Connect with us

Gündem

Sekiz aylık hamile Huriye Acun’u 20 gündür hücrede tutuyorlar

Konya’da 20 gündür tek başına hücrede tutulan sekiz aylık hamile Huriye Acun, sezaryen olacağı günü bekliyor. Her gün acile kaldırılan 6 aylık hamile Arzu Nur Özkan ise üç aydır Bünyan Cezaevinde tutuluyor.

BOLD – 7 Temmuz’da tutuklanıp Konya E Tipi Cezaevine gönderilen Huriye Acun 20 gündür tek başına karantina hücresinde tutuluyor. 8. ayına hapiste giren Acun, bir ay sonra sezaryenle kızını dünyaya getirecek.

Eşinin tahliye edilmesi için sesini Twitter hesabından duyurmaya çalışan Huriye Acun’un eşi Uğur Acun, “Bugün eşimin hücrede 20. günü oldu. 1 ay kaldı doğuma. Sağlıklarını muhafaza için çok ağır ilaçlar kullanıyor eşim maalesef. Bu hafta Yargıtay’ın olumlu bir kararla özgürlüklerine kavuşturmasını bekliyoruz” dedi.

HAPİSTE ENFEKSİYON KAPTI

Kendisi de 53 ay cezaevinde kalan Uğur Acun, ilk çocukları Umut’un doğumunda da eşinin yanında olmadığını, eşi 6 aylık hamileyken tutuklandığını söyledi.

Hapiste enfeksiyon kapan ve erken doğum riski bulunan Huriye Acun, banyo gibi kişisel ihtiyaçlarını bile hücrenin tuvaletinde yapmak zorunda kalıyor. Aldığı ağır ilaçlar nedeniyle bebeğin zarar görmesinden endişe ediliyor. Cezaevi doktorunun da bebeğin sağlık durumu nedeniyle endişeli olduğu belirtiliyor.

KİŞİSEL İHTİYAÇLARINI GÖREMİYOR

Öte yandan 6 aylık hamile Arzu Nur Özkan da 9 Mart’tan bu yana hapiste. Edirne’de eşiyle birlikte gözaltına alınan Özkan, hamileliğinin son aylarını Kayseri Bünyan Cezaevinde geçiriyor. Geçen hafta ailesiyle görüşen Özkan, tansiyonunun 20’ye çıktığını ve her gün acile kaldırıldığını söylemişti. 10 kişiyle birlikte karantina koğuşunda kalan Arzu Nur Özkan’un bütün kişisel ihtiyaçlarını koğuş arkadaşları görüyor.

Arzu Nur Özkan ve eşi Cihan Özkan.

7,5 aylık hamile Huriye Acun bir haftadır tek kişilik hücrede

6 aylık hamile tutuklu Arzu Nur Özkan: Her gün acile gidiyorum, tansiyonum 20!

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar