Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Hap gibi: Enişte’n duygularla 15 Temmuz ve silahlı AKP’liler

15 Temmuz-silahlanma

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in tweetleriyle gündeme gelen AKP tabanının silahlanması üzerine dikkat çekici bir video hazırlandı. Wo isimli Yotube kanalının yayınladığı 5 dakikalık videoda 15 Temmuz öncesi-sonrası silahların nasıl dağıtıldığı anlatılıyor.

BOLD – Wo isimli YouTube kanalından yayınlanan ‘Enişte’n Duygularla 15 Temmuz ve Silahlı AKP’liler’ videosu AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Eniştem beni aradı” sözleriyle başlıyor.

AKP’lilerin silahlandırıldığına ilişkin görüntüler ve açıklamalarla devam eden video, Başbakan Binali Yıldırım’ın “Hoşuma gitmeyen proje 15 Temmuz” açıklaması ve kahkahalarıyla bitiyor.

SEVDA NOYAN VE MARANKİ’NİN AÇIKLAMALARI

Belgeselde silahlanan AKP yandaşlarının açıklamaları da yer alıyor. Sevda Noyan’ın “Benim listem hazır açıkçası. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda. 15 Temmuz kursağımızda kaldı yapamadık istediklerimizi” dediği aktarılıyor. Ahmet Maranki’nin “Olmadı zaten o zaman artık Belgrad ormanlarının ağaçların dibine gömdük. Çıkaracağız sokağa artık. Bismillahirrahmanirrahim diyeceğiz” sözleri videoda dikkat çekiyor.

ABDÜLLAHİT ŞENER: ERDOĞAN’IN GÖRÜŞÜ 15 TEMMUZ RESMİ GÖRÜŞÜ

AKP’nin kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in görüşleri de videoda yer alıyor: “Türkiye’de 15 Temmuz ile ilgili resmi görüş vardır. Bu görüş Tayyip Erdoğan’ın resmi görüşüdür. Ve sürekli olarak 2 yıldır siyasetçiler televizyonlarda bu konuyu tartışanlar yeniden yeniden üretmektedirler. Neyi bu resmi görüşü. Neden? Çünkü bunun dışında bir şey söylemek Türkiye’de yasaktır.”

Videoda AKP’nin silahlanma süreciyle ilgili şu tespitler dikkat çekiyor:

 • 15 Temmuz gecesi hayatını kaybedenler için otopsi taleplerinin pek çoğu reddedildi.
 • Suçlanan askerler mermi çekirdeklerine balistik inceleme istedi. Onlar da reddedildi.
 • Madem askerler suçlu bu konuda eminsiniz. Bu konuda balistik inceleme talebi neden reddedildi?
 • Mustafa Avcı, Yakup Başıbüyük ve Ömer Takdemir gibi maktüllere otopsi yapıldı. Çıkan mermiler TSK envanterinde olmayan silahlarındı.
 • Kim bilir o mermilerin çoğu o gece ya da daha öncesinde dağıtılan sivil silahlardandı.
 • Bu konu TBMM’de araştırılması için 3 soru, 2 araştırma önergesi verildi. AKP ve MHP oylarıyla bu talepler reddedildi.
 • AKP’liler silahları Intstagram’a koyuyorlar.
 • Ortadaki her şey bir kesimin devlet eliyle silahlandırıldığını gösterirken bir açıklama yapılmıyor.
 • Sedat Peker’in ifşaları ve 15 Temmuz gazisi Ahmet Onay’ın açıklamalarıyla AKP’nin tabanını ağır şekilde silahlandırdığı görülüyor.
 • 2017’de çıkarılan KHK ile silahlandırılan kişiler koruma altın alındı. Bu kişilere yargılama yolu kapatıldı.
 • 24 Haziran 2018’de seçim sonuçları kesinleşmeden çelik yelekli kaleşnikoflu AKP’liler kutlama yaptı. Bu çelik yelekli kaleşnikoflu kişiler seçim istedikleri gibi çıkmasaydı nasıl bir tepki verecekti?
 • Cami önünde lokum dağıtır gibi Emniyet’in önünde silah dağıtırsanız olacağı bu.

 

 

Gündem

Mutfağa ateş düştü olan lüks düşkünü AKP’lilere oldu: Yeni ayakkabıları şaşırttı

Malazgirt’teki törene 12 bin TL’lik ayakkabılarıyla giden AKP’li Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın, son paylaşımda ayağında 639 TL’lik ayakkabı olması dikkat çekti.

BOLD – Vatandaşın en önemli gündemi hayat pahalılığı. Kira, faturalar ve gıda giderleri bütçeleri aşar oldu. Halkın geçinemediğinin farkında olan AKP hükumeti günah keçisi arıyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, halkın geçinememesi ve hayat pahalılığından market zincirlerini sorumlu tuttu. Hükumet zabıtalara ‘Fahiş fiyat ahlaksızlığı’ operasyonu yaptırarak fiyat artışlarını engellemeye çalışıyor.

Mutfaktaki yangın gazete ve ana haber bültenlerinin de vazgeçilmezi olurken, bu haberlerden en çok etkilenen de lüks düşkünü AKP’li vekiller oldu.

12 BİN TL’LİK ARAKKABIDAN 639 TL’LİK AYAKKABIYA

Malazgirt Zaferi’nin 950. yıl törenine AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın 12 bin liralık ayakkabısı damga vurdu.

Törene davetli bakanlarla Bitlis’in Ahlat ilçesine giden Öznur Çalık, helikopterde çektirdiği fotoğrafı sosyal medyasından paylaştı. Çalık’ın fotoğraflara yansıyan ayakkabısının ortaya çıkan astronomik fiyatı tepki topladı.

Odatv’de yer alan habere göre, tepkiler sonrası Çalık, paylaştığı bir başka fotoğrafta 2 bin 349 TL değerindeki ayakkabılarıyla poz verdi. Bu da tepkileri azaltmaya yetmedi. Çalık’ın son paylaşımında giydiği ayakkabının fiyatının sadece 639 TL olması dikkat çekti.

Sözcü ve Halk TV’nin ‘süt dağıtımı’ haberine KHK’lılardan tepki

Okumaya devam et

Gündem

Hukuk profesörü Hüseyin Hatemi: Mahkum ailelerine yardım etmek suç değildir

AKP hukümetine yakınlığıyla bilinen Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, tutuklu ailelerine yardım etmemin suç olmadığını, bunu aslında devletin yapması gerektiğini söyledi.

BOLD – Cezaevindeki tutukluların ailelerine yardım ettikleri gerekçesiyle Ordu’da 43 kişinin gözaltına alınmasına hukuk profesörü, akademisyen Hüseyin Hatemi de tepki gösterdi.

“ÇOCUKLAR KENDİ DEVLETLERİNDEN SOĞUR”

Mahkumun suçu olsa bile ailelerine yardım etmenin suç olmadığını dile getiren Hüseyin Hatemi, “Demokratik ve sosyal hukuk devletinin bu yardımı kendinin gerçekleştirmesi, gerçekleştiremiyorsa yardım edenleri şüpheli saymaması gerekir. Aksi takdirde bu çocuklar kendi devletlerinden soğurlar.” dedi.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında önceki gün 43 kişiyi gözaltına aldı. Soruşturma kapsamında alınan 16 kişinin KHK’lı olduğu, bazılarının ise cezaevinden 3-4 ay önce tahliye edildiği öğrenildi.

Cezaevindeki tutukluların ailelerine yardımla suçlanıyorlar: 43 kişiye gözaltı

Aksaray’da 45 eğitim kurumuna “KHK’lı çalışıyor mu?” baskını

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğanların gergin kedisi Pıt Pıt Şeker sosyal medyayı böldü: Oy için timsah bile sever

Erdoğan’ın paylaştığı gazete okuyan kedi, Pıt Pıt Şeker sosyal medyanın gündeminde. Bazı sosyal medya kullanıcıları kedinin gergin haline dikkat çekerken, ekran görüntüleri paylaşan bazı hesaplar da paylaşımın bot hesaplarla gündeme sokulduğunu iddia etti.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından torunu Aybike’nin kedisi Pıt Pıt Şeker ile birlikte gazete okurken çekilen fotoğrafları paylaştı. Erdoğan, Pıt Pıt Şeker’in güncel gelişmelere çok meraklı olduğunu belirterek, mesajına gülen kedi emojisi koydu.

Paylaşım sosyal medyada da gündem oldu. Fotoğraflar sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. AKP’li sosyal medya hesapları fotoğrafları samimi bulurken, muhalif hesaplar PR çalışması olarak gördü.

BOT HESAP İDDİASI

Bazı sosyal medya hesapları ekran görüntüleri paylaşarak, Erdoğan’ın paylaşımının bot hesaplarla gündeme sokulduğunu iddia etti.

Fotoğraflara ilginç yorumlar da geldi. Karelere gergin olduğu yansıyan kedinin fotoğrafları ekonomi haberlerini okuduğuna yoruldu.

Erdoğan’ın eski fotoğraf ve görüntülerini paylaşarak hayvan sevgisini sorgulayanlar da oldu. Prof. Dr. Ayşe Aydoğdu da paylaştığı görüntüyle Erdoğan’ın hayvanlara bakışını eleştirdi: “Erdoğan torununun kedisi Pıt Pıt Şeker ile ponçik fotolar vermiş. İki ay önce kedisi ölmüş üzgün bir gazeteciye gülerek ‘Ne yaptın öldürdün mü?’ demişti” ifadelerini kullandı.

OYLAR ERİYİNCE

Bir sosyal medya kullanıcısı, oyları eriyen Erdoğan’ın halka sempatik görünmeye çalıştığını belirterek, “Oylar eriyince tabi halka sempatik görünmek lazım. 3-4 anket daha açıklansın timsah bile sever” dedi.

Turkey Tribunal nasıl finanse edildi?

Okumaya devam et

Popular

Shares