Connect with us

Gündem

Sosyal medya babası Sedat Peker

Sedat Peker’in ifşa videoları Youtube, Twitter ve Facebook’ta 100 milyon kez izlendi. TikTok’taki 10 saniyelik kısa videolar 250 milyon kez görüntülendi.

BOLD – Barış Yarmadaş, gazetedamga.com.tr’de “İktidarın ve yandaş medyanın Sedat Peker sessizliği” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yarkadaş, Sedat Peker videolarının Türkiye’de çok büyük ilgi gördüğünü yazdı. “Soylu’nun görevde kaldığı her saniye, halkın kurumlara olan güvenini daha da aşağı çekiyor. Çürüme kurumların dört bir yanını sarıyor” dedi.

Yarkadaş’ın yazısı şöyle:

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bu yazının kaleme alındığı gün, 6. videosunu yayınladı. Peker, bu video da öncekilerde olduğu gibi birbirinden ilginç ve her biri skandal üstü sayılacak iddialara yer verdi. Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kardeşinin Zorlu AVM’de telefon tapelerini okuyup ona göre planlar yaptığını, MASAK Başkanı’nın Soylu’nun ekibi tarafından adeta rehin alındığını ve bu yüzden istedikleri her işi yaptırdıklarını iddia etti.

İZLEMEYEN KALMADI

Peker, bu ve buna benzer onlarca iddiayı dile getiriyor. Yaklaşık 40 gündür süren bu ifşaat dizisi, yaptığımı araştırmaya göre, sadece Youtube’ta 70 milyonluk bir izleme rakamına ulaştı. Dikkat edin, bu sadece Youtube’taki rakam… Buna bir de haber siteleri , Twitter ve Facebook’taki görüntülenme sayısını ekleyin… Peker’in videolarının izlenme oranının 100 milyona dayandığını göreceksiniz.

YILIN OLAYI

TikTok adı verilen sosyal medyada ise 10 saniyelik kısa videolar haline getirilen ifşaatın, 250 milyon kez görüntülendiği anlaşılıyor. Tüm bu rakamlar, Türkiye’de her üç kişiden birinin bu videoları izlediği, takip ettiği ya da haberdar olduğunu gösteriyor.

BESLEME MEDYA SESSİZ

Böylesi büyük bir skandal, Türkiye’de her üç kişiden biri tarafından takip ediliyor ama iktidarın beslemesi haline gelen medya, Sedat Peker’in Soylu’ya ve dolayısıyla AKP iktidarına yönelttiği suçlamaları görmüyor, duymuyor, konuşmuyor, konuşamıyor!

İKTİDAR DA DESTEK VERMİYOR

Organize suç örgütü lideri Peker’in suçlamaları karşısında dilini yutanlar sadece besleme medya değil tabii ki… İktidarın temsilcileri de adeta suskunluğa gömüldüler. Peker’in ilk videosu sonrası Soylu’ya destek veren AKP’li birkaç yönetici, o günden sonra bir daha konuşmadı. Soylu, iddialar karşısında adeta yalnızlığa terk edildi.

SOYLU NE YAPMALI?

İçişleri Bakanı Soylu ise şu an bir mafya liderinin ağır iddiaları karşısında kendisini savunmaya çalışıyor. Ancak söyledikleri hiç kimseyi tatmin etmiyor. Çünkü mafya, iletişimin gücünü AKP’den daha iyi kullanıyor. İktidarın kamu kaynaklarıyla besleyip büyüttüğü yandaş medya, söyleyecek hiçbir sözleri olmadığı için, adeta işlevsiz bir “makina parkı”na dönmüş durumda.

Ben kuşkusuz meselenin farklı bir boyutunu ele almak ve tarihe bazı sayıları not düşmek istedim. Yoksa meselenin benim ele aldığımdan çok daha boyutlu ve derin olduğu ortada…

AKP’NİN OMERTASI

Mafya – Medya – Siyaset üçgeni, yıllar sonra yeniden karşımıza çıktı. AKP ise bu görüntü ve çürümüşlük karşısında hiçbir argümanı olmayan hantal bir yığına dönüşmüş durumda. Çürümenin AKP’yi içten içe teslim aldığı, güç ve suç ilişkilerinin AKP’yi mafyanın “Omerta Yasası” mahkum ettiği görülüyor. Yani; konuşmuyor, duymuyor, görmüyorlar.

TBMM’YE DİLEKÇE VERMELİ…

Onlar konuşmasa da halk kitleleri olan biteni tüm ayrıntılarıyla izliyor ve Soylu’nun bir an önce istifa etmesi ve TBMM’ye başvurarak hakkındaki iddialısın soruşturulması için başvuru yapmasını bekliyor.

Soylu’nun görevde kaldığı her saniye, halkın kurumlara olan güvenini daha da aşağı çekiyor. Çürüme kurumların dört bir yanını sarıyor.

Gündem

Adalet Bakanlığı, ihraç Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur’a hukuksuzlukta sınır tanımıyor

Cezaevine girdiğinden bu yana birçok hak ihlaline maruz kalan eski Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur, yeni bir hukuksuzluk ile karşı karşıya. Adalet Bakanlığı’na seslenen kızı Nalan Dilara Uğur, “Babama iki sene önce kaldırılan disiplin cezasının uygulanacağı tebliğ edildi. Hukuksuzlukta sınır tanımamanıza hakikaten şapka çıkarıyorum.” dedi.

BOLD – Altı yıldır hapiste olan, 15 aydır ise Afyon 1 Bolu T Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan eski Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur’un daha önce haklı bulunduğu disiplin cezaları raftan indirildi.

Kızı Nalan Dilara Uğur’un twitter hesabından verdiği bilgiye göre Hüsamettin Uğur’a Kırıkkale Keskin Cezaevinde işkence görüp bunu da dile getirmesi üzerine baskı amaçlı birçok disiplin cezası verildi.

Bu cezaların hepsi Kırıkkale Keskin İnfaz Hakimliği tarafından kaldırıldı. Uğur’un itirazları haklı bulundu. Ancak geçen hafta Uğur’a iki sene kaldırılan cezanın uygulanacağı tebliğ edildi.

Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında 18 Temmuz 2016’da gözaltına alınan, 9 Ekim 2016’dan bu yana da hücrede tutulan Hüsamettin Uğur, 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mayıs 2023’te denetimli serbestlik hakkı kazanan Hüsamettin Uğur, ailesine yakın olmak için kaç aydır nakil talebinde bulunuyor. Ancak sözkonusu ceza yeniden gündeme getirildiği için 6 ay nakil talebinde bulunamayacak.

“HUKUKSUZLUĞUNUZA ŞAPKA ÇIKARIYORUM”

Nalan Dilara Uğur’un paylaşımları şöyle:

“Babama Kırıkkale Keskin Cezaevinde işkence görüp bunu da dile getirmesi üzerine baskı amaçlı bir çok disiplin cezası verilmişti. Bu cezaların HEPSİ Keskin İnfaz Hakimliği tarafından kaldırıldı babamın itirazları haklı bulundu.

Memura hakaret iddiasıyla hücre cezası verdikleri, infaz hakimliğinin kaldırdığı, cezaevinin itirazlarına rağmen ağır ceza mahkemesinin de itirazı reddederek babamın lehine karar verdiği dosya için kanun yararına bozmaya başvurdular bu talep de Adalet Bakanlığı tarafından reddedildi.

Her aşamada babamın lehine karar çıkmışken geçen hafta bir anda babama bu iki sene öncesinin kesinleşmiş kararının kaldırıldığı ve cezanın uygulanacağı kararı tebliğ ediliyor. Bu sefer hakikaten şapka çıkarıyorum hukuksuzluğunuzun sınırının olmamasına.”

Tutuklu Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur: 9 aydır esir muamelesi görüyorum, can güvenliğim yok

Okumaya Devam Et

Gündem

Gergerlioğlu’ndan Bozdağ’a: Retweet için 96 gün cezaevinde kaldım

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Türkiye’de tweet attığı için hakkında soruşturma başlatılan kimse bulunmadığı iddiasını HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu yalanladı. Gergerlioğlu, “Ben tweet bile atmadım, retweetlemiştim. 96 gün cezaevinde kaldım” dedi.

BOLD – HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “Türkiye’de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” açıklamasına sosyal medyadan yanıt verdi. Gergerlioğlu, “Ben tweet bile atmadım, retweetlemiştim ve 96 gün cezaevinde kaldım” ifadelerini kullandı.

“NE KADAR GÜLÜNÇSÜN SAYIN BAKAN”

Retweet nedeniyle ceza verilerek vekilliği düşürülen Gergerlioğlu Twitter hesabından Bozdağ’ı etiketleyerek, “Bekir Bozdağ senin lafına kargalar bile güler! Ben tweet bile atmadım retweetlemiştim ve 96 gün cezaevinde kaldım. Demek tweet atsam sorun olmayacaktı! Ne kadar gülünçsün Sayın Bakan?” dedi.

POLİS ZORUYLA MECLİSTEN ÇIKARILIP CEZAEVİNE GÖNDERİLMİŞTİ

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bir internet sitesinde yayınlanmış yazıyı retweet ettiği için hapis cezasına çarptırılmış, bu ceza onanınca, hakkındaki karar TBMM’de okutularak milletvekilliği düşürülmüştü. Polis zoruyla TBMM’den çıkarılan Gergerlioğlu, tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne konulmuştu. Gergerlioğlu cezaevine 96 gün kaldıktan sonra, Anayasa Mahkemesi’nin kararı sonrası serbest kalmıştı.

 

Bozdağ’dan sosyal medya soruşturmalarının püf noktası: “Tweet attı diye…”

Okumaya Devam Et

Gündem

Erdoğan basketbolda iddialı: Bir numara benim

Bakanlarla her hafta basketbol oynadığını söyleyen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Skorer noktasında bir numara benim” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni sergide eşyaları bulunan sanatçıların aile üyeleriyle gezdi. Erdoğan, serginin seriler halinde devam edeceğini söyledi.

“MESLEĞİNİZİ SEVİYORSANIZ ONDA YOK OLACAKSINIZ”

Kendisine yoğun çalışma temposunda nasıl dinç göründüğü sorusuna Erdoğan, “Aşk varsa meşk var. Aşkı tarif edin derler ben de üstattan öğrenmiştim. Aşk kişinin sevdiğinde yok olmasıdır. Eğer siz mesleği seviyorsanız onda yok olacaksınız. Sevmiyorsanız yapmaya gerek yok” diye konuştu.

“SKORER NOKTASINDA BİR NUMARA BENİM”

Haftada iki, üç gün basketbol oynadığını belirten Erdoğan, “Bu ay aşırı yoğunuz, maç programları yoğun olmayacak. Her hafta muhakkak basket oynuyoruz bakan arkadaşlarımızla beraber. Skorer noktasında bir numara benim” dedi.

 

Koray Aydın ve Ağıralioğlu gitti Ahmet Zeki Üçok geldi: İYİ Parti’de merkez derinlere mi kayacak?

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar