Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Sosyal medya babası Sedat Peker

Sedat Peker’in ifşa videoları Youtube, Twitter ve Facebook’ta 100 milyon kez izlendi. TikTok’taki 10 saniyelik kısa videolar 250 milyon kez görüntülendi.

BOLD – Barış Yarmadaş, gazetedamga.com.tr’de “İktidarın ve yandaş medyanın Sedat Peker sessizliği” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yarkadaş, Sedat Peker videolarının Türkiye’de çok büyük ilgi gördüğünü yazdı. “Soylu’nun görevde kaldığı her saniye, halkın kurumlara olan güvenini daha da aşağı çekiyor. Çürüme kurumların dört bir yanını sarıyor” dedi.

Yarkadaş’ın yazısı şöyle:

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bu yazının kaleme alındığı gün, 6. videosunu yayınladı. Peker, bu video da öncekilerde olduğu gibi birbirinden ilginç ve her biri skandal üstü sayılacak iddialara yer verdi. Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kardeşinin Zorlu AVM’de telefon tapelerini okuyup ona göre planlar yaptığını, MASAK Başkanı’nın Soylu’nun ekibi tarafından adeta rehin alındığını ve bu yüzden istedikleri her işi yaptırdıklarını iddia etti.

İZLEMEYEN KALMADI

Peker, bu ve buna benzer onlarca iddiayı dile getiriyor. Yaklaşık 40 gündür süren bu ifşaat dizisi, yaptığımı araştırmaya göre, sadece Youtube’ta 70 milyonluk bir izleme rakamına ulaştı. Dikkat edin, bu sadece Youtube’taki rakam… Buna bir de haber siteleri , Twitter ve Facebook’taki görüntülenme sayısını ekleyin… Peker’in videolarının izlenme oranının 100 milyona dayandığını göreceksiniz.

YILIN OLAYI

TikTok adı verilen sosyal medyada ise 10 saniyelik kısa videolar haline getirilen ifşaatın, 250 milyon kez görüntülendiği anlaşılıyor. Tüm bu rakamlar, Türkiye’de her üç kişiden birinin bu videoları izlediği, takip ettiği ya da haberdar olduğunu gösteriyor.

BESLEME MEDYA SESSİZ

Böylesi büyük bir skandal, Türkiye’de her üç kişiden biri tarafından takip ediliyor ama iktidarın beslemesi haline gelen medya, Sedat Peker’in Soylu’ya ve dolayısıyla AKP iktidarına yönelttiği suçlamaları görmüyor, duymuyor, konuşmuyor, konuşamıyor!

İKTİDAR DA DESTEK VERMİYOR

Organize suç örgütü lideri Peker’in suçlamaları karşısında dilini yutanlar sadece besleme medya değil tabii ki… İktidarın temsilcileri de adeta suskunluğa gömüldüler. Peker’in ilk videosu sonrası Soylu’ya destek veren AKP’li birkaç yönetici, o günden sonra bir daha konuşmadı. Soylu, iddialar karşısında adeta yalnızlığa terk edildi.

SOYLU NE YAPMALI?

İçişleri Bakanı Soylu ise şu an bir mafya liderinin ağır iddiaları karşısında kendisini savunmaya çalışıyor. Ancak söyledikleri hiç kimseyi tatmin etmiyor. Çünkü mafya, iletişimin gücünü AKP’den daha iyi kullanıyor. İktidarın kamu kaynaklarıyla besleyip büyüttüğü yandaş medya, söyleyecek hiçbir sözleri olmadığı için, adeta işlevsiz bir “makina parkı”na dönmüş durumda.

Ben kuşkusuz meselenin farklı bir boyutunu ele almak ve tarihe bazı sayıları not düşmek istedim. Yoksa meselenin benim ele aldığımdan çok daha boyutlu ve derin olduğu ortada…

AKP’NİN OMERTASI

Mafya – Medya – Siyaset üçgeni, yıllar sonra yeniden karşımıza çıktı. AKP ise bu görüntü ve çürümüşlük karşısında hiçbir argümanı olmayan hantal bir yığına dönüşmüş durumda. Çürümenin AKP’yi içten içe teslim aldığı, güç ve suç ilişkilerinin AKP’yi mafyanın “Omerta Yasası” mahkum ettiği görülüyor. Yani; konuşmuyor, duymuyor, görmüyorlar.

TBMM’YE DİLEKÇE VERMELİ…

Onlar konuşmasa da halk kitleleri olan biteni tüm ayrıntılarıyla izliyor ve Soylu’nun bir an önce istifa etmesi ve TBMM’ye başvurarak hakkındaki iddialısın soruşturulması için başvuru yapmasını bekliyor.

Soylu’nun görevde kaldığı her saniye, halkın kurumlara olan güvenini daha da aşağı çekiyor. Çürüme kurumların dört bir yanını sarıyor.

Gündem

Yolsuzluk-torpil-kadrolaşma skandalı patlak veren TÜGVA’dan cami içinde basın açıklaması

TÜGVA dosyasıyla dikkatleri üzerine çeken gazeteci Metin Cihan, TÜGVA’daki kadrolaşma ve yolsuzluk işleyişini anlattı. İddialara cevap için toplanan TÜGVA’lılar cami içinde basın açıklaması yaptı.

BOLD – Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kontrolünde olan Türkiye Gençlik Vakfı’ndan (TÜGVA) çıkan kadrolaşma ve yolsuzluk belgeleri bir süredir gündemin en önemli konusu.

Eski yöneticilerinin gazeteci Metin Cihan’a gönderdiği belgelerde, vakfın MİT, TSK, Emniyet ve devlettin diğer önemli kurumlarında kadrolaştığı ortaya çıktı.

Belgeleri önce yalanlayan vakfın başkanı Enes Eminoğlu, eski yöneticilerin belgeleri doğrulaması üzerine ‘sızdırılmış’ dedi.

TÜGVA dosyasıyla son günlerin en çok konuşulan gazetecisi Metin Cihan Artı TV’de gazeteci Erk Acarer’e konuk oldu.

TÜGVA’daki işleyişi anlatan Cihan, “TÜGVA’nın bütün yöneticileri bir belediyede ya da bir kamu kuruluşunda işe gitmeden para alacağı şekilde yerleştirilmiş durumda. Hepsinin bilgisi geliyor!” dedi.

CAMİDE AÇIKLAMA

Cihan’a yanıt camide toplanan TÜGVA üyelerinden geldi. TÜGVA Hakkari İl Temsilciliği’nin sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşım tepki çekti. Paylaşımda, TÜGVA üyelerinin cami içinde basın açıklaması yaptığı görülüyor.

Paylaşımda ise şu ifadeler kullanıldı:

“Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz
Düşer mi tek taşı sandın harim-i namusun,
Meğer ki harbe giden son nefer şehit olsun.
Şu karşımızdaki mahşer kudursa çıldırsa,
Denizler ordu bulutlar donanma yağdırsa…”

Çöpçüler Kralı Erdoğan: Çöpteki ranta kadar düştü!

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

“Oğlum annesinin yanından ayrılınca bir hafta konuşmadı”

Tutuklu anaokulu öğretmeni Elif Yalçın’ın 22 aylık oğlu Salih Enes, 5 aydır annesiz. Eşi hapse girince çok zorlandıklarını söyleyen Ahmet Yalçın, “Oğlum annesinden ayrılınca eve gelene kadar yolda hiç konuşmuyordu. Bir hafta sonra kendine geliyordu. Etkilenmesin diye uğraşıyoruz ama anne gibi olmuyor.” dedi.

SEVİNÇ ÖZARSLAN | BOLD ÖZEL 

Küçük bebekleri olduğu halde tutuklanan annelerin ve çocukların maruz kaldığı hak ihlalleri her gün artıyor. Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan anaokulu öğretmeni Elif Yalçın, cezası Yargıtay tarafından onaylandığı için 5 Mayıs 2021’de tutuklanıp Gebze Kadın Kapalı Cezaevine gönderildi. Bank Asya hesabı ve ByLock kullandığı iddiasıyla hapse konulan Elif Yalçın’ın 22 aylık oğlu Salih Enes, 5 aydır annesinden ayrı.

“ANNE SÜTÜ VE EK GIDAYLA BESLENİYOR”

Bold Medya’ya konuşan Ahmet Yalçın, “Eşimi almaya gelmeden önce aradılar. ‘Koronavirüs filyasyon ekibindeniz’ dediler. Oysa biz evdeydik, bir yere gittiğimiz yoktu. Oğlum anne sütü ve ek gıdayla besleniyor. İlk zamanlar oğlumu yanına götürdük. Bir ay yanında kaldı. Cezaevinin şartları çok zor. Eşim oğlumuzdan ayrılmaya dayanamadı ama kendi nefsim için bunu yapamam deyip mecburen bize verdi. Salih Enes normalde uysal bir çocuktu. Şimdi hırçınlaştı.” dedi.

İlk dönemler çok zorlandıklarını belirten Yalçın, “Enes’i annesinin yanından alıyorduk. Gebze’den eve gelene kadar yolda hiç konuşmuyordu. Bir hafta sonra kendine geliyordu. Etkilenmesin diye biz ilgileniyoruz ama anne gibi olmuyor, içimiz parçalanıyor.” ifadelerini kullandı.

10 KİŞİLİK KOĞUŞTA 23 KİŞİ KALIYOR

Elif Yalçın, HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu‘na geçtiğimiz günlerde mektup yazarak cezaevi koşullarını ve tutuksuz yargılanma talebini dile getirmişti: “20 aylık bebekli emziren mahpusum. 10 kişilik yerde 23 kişi kalınca sürekli yanımda kalamıyor. Yanıma alınca da oyun alanı bulamıyor. Bebeğim yemekteyken bir köfte daha istedi. Yoktu. Birlikte ağladık. Ev hapsi bile olsa tutukluluğum bitmeli.” demişti.

“SUÇ İŞLEMESELERDİ DİYENLERİ ANLAMIYORUM”

Kendisi de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve dosyası Yargıtay’da bulunan Ahmet Yalçın, yetkililere ve kendilerine “terörist” muamelesi yapanlara seslendi: “Suç işlemeselerdi diyenleri anlamıyorum. Dosyalarda suç yok. Hırsızlık, gasp, adam öldürme, yolsuzluk, ihaleye fesat… Hiçbiri yok. Olan varsa yargılansın ama dosyalarda yok bunlar. Bunlar şucu, delil bu. O yüzden bunlar terörist deniliyor özetle. Hak mı bu?

“BİZE TERÖRİST DİYENLER GELSİN EVİMİZE MİSAFİR OLSUN”

Terörist olup olmadığını merak ettiğiniz insanlarla vakit geçirin, evine misafir olun, sohbet edin. Ettiğiniz laflardan utanacaksınız garanti veriyorum. Oğlum 1.5 yaşında annesiz kaldı. Eşim okul öncesi öğretmeni ve hiç devlet memuru olmadı benim gibi. Yazık günah değil mi bu çocuk 5 aydır annesiz? Elektronik kelepçe ile evde dursun çocuğuna baksın dedik onu da kabul etmediler.

“HER GÜN ANNESİNİN FOTOĞRAFINI ÖPÜYOR”

Ben yavruma her gün annesinin fotoğraflarını öptürüyorum unutmasın diye. İnsan insana bunu yapar mı? Merhametiniz varsa kendinizi sigaya çekip bir düşünün. Salih Enes gibi kaç çocuk çok daha kötülerini yaşıyor. Yetmedi mi bunlar?”

 

“20 aylık bebekli, emziren bir mahpusum”

Okumaya devam et

Gündem

Bugün Mevlid Kandili: Ümit Nağmeleri’nden özel klip

mevlid kandil

Ümit Nağmeleri, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa(s.a.v) doğduğu gün olan Mevlid Kandili münasebetiyle özel ve nostaljik bir klip hazırladı. Rebiülevvel ayının 12’nci gecesi olan bu gece kutlanacak olan kandil münasebetiyle hazırlanan kilpte salavat-ı şerifeler ve dualar okunuyor.

BOLD – Arapçada doğmak ya da doğum zamanı manasına gelen mevlid, Peygamber Efendimiz’in (asm) doğum zamanına dendiği gibi; onu tasvir etmeye, anlatmaya çalışan manzum eserlerin adı olarak da biliniyor.

“Mevlid Kandili” ise, İslâmî gelenekte, Resûl-i Ekrem Nebiyyi Muhterem Efendimiz’in (asm) âlemi şereflendirdiği, nura gark ettiği gecenin kamerî sene-i devriyesi olarak kutlandığı gecenin adıdır.

Okumaya devam et

Popular

Shares