Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İpek Ailesi’nin 7 yıldızlı oteline Gökçekler mi çöktü?

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, İpek Ailesi’ne ait Marmaris’teki 7 yıldızlı Angel’s Peninsula Oteli’ne Melih Gökçek’in çöküp çökmediğini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu. Otelin sahibi Akın İpek ve oğlu Muhammet Ali İpek otele Gökçeklerin çöktüğünü doğruladı.

BOLD – Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşa ettiği lüks otellere çökülmesi konusunda CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, ilk çökülen otel olan İpek Ailesi’ne ait 7 yıldızlı Angel’s Peninsula Oteli’ni gündeme taşıdı. Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a otelin işletmecisi görünen şirketle Melih Gökçek’in ilişkisini sordu.

BELEDİYEDEN 3.8 MİLYAR LİRA İHALE ALDI

2015 yılında Koza-İpek Grubu ile birlikte gruba ait Marmaris’teki 7 yıldızlı Angel’s Peninsula Oteli’ne de el konuldu. TMSF tarafından kayyum atandıktan sonra otelin ismi “Angel’s Marmaris Hotel” olarak değiştirilirken, oteli işleten Tuğra Makine ve Jeoloji firması Gökçeklerle olan ilişkisi nedeniyle gündeme geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, firmanın sahibi Durali Akpınar’a ait Söğüt firmasının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemde belediyeden toplam 3.8 Milyar TL tutarında ihale aldığını hatırlatarak, Akpınar ile Gökçekler arasındaki ilişkiyi Saray’a sordu.

OTELİN SAHİBİNİN GÖKÇEKLER OLDUĞU DOĞRU MU?

“Angel’s Marmaris Hotel”in asıl sahibinin Melih Gökçek olduğunun Marmaris’te yoğun bir şekilde konuşulduğu şeklinde kamuoyuna yansıyan haberleri hatırlatan Bekaroğlu, Devlet Denetleme Kurulu’nun harekete geçmesi gerektiğini ifade etti. Oteli satan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun /TMSF) 2018/1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Cumhurbaşkanlığı ile ilişkilendirildiğini belirten Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan otelin asıl sahibinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek olduğu iddiasının doğru olup olmadığının açıklanmasını istedi.

MEĞER “BİZİM OLUR İNŞALLAH” DİYORLARMIŞ

İddiaya ilk tepkiyi Akın İpek’in oğlu Muhammet Ali İpek’ten geldi. Muhammed Ali İpek, “Angel’s Peninsula Otele ailece misafir olarak geldiklerinde, otelin her köşesinde fısır fısır konuşurlardı. Biz de hayırla dua ediyorlar, maşallah diyorlar, Allah sahibine bağışlasın falan diyorlar sanırdık. Meğer ‘bizim olur inşallah’ diye dua ediyorlarmış” ifadelerini kullandı.

HER AN HAKİKATİN ORTAYA ÇIKMA KORKUSU İLE YAŞAMAK

CHP’li Mehmet Bekaroğlu’nun iddiasına, otelin asıl sahibi Akın İpek cevap verdi. Gökçek ailesine isim vermeden sert ifadeler kullanan Akın İpek, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda, “Ne kadar ağır bir yük, arkadaş… Kendi taşıdığım yükten bahsetmiyorum; evine misafirliğe gittiği evi soyup, ‘Anne’ dediği yaşlı bir kadının bileziklerini de çalmak için; bileğini kesen şerefsiz bir aile olarak yaşamak… Her an, hakikatin ortaya çıkma korkusu ile yaşamak.

Bu şerefsizlere şu an dokunulamamasının bir sebebi; yargı içinde, doğrudan veya dolaylı, bundan rüşvet almış ‘yol arkadaşları’ olduğundan… Kirli ortaklık, sizin anlayacağınız. Konuşmuyorum, çünkü, bunun yargı içinde rüşvet verdiği ortakları örtbas ederler… Konuşmaya başladığımda; Verecek cevapları olmayacak; Orası garanti…

 

BEDAVAYA YAKIN PARAYA PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞ

Öncelikle; Sn. @MBekaroglu’nu tanımıyorum, hayatımda hiç görmedim, konuşmadım. Bu tosun Osman, benim adımı çok rahat ‘fitocu’ diye anıyor. Her konuşanı da çamur atarak susturmaya çalışıyor, o günler geçti…

TMSF’ye esas soru şu; 2015 yılında, kayyım atandıktan sonra, geçici olduğu söylenen o süre zarfında; Uluslararası River Rock otel işletmecisinden 6.5 Milyon Euro yıllık kira, artı tüm masraflar teklifine, savcının talebi ile evet demiştim. Ne oldu???

Bu kiraya verildiği iddia edilen şirketin özelliği, vasfı, tecrübesi ne ki; 7 yıldızlı bir otelin işletmesi verildi.

Satılsa idi; hiç olmaz ise ceplerinden para çıkardı. Bedavaya yakın paraya peşkeş çekilmiş, ceplerinden para da çıkmamış utanmazların…

TMSF, söylediğim teklif mektubunu bulabilir. Buna göre; İşletme bedeli farkını (6 yılda, yaklaşık 40 Milyon Euro) şu andaki sözde işletmeciden istemesi gerekir. O kira anlaşmasındaki tüm yetkililer hakkında da, suç duyurusunda bulunması gerekir. En azından yapması gereken bu…” dedi.

Çengelköy hatırasının perde arkası

Gündem

Çocuklarına bakamayan asgari ücretli işçi babadan acı dilekçe

Gaziantep’te asgari ücretli bir baba çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamadığı gerekçesiyle, 2 çocuğunun devlet himayesine vermek için valiliğe dilekçe yazdı. 5 yaşındaki en küçük çocuğunun gelişim geriliği olduğunu belirten baba, “Ne umudum ne de gücüm kaldı” diyerek yardım istedi.

BOLD – Ekonomik kriz derinleşiyor. Vatandaş ucuz ürün ararken, market, halk ekmek büfeleri ve benzinliklerde kuyruklar her geçen gün daha da uzuyor.

Döviz karşısında eriyen TL yüzünden halkın alım gücüde ağır darbe yedi.

NE GÜCÜM NE UMUDUM KALDI

Kriz aileleri de dağıtıyor. Gaziantep’ten gelen bir haber yürekleri burktu. Asgari ücretli bir baba valiliğe yazdığı dilekçede artık evine bakamadığını belirterek 3 çocuğu için devlet himayesi istedi.

Ne dayanacak gücüm ne de umudum kaldı diyen baba, “Okula giden 2 çocuğum var. Beslenme, yol, kıyafet hiçbir ihtiyaçlarını karşılayamıyorum. 8 yaşındaki Mustafa ve 16 yaşındaki Yasin’in devlet yurduna yerleştirilmesini talep ediyorum” dedi.

5 yaşında bir çocuğunun daha olduğunu belirten baba, gelişim geriliği olan en küçük çocuğuna gerekli gıdaları temin edemediği için devlet himayesi istedi.

ŞAHLANIŞ!

İşçi babanın dilekçesini paylaşan gazeteci Erk Acarer, “Şahlanış!!! Yer bir zamanlar sanayi ve ticaret hayatının en verimli olduğu Antep… Bir baba çocuklarına bakamadığı için onlardan ikisini devlet yurduna teslim etmek istiyor. Bunun için valiliğe yazıyor. İşte Türkiye’yi getirdiğiniz hal!” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Gündem

Bir KHK’lı daha iş kazası kurbanı: İhraç polis çatıdan düşerek hayatını kaybetti

KHK ile ihraç edilen ve hakkında hiçbir soruşturma dahi açılmayan polis memuru Yurdal Gökçe, Gebze’de iş kazası sonucu yaşamını yitirdi.

BOLD – Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen 41 yaşındaki polis memuru Yurdal Gökçe, Gebze’de çalıştığı işyerinin çatı katından düşerek hayatını kaybetti.

Hakkında hiçbir soruşturma açılmayan Gökçe, OHAL Komisyonu’ndan gelecek kararı bekliyordu.

“HUKUK GELİNCE HESABINI SORACAĞIZ”

Üzücü olayı Twitter hesabından duyuran HDP Kocaeli Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Soruşturması bile yoktu 5 senedir komisyonda bekliyordu. İade olsa çatıda olmayacaktı! 41 y, evli, sosyoloji mezunuydu. Zalim oğlu zalim OHAL komisyonu. Vallahi hukuk gelince hesabını soracağız!” dedi.

Evli olan Yurdal Gökçe, sosyal medyadaki son paylaşımlarından birinde “İnsan sandıklarımız değil miydi, bizi insanlardan soğutan.” diye yazmıştı.

2 ÖĞRETMEN İŞ KAZASI KURBANI

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, 15 Nisan 2019 günü tadilat halindeki bir evin çökmesi sonucu 686 Sayılı KHK’lı öğretmen Aslan Durman hayatını kaybetmişti.

15 Temmuz sonrası KHK ile mesleğinden atılan İngilizce öğretmeni Adem Girgin de Balıkesir’deki köyünde çiftçilik yaparken buğday makinasından fırlayan parçanın başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti.

Okumaya devam et

Gündem

Dört can alan lodos yüzünden eğitime ara

Özellikle Marmara bölgesinde hayatı olumsuz etkileyen lodos yüzünden 4 kişi hayatını kaybetti 38 kişi de yaralandı. Yarın 18.00 kadar sürmesi beklenen şiddetli rüzgar yüzünden İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’de eğitime bir gün ara verildi.

BOLD – Karadeniz, Ege Bölgesi ve Marmara Bölgesi’nde lodos ve fırtınalı hava, hayatı olumsuz etkiliyor. Lodos yüzünden rüzgarın şiddeti saatte 102 km’ye ulaştı. Özellikle İstanbul’da birçok evin çatısının uçtuğu, TIR’ların devrildiği haberler basına yansıyor.

FAHRETTİN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da Marmara Bölgesi’ndeki fırtınaya ilişkin açıklama yaptı. 4 kişinin yaşamını yitirdiğini, 38 kişinin yaralandığını açıklayan Koca, “Olay olan illerde 24 adet 112 Ambulansı, 3 adet UMKE Timi ile 87 sağlık personeli görev başındadır” dedi.

İSTANBUL, SAKARYA VE KOCAELİ’DE EĞİTİME ARA

AFAD ve Meteoroloji fırtınalı havanın yarın da etkili olacağını açıklamasının ardından İstanbul Valiliği, eğitime bir günlük ara verildiğini açıkladı.

Valilik ayrıca kamuda çalışan engelli ve hamile çalışanların da idari izinli sayılacağını açıkladı.

Kocaeli ve Sakarya valilikleri de olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın yüz yüze eğitime ara verildiğini açıkladı.

Çöküş kuyruğu! Sırada ne var

Okumaya devam et

Popular

Shares