Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Firari mafya babası kimlerin ipliğini pazara çıkardı?

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in videoları, Türkiye’nin gündeminden düşmüyor. Peker, siyasilerin, iş adamlarının, medyanın ve derin devletin mafya ile kurdukları kirli ilişkileri tüm çıplaklığıyla anlatıyor. Her an yeni bir isim deşifre oluyor. İşte bu zamana kadar ipliği pazara çıkarılan isimler… BOLD

Videohaber

Akın İpek: Hayatımın en güzel bayram hediyesi

Koza Grubu tarafından 1 milyar dolara yakın yatırımla yaptırılan ve AKP Hükumeti tarafından kapatılan İpek Üniversitesi’nden bir öğrenci, İpek Ailesi için rap şarkı yaptı. Akın İpek, hayatının en güzel hediyesini aldığını belirtti. Bu eseri hapiste 6. yılını dolduran İpek Üniversitesi kurucusu kardeşi Tekin İpek’e hediye etti.

BOLD – Koza Grubu’nun yönetici Akın İpek Kurban Bayramı nedeniyle duygusal bir paylaşım yaptı. Sosyal medya hesabından kapatılan İpek Üniversitesi öğrencisinin İpek Ailesi için yazdığı şarkıyı paylaşan Akın İpek, bu eseri hapisteki kardeşi Tekin İpek’e hediye etti.

HAYATIMIN EN GÜZEL BAYRAM HEDİYESİ

Akın İpek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Hayatımın en güzel bayram hediyesini aldım… Bu değerli eseri, hapiste 6. Yılını dolduran İpek Üniversitesi’nin kurucusu Tekin İpek’e hediye ediyorum” dedi. Paylaşımda Youtube’de “Eski Bir İpekli” ismiyle yayın yapan eski İpek Üniversitesi öğrencisinin rap tarzındaki “Biraz daha dayan” isimli şarkısı yer aldı.

TEKİN İPEK’E HAYIRSEVERLİK NEDENİYLE 80 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Yaptıkları hayır faaliyetleri ile bilinen İpek ailesi hakkında Uluslararası Tahkim Mahkemesi’nin yargılamanın durdurulması kararına rağmen Melek İpek ve Cafer Tekin İpek, yargılanıp hapis cezalarına çarptırıldı. İlerleyen yaşına rağmen hayırsever Melek İpek’e toplam 12 yıl 8 ay hapis ve 104 bin lira adli para cezası verilirken tutuklu olarak yargılanan oğlu Cafer Tekin İpek’e ise 79 yıl 8 ay 21 gün hapis ve 250 bin lira adli para cezası verildi. Melek İpek ve Cafer Tekin İpek’e ait hisselerin müsadere yoluyla hazineye devredilmesine hükmedildi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HOLDİNGLERİNDEN

Akın İpek’in yönettiği Koza Grubu, Türkiye’de Koza Davetiye ile tanındı. Sektörün lideri olan Koza Davetiye, farklı ülkelerde de faaliyet göstermeye başladıktan sonra halka açıldı ve grup, Akın İpek’in madencilik sektörüne girmesiyle büyüdü. Gümüş ve ardından altın madenleri işleten Koza Grubu, turizm ve medya sektöründe de büyüdü. 2010 yılından başlayarak grup üzerine baskılar başladı. Grubun medya kısmının Erdoğan Rejimi’ne karşı bağımsızlığını korumayı sürdürmesi sonrası hükumetin baskıları arttı. Önce gazete ve televizyonlara el konularak kapatıldı. Ardından Koza Grubu’nun tüm mal varlığına el konuldu.

1 MİLYAR DOLARA YAPILAN ÜNİVERSİTE KAPATILDI

Grup eğitim alanındaki vakıf faaliyetleriyle de dikkat çekiyordu. Türkiye’nin pek çok ilinde okullar ve öğrenci yurtları açan Koza Grubu, bunların çoğunu devlete hibe etmişti. Grubun 1 milyar dolara yakın yatırım yaptığı İpek Üniversitesi de hükumet tarafından kapatıldı.

 

 

 

38 gazeteci 24 Temmuz Basın Bayramına cezaevinde girdi

 

Okumaya devam et

Videohaber

Cep telefonlarında tarihin en büyük tehlikesi

Bugüne kadarki en büyük casus yazılım olarak kabul edilen Pegasus skandalı büyüyor. Türkiye’den de bazı isimlerin yer aldığı, 16 ülke lideri, bürokratlar, dini önderler, gazeteciler ve binlerce önemli kişinin cep telefonunun Pegasus’un 45 müşterisi tarafından ele geçirildiği ortaya çıktı. Gazeteci Cevheri Güven’in casus yazılım Pegasus ile ilgili son videosu yayında.

BOLD – Dünya İsrail üretimi gelmiş geçmiş en büyük casus yazılım Pegasus’la ele geçirilen cep telefonlarını konuşuyor. 16 ülke lideri, bürokratlar, dini önderler, gazeteciler ve binlerce önemli kişinin cep telefonunun Pegasus’un 45 müşterisi tarafından ele geçirildiği ortaya çıktı. Dünyanın en önemli 16 medya organı bir araya geldi ve Pegasus Skandalını tüm boyutlarıyla masaya yatırdı.

İstanbul Başsavcısı dahil Türkiye’de telefonu ele geçirilen 500 kişi olduğu öğrenildi. Bu sayının çok daha büyük olabileceği belirtiliyor. Pegasus telefonu nasıl ele geçirir, telefonunuzda neler yapar, Pegasus’tan telefon korunabilir mi? Gazeteci Cevheri Güven son videosunda Pegasus’u ele aldı.

Kovulduklarını Resmi Gazete’den öğrenen bürokratlar

 

Okumaya devam et

Videohaber

Adil Öksüz videosu neden 5 yıl sonra servis edildi?

15 Temmuz’un 5. yıl dönümünde o gece Akıncı Üssü’nde olduğunu iddia eden Adil Öksüz’ün görüntüsü AA tarafından servis edildi. Peki Adil Öksüz o gece çıktığı odada kiminle görüştü? Adem Yavuz Arslan, 5 yıl sonra paylaşılan o videoyu Nöbetçi Editör’de analiz etti.

BOLD – Adil Öksüz’ün 15 Temmuz akşamı Akıncı Üssü’nde olduğunu iddia eden görüntü AA tarafından servis edildi. 5 yıl sonra dolaşıma sokulan video ile ilgili iki kritik soru var. Birincisi ‘Neden şimdi?’ Diğer soru ise Öksüz’ün çıktığı odada kimin olduğu? Adem Yavuz Arslan, o videoyu Nöbetçi Editör’de analiz ediyor.

AİHM’in kararı Bylock’u çökertti. 96 bin kişiyi yakından ilgilendiren kararın detaylarında ne var?

Sedat Peker bayram mesajı bile atmadı. Gündemdeki soru: Yakalandı mı?

Erdoğan canlı yayında ‘uyudu’. AKP’li cumhurbaşkanı hasta mı? Erdoğan Kıbrıs’a neden gitti? Tüm bu soruların cevabı Adem Yavuz Arslan’la Nöbetçi Editör’de…

 

 

20 Temmuz darbesi nedir?

Okumaya devam et

Popular

Shares