilileri milletvekillerinin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanımızın bizatihi kendi himayesinde yürüttüğü soruşturmanın, ilgili makamlarca çok daha fazla çaba sarf ederek sonuçlandırılmasını istiyoruz. Şu ana kadar güvenlik birimlerinin bu şekilde çalıştığını söyleyemem.” dedi.

“DAHA ÖNCE DE ADAM KAÇIRMA OLAYLARI YAŞANDI”

Kırgızistan’ın eski cumhurbaşkanlarından Askar Akayev döneminde yaşanan insan kaçırma olaylarını hatırlatan Uulu şöyle devam etti:

“Akayev döneminde Özbek siyasetçi Abdumanab Pulatov’un komşu ülkenin özel istihbarat servisleri tarafından Bişkek’ten kaçırıldığını unutmuyoruz. Daha sonra Kırgız vatandaşımız olan Özbeklerin ülkemizden kaçırılma vakaları artmaya başladı. Bu gelişmelerin akabinde 1997’de Kırgız Meclisi’nde olayın araştırılması için benim de bulunduğum bir komisyon kuruldu. Özbekistan’a kaçırılarak hapsedilen vatandaşlarımızın ismini tespit ederek Meclis Genel Kurulu’nda açıkladık.

Ombudsman olduğum 2005 yılında Andican olayları yaşanmış ve Özbekistan’dan ülkemize sığınanlar olmuştu. Özbekistan ülkemize sığınan 22 Özbekistan vatandaşının iadesini istemişti. Ombudsman olarak iade kararına karşı çıkmama rağmen dönemin cumhurbaşkanı ve başsavcısı bu kişileri Özbekistan’a iade etti.

Kısaca özetlemem gerekirse, geçmişte de ülkemizde kaybolma veya gizli istihbarat servisleri tarafından adam kaçırma olayları yaşandı. İçişleri Eski Bakan Yardımcısı Kursan Asanov’un soruşturmasında İçişleri Bakanlığı’nın oğlunun gittiği bütün yerleri kameralardan tespit ederek göstermesini unutmuş değiliz.

Kaçırıldığı gün İçişleri Eski Bakanı Melis Turgunbaev ile buluşmasından sonra kimler ile bir araya geldiği ve yol güzergahını üzerindeki kameralardan kendisini takip eden araç ya da araçları tespit etmem mümkün.”

Facebook sayfasından bir açıklama yapan ve Orhan İnandı ile fotoğrafını da paylaşan Uulu, Kırgızistan’ın daha fazla utanç durumuna düşmemesi için kaybolan Kırgız vatandaşlarının sağ-salim bulunması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kırgız Meclisi Orhan İnandı’yı bulmaya kararlı: Kendimizi rezil etmemeliyiz

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li başkanın yanında el pençe duran savcı Ceza Tevkif Evleri Genel Müdür Yardımcısı oldu

Bir et lokantasının açılışında eski AKPli Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün yanında el pençe divan şekilde fotoğraflanan eski Kazan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Çıtlak’ın terfi ederek Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdür Yardımcısı olduğu ortaya çıktı.

BOLD – Kazan Başsavcılığının ardından Ankara Batı Adliyesi Savcılığına atanan Çıtlak, Aralık 2018’de Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdür yardımcılığı görevine atandı.

Çıtlak, 3 yıla yakın bir süredir genel müdür yardımcısı olarak görev yapıyor. Çıtlak’ın Kazan Başsavcılığı görevi sırasında Mayıs 2016’da bir et lokantasının açılışı sırasında verdiği fotoğraf tartışmaya neden olmuştu.

AKP’li Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve AKP’lilerle lokanta açılışına Kazan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Çıtlak da katılmıştı. Çıtlak’ın Lokman Ertürk’ün yanında el pençe divan şekilde duruşu tepki toplamıştı.

Abdullah Çıtlak.

Düşünce suçlusuna insafsız infaz: Bu nasıl adalet?

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0